Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elég tanácstalan vagyok, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég tanácstalan vagyok, nem tudom mitévő legyek? Feleségemet akartam elhagyni, de nem tudom megtenni?

Figyelt kérdés
Két gyermek, a kicsi még csak 6 éves. Több mint 20 éve vagyunk együtt, de évek óta boldogtalannak érzem magam a házasságban. A gyerekeket nagyon szeretem. Már jó ideje érzem, hogy nem működik, de nem léptem semmit. Próbáltam már beszélni vele a problémáimról, de nem mertem elmondani neki az igazságot, mert nem szerettem volna neki fájdalmat okozni. Mindíg konfliktuskerülő voltam, inkább megalkudtam saját sorsommal, csak nehogy valakinek fájdalmat okozzak. De már hónapok óta tudom, hogy ez már nem mehet így. Pár hete már nem küzdök, csak élek otthon, nagyon távolságtartó lettem, folyamatosan szomorú. Ezt megérezte a nejem és a napokban megkérdezte, hogy mi bajom van? Akkor kifakadt belőlem minden, hogy boldogtalan ő is én is, nem megy nekünk és el szeretnék költözni. Nincs harmadik, se barát, aki adná alám a lovat, mert erre gondolt. Rettentően fájt, de mérhetetlen boldogság öntött el, hogy végre kimondtam, bátor voltam és megtettem, pedig nagyon félek, mert sok a vesztenivalóm és sokat is vesztek. Akkor már nem is emlékszem miket mondott, de inkább fel volt háborodva. Másnap a fiammal voltam otthon kettesben, aki már középiskolás és elmondtam neki az igazságot, aki kicsit sírt, de nagyjából megértette. Aztán még megcsináltam a világítást, rendberaktam a garázst, elpakoltam magam után a cuccokat...stb, hogy rendben hagyjam ott a felszereléseimet, a lakást, lefürödtem, pár gatyát, zoknit, egy pólot magamhoz vettem, hiszen úgy terveztem, hogy egyenlőre csak éjszakákra költözök el, nappal amennyit csak tudok, a gyerekekkel lennék. Addigra már hazaért a feleségem a lányommal, kérdezte, hogy mit csinálok. Mondtam neki, hogy megyek éjszakára dolgozni, merthogy szoktam, de csak azért mondtam, hogy a lányom ne tudja meg. Akkor elém állt, hogy ezt nem tehetem, nem hagyhtom el, olyan oldalát mutatta meg, amitől zavarba jöttem. Neki nincs már senkije, csak egy testvére, és sírva könyörgött, hogy maradjak, hogy megváltozik....ilyennek még sosem láttam, nem éreztem tőle a több mint 20 év alatt, hogy ragaszkodik hozzám, a szeretetét sem mutatta ki túl sokszor, sőt régebben számtalanszor megkaptam, ha nem tetszik, költözhetek. Nem voltam sosem papucsférj, inkább csak egy az álmairól lassan lemondó ember, aki fél lépni. Szóval elgyengültem, meg a gyerekek is ott voltak, így nem tudtam megtenni. Ez pár napja történt, és azóta sem tudom, mitévő legyek. Én nem hiszem, hogy negyvenakárhány évesen meg tud változni egy nagyon kemény, katonás nő, aki mellesleg jól is néz ki, de a szexet sem kívánom vele hónapok óta. És én már annyira távol kerültem tőle, biztos vagyok, hogy jó döntést hoztam, már nem szeretem, de mégis elgyengültem, nem tudtam megtenni, hogy elhagyom. És nem tudom, hogyan tovább. Már azon gondolkozok, hogy hazudok neki, hogy van valakim, hátha megutál, és könnyebb lesz, vagy mi a fenét csináljak. Tisztában vagyok hibáimmal, nem vagyok tökéletes, nagyon nagyon sok mindenben hibáztam, legfőképp abban, hogy nem mertem vele sokszor őszinte lenni, mert el akartam kerülni a vitákat és talán féltem, hogy elhagy. Bocs, ha hosszú lett, talán tudtok tippet adni. 44F
2016. jún. 7. 00:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szomorú. Sajnos túl nagy érdemi választ erre nem tudok adni. Ez egy nagyon összetett helyzet, ezt te látod a legjobban. Talán egy bölcs gondolatot tudok hozzáfűzni. Most ebben a pár napban ő is elgondolkodik biztosan, te már ezt megtetted jócskán, én azt javaslom, hogy a napokban menjetek el valahova nyugalomban és beszéljétek át, hogy ki mit hogyan lát és mit szeretne.
2016. jún. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ismerekegy férfit aki hasonló helyzetben van. Ő sem tud ebből kikerülni.

