Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan engedjem el végleg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan engedjem el végleg a volt barátomat, ha nincs senki más, akire számíthatnék?

Figyelt kérdés

Majdnem fél éve szakítottunk, 2 év után. 17 voltam, mikor összejöttünk, és nagyon nehezen jöttem ki a szüleimmel... olyanok, mint 2 nagy gyerek, úgy éreztem, nekem kell nevelnem őket is a 2 öcsém mellett... nem mostak, nem főztek, nem takarítottak, anya 8 éves korom óta nem dolgozott, amióta tesóim megszülettek, akik ikrek... a fiúkat nem zavarta, hogy anya ilyen igénytelen, de engem nagyon... tanulni sem tudtam, csak éjszaka, mikor már mindenki aludt, mert folyton ment a vita. Szerencsére leérettségiztem, kitűnőre és a nyelvvizsgáimmal együtt felvettek államira pénzügy-számvitel szakra. Tavaly szeptemberben kezdtem, első két hónapban otthon laktam, de nem bírtam... akkor elköltöztem egy magánkoliba, ahol a csoporttársam lakott, de ott csak június végéig maradhattam, és nem is akartam tovább, mert ott is folyton ment a buli, éjszaka is zenét üvöltettek, én meg örültem, ha aludhattam 4-5 órát munka és suli mellett... akkor költözött el a barátom egy olcsó albérletbe, és befogadott magához, szinte ingyen. Így végre volt magamra is egy kis pénzem nyáron, tudtam kondiba járni, 1-1 új táskát, ruhát venni... nagyon jól éreztem magam, hogy nem kell a szüleimmel lennem, önálló voltam, mégis volt kihez hazamennem. Ő mégis eltávolodott tőlem... azt mondta, túl ijesztő volt neki az, hogy együtt laktunk, féltette a fiatalkorát, nem akart ennyire elköteleződni. Ezért vége lett. Nagyom szenvedtem, érzelmileg és anyagilag is nagyon megviselt. Nem tudtam, hogy folytassam. 1 hónapnyi időt kértem, hogy kitalálam, addig maradhattam nála. Aztán októbertől kivettem egy szobát egyedül a belvárosban. Szép a lakás és a lakótársakkal sincs baj, de nem lettem velük jóban igazán... nem érzem azt az igazi "otthon" érzést, mint amikor vele voltam... legalább, ha lenne hétvégén hova mennem, mint a lakótársaimnak... de szüleimnél már ágyam sincsen, átrendezték a szobámat egyből tesómnak. Nem is látnak szívesen, nincs miért odamenni... barátnőim sincsenek nagyon, max 1-2x találkozunk 3-an egy hónapban, de ennyi. Csak a volt barátom ismer igazán, neki meséltem el mindent arról, amit áléltem gyerekként... most is őt hívom, ha baj van vagy segítségre van szükségem. Még autóm sincs, tehát emiatt is viszonylag sokszor kérek szívességet tőle, máshogy nem tudnék pl nagybevásárolni... de így nem fogok tudni továbblépni attól félek. A sulit se tudom, hogy folytassam-e, mert fel kellett vennem majdnem a maximális (40e/hó) diákhitelt, hogy fizetni tudjak egyedül mindent, és még 2,5 évem van hátra... nem tudom, hogy megéri-e... ha meg abbahagyom, vissza kell fizetnem az államis félévek költségének felét, tehát ígyis-úgyis lenne már egy 6-700 ezres adósságom, mire munkába állok, de diákhitelből még több összejöhet, félek, hogy nagyon sok lesz...


Köszönöm, ha elolvastátok, minden segítő motiváló szónak, tanácsnak, építő kritikának örülnék! Elég tanácstalan vagyok :(


2017. jan. 28. 00:22
1 2
 1/16 Beviz Elek ***** válasza:

Ez... szívás...

Néhány dologban hasonlítunk, bár szerintem jobb helyzetben vagyok (és voltam). Azt tanultam meg az évek során, hogy minden elérhető, csak tenni kell érte és nem szabad feladni. Áldozz azért most, hogy később jobb legyen!


Hiába gondolkodom, nem tudom megmondani hogy mi a jó és mit tegyél. Nekem az vált be hogy átgondoltam a helyzetemet, összeírtam a lehetőségeket és választottam. Ezután már csak kisebb célokat tűztem ki folyamatosan, így látom hogy haladok, jól csinálom.


Őszinte leszek, a magánéleti dolgokban most nem tudok komoly tanácsot adni, azzal én is zátonyra futottam, azt a részt kezdhetem elölről, jöhetnek az új tervek. Nem csak a helyzeted miatt nehéz elengedni, a 2 év alapból is nyomot hagy. Mindenképp új ismerősök, srácok, ártatlan flörtölések. Ez kicsit eltereli a gondolataidat, később pedig majd lesz valahogy.

2017. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jan. 28. 00:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Van hol laknod , van mit enned, majd jönnek jobb idők is ne félj