Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Volt már olyan veletek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már olyan veletek, hogy egy kapcsolat egyszerűen csak nem működött? Kifejtés lent.

Figyelt kérdés
Bírtátok egymást, jól kijöttetek, nem vesztetek össze, csak valamiért nem működött a kapcsolat. Volt már ilyen? Esetleg később rájöttetek az okokra?

2016. máj. 12. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem illettünk össze. A "bírjuk egymást" ehhez érdeskevés, csak akkor még nem tudtam, milyen az igazi, nagy szerelem (nem is hittem benne).
2016. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem elégszem meg annyival, hogy "egyszerűen csak" nem működik. Mindig megkeresem az okokat. Úgyhogy nem.
2016. máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt, és azért nem működött, mert annak ellenére hogy kedveltük egymást, nem veszekedtünk és jól elvoltunk egyszerűen nem illettünk össze, ezek pedig édes kevesek egy párkapcsolathoz. Egy tényleg igazi párkapcsolathoz szerintem szerelem kell, összeegyeztethető jövőkép és hajlandóság arra, hogy összecsiszolódjunk a másikkal. Valamint szerintem a viták is hasznosak, ha nem mindennaposak és építőjellegűek. Szóval önmagában az, hogy valakik nem veszekednek, nem jelenti azt hogy jó a kapcsolatuk.
2016. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt, igen. Azt éreztem, hogy szellemileg másfelé tartunk, és én szomjaztam azokat a dolgokat, amiket ő nem értett, illetve nem tudott közvetíteni felém.


Egy kapcsolatban kevés, ha csak én teremtem meg magamnak a saját világomat, egy idő után terhessé válik, ha a másik társaságában nem tudok kiteljesedni.


26/L

2016. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első komoly kapcsolatom ilyen volt, és mostanában sokat gondolkodtam azon, hogy miért nem működött...

Arra jöttem rá, hogy bár az akkori barátom/élettársam egy nagyon kedves, szerethető ember volt, hiányoztak belőle azok a tulajdonságok, ami miatt fel tudtam volna nézni rá, csodálni tudtam volna. Olyan volt, akit picit irányítani, noszogtatni kellett, hiányzott belőle az ambíció, a kezdeményezőkészség, ha én nem tettem a kapcsolatért, akkor ő belekényelmesedett (az életébe, a kapcsolatba is). Kicsit olyan volt, mintha az anyja lennék, és nem a társa. Nem volt igazán egyenrangú kapcsolat. Jól megvoltunk együtt, de hosszú távon részemről elmúlt minden gyengéd érzelem iránta és bár már házasságot terveztünk, nem akartam így belevágni.

Utólag azt mondom, jól döntöttem, mert lett olyan kapcsolatom, ahol megvan a kölcsönösség, a páromnak olyan tulajdonságai vannak, amik miatt újra és újra bele tudok szeretni, ő is dolgozik a kapcsolatért, nem csak én.

Egyébként apróbb vitáink vannak, de mindig meg tudjuk oldani nagyon hamar. Most már úgy gondolom, hogy az összecsiszolódáshoz is ez kell, hiszen ha két (minimálisan) eltérő értékrendű, életmódú ember találkozik, akkor ki kell alakítani a közös nevezőt, és ez nem megy konfrontálódás nélkül. (Ez természetesen nem tányércsapkodást jelent, hanem kulturált megbeszélést.)

Régen rossz, ha az egyik fél mindenben alkalmazkodik, mindent ráhagy a másikra, mert egy idő után azt veszi észre, hogy nem a saját életét éli, az igényei valahol elsikkadtak és ebből később lesznek problémák, utólag pedig már sokkal nehezebb orvosolni, mint a kezdetektől.

2016. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nyitott fiú ***** válasza:
Nagyon nagyon ritka az a kapcsi ami mindent kibír és "örökké tart"
2016. máj. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Velem is előfordult már ilyen többször is

Nem vagy vele egyedül

2020. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!