Szerintem az elmondottak alapján te már vele nem nagyon leszel boldog. A legjobb amit tehetsz, ha eddig nem is voltál vele őszinte most igen. Mondd el, hogy már nem akarod. Persze értem, hogy nem akarsz fájdalmat. De te sem szenvedhetsz egy életen át. A gyerekek miatt meg abból a szempontból nincs baj,hogy annyit láthatod majd amennyit csak akarod. Nincs igazán vesztenivalód. Miért rabolnátok egymás idejét?

2016. jún. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

Kb hasonlókat éltem át mint amit te itt leírtál, úgyhogy megértem. Csak én tíz évvel fiatalabb vagyok. Én is kimondtam legyen vége, nemsoká jön a második válóperes tárgyalásunk.

Igaz nálunk a feleségem félrelépett, és ezt nem tudtam megbocsájtani, de több kisebb probléma is volt amibe végül belefáradtam, hogy nem tud rajtuk változtatni(tud a problémáról, mégsem képes változtatni a hozzá állásán).


Egyet tanácsolok, ha nálatok nem volt megcsalás vagy hasonló felejthetetlen durva hiba, és ha valóban ő azt mondja megpróbál megváltozni, akkor mindenképp adj még egy esélyt a házasságotoknak. Ne könyveld el magadban hogy vége, inkább arra gondolj hogy milyen volt régen, és hogy újra olyan lehet. Ha dolgoztok rajta mindketten. Idővel látod hogy valóban tesz a kapcsolatért vagy nem, ha nem akkor nyugodt szívvel otthagyhatod. Egy próbát mindenképpen megér szerintem!

2016. jún. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott, de sajnos be kell látnom, hogy régen sem működött, csak akkor még szerelmes és naiv voltam, hogy majd idővel megváltoznak a dolgaink, ha majd kifizetjük a lakást, ha jobban keresek, mindig volt valami "ha", amibe bíztam, kapaszkodtam, reménykedtem. És ez hosszú éveken át így ment, mígnem teljesen eltávolodtam tőle. Ha ez a vallomása 10-15 évvel ezelőtt történik, minden másképp alakulhatott volna, mert én még ilyet nem kaptam senkitől, de mindíg vágytam rá, hogy ilyeneket mondjon rólam. De már most nem tudom hová tenni, nem erre "szocializáltak", inkább kínos volt nekem, illetve rossz volt látni ebben a helyzetben azt a nőt, akibe valamikor szerelmes voltam. Sajnos a napi beszélgetéseink is már régóta a minimálisra korlátozódtak, pl. mit vegyek és hol....És végre annyira felszabadultam, boldog voltam hosszú évek óta, hogy kimondtam, őszintén beszéltem bánatomról, bár egyben nagyon fájdalmas.
2016. jún. 7. 02:16
 5/17 anonim ***** válasza:

Most majd valami más lesz, 20 év hosszú idő, eddig csak a megszokás volt, napi rutin minden. Ilyenkor lesz talán az, ha nem lesz a közeledben, hiányozni fog talán, pláne a gyerekek, meg az egész légkör.

Ha a párod olyan, amit írtál: nagyon kemény, katonás nő, talán ez lehet a problémája mindennek, egy ilyen nő mellett sosem lehet férfi egy férfi, a mindennapos hajtás, elvárások mellett az életben. Ezért vagyok nagyon ellene a feminizmusnak, ahol zömében hasonló adottságú nők vannak(rendszerint egyedül, épp ezért) mert próbálja felrúgni a természet által alkotott, genetikailag kódolt élethelyzetet. És ez nem hagyomány, meg megszokás, meg a régi idők. A férfi erős, a nő gyenge, és pont. Ami ettől eltér, ott valami borul.

Ettől függetlenül bármilyen ember szerethető, nekem volt egy kemény katonás nénikém régen, akiért nagyon odavoltam, bár ő kissé idétlen volt, talán ezt szerettem benne.

Ha kicsit külön leszel, biztos elkezd hiányozni a párod, reméljük nem kezd el ő is tovább gondolkodni közben büszkeségétől hajtva. Sok sikert a megoldáshoz!

42/f

2016. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek alapvetoen nem valtoznak, attitudot cserelnek par honapra de utana minden visszaall a "rendes" kerekvagasba. Tokjo, hogy kimondtad h vege es azzal h megkonnyebbultel az azt mutatja h a szamodra legjobb dontest hoztad.


Ne hatralj meg, ne hagyd magad erzelmileg zsarolni mert 44 evesen kielpni egy hazassagbol meg mindig egyszerubb mint ugyanezt megtenni 55 evesen 10 evet elcseszve az eletedbol. Most van eselyed arra, hogy talalj egy szamodra megfelelo partnert, felelembol, szanalombol nem erdemes maradni.


Egy eletunk van es azt a legjobb tudasunk szerint kell elni. Hidd el nem hal bele:-))Rossz lesz neki egy kicsi de velhetoleg o is felszabadul mert o sem volt boldog, csak most esik ketsegbe mert fel a maganytol es az ismeretlentol.

Nem emberek reakcioi hatarozzak meg a donteseinket, ha igy lenne akkor sok ember nyomorogna rossz kapcsolatban javulast varva. En a helyedben odaallnek ele es elmondanam h kesz, vege ennyi sajnalod de neked cuccolni kell kulonben megfulladsz a hazassagban, es ennyi.


Felnott ember vagy, ettol meg ugyanugy lathatod a gyerekeket, szoval egy dolgot ronthatsz el ha maradsz: az eleted.

2016. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

boldogtalannak érzem magam


Már jó ideje érzem, hogy nem működik, de nem léptem semmit


nem mertem elmondani neki az igazságot


Mindíg konfliktuskerülő voltam, inkább megalkudtam saját sorsommal


már hónapok óta tudom, hogy ez már nem mehet így


Pár hete már nem küzdök, csak élek otthon, nagyon távolságtartó lettem, folyamatosan szomorú


EZT MEGÉREZTE


Rettentően fájt, de mérhetetlen boldogság öntött el, hogy végre kimondtam, bátor voltam


Mondtam neki, hogy megyek éjszakára dolgozni, merthogy szoktam, de csak azért mondtam, hogy a lányom ne tudja meg


Nem voltam sosem papucsférj, inkább csak egy az álmairól lassan lemondó ember, aki fél lépni


Én nem hiszem


én már annyira távol kerültem tőle


Már azon gondolkozok, hogy hazudok neki


nem mertem vele sokszor őszinte lenni, mert el akartam kerülni a vitákat és talán féltem, hogy elhagy


EZ VAGY TE, egy konfliktuskerülő, hazug, gyáva ember, aki most is a könnyebb utat keresi, otthagyni mindent h NEKED jó legyen, a családod meg igya meg amit TE IS főztél azok alatt ahazug megalkuvó évek alatt amikor nem szóltál a feleségednek h ez neked így nem jó. Azért katonás és kemény az a nő- akit amúgy te választottál- mert valakinek vinnie kellett ezt a házasságot a hátán ha apu kibújik a felelősség és a döntések hozatala alól. És mit ért vele? Apu újra kibújik az EGÉSZ alól. MAjd hazajár látogatni amikor NEKI jó. Mert itt csak az egészből ennyi jött le, TE TE TE és a TE jóléted, a te érzéseid, a te hazugságaid, h neked ne legyen olyan kellemetlen az életED. 44 évesen nem lenne ideje felnőni? Tudod mit fogsz tenni? Elhagyod őket és TE majd keresel egy fruskát aki mellett TE vagy a katonás kemény férfi. És hangoztatod h mert a nejem az egy hülye volt. Most sem szóltál, hanem a szomorúságodat megérezte az a szerencsétlen asszony és reagált. Talán ha kinyitottad volna a szádat az elsunnyogott évek alatt akkor nem ide lyukadtok ki. Ezt baromira a te hozzájárulásoddal sikerült ilyen házassággá alakítani. TE kezeltesd magad, ő majd megoldja. Majd talál egy pasit aki mellett ellágyulhat, úgyis jól néz ki, majd megkívánja más. Kívánom neki h még egyszer ne alázkodjon meg egy ilyen gyáva féreg előtt, mert TE nem érdemelsz meg egy ilyen nőt. SE. Ha lenne vér a p.cádban, akkor végiggondolnád h TE miben tudnál változtatni és végre egyszer nyíltan leülnétek egy asztalhoz átbeszélni h hogy sikerült ide lyukadni és ki mit tenne meg h ez az élet újra olyan legyen mint amikor szerelmesek voltatok. De inkább sunnyogj el jó messzire, majd a gyerekeidet felneveli más pasas.

2016. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

7 es szégyelld magad!

Tanácsot kért a kérdező, nem lebaszást!


Egyébként egyet értek a többiekkel, felnőtt ember nagyon ritkán tud megváltozni. Az is ismerős amit írsz hogy a történtek miatt betelt az a bizonyos pohár.

Mindennek ellenére azt javaslom adj még egy utolsó esélyt magatoknak! Komolyan beszéljétek át a dolgot. Lehet képes lesz megváltozni! Pár hónap, egy év nem a világ, ha mégsem működne, elváltok és kész.

2016. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. 7-es koszi, hogy leirtad helyettem is, az utolso valami elkepesztoen vulgaris es szuklatokoru volt, komolyan elkepeszto, hogy milyen emberek vannak:-)


Szerencsere nem ok vannak tobbsegben, hallleujah:-))

2016. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6-os vagyok 8-as az elozo kommentem neked szolt a 7-esrol, csak elirtam a szamokat:-)))!)
2016. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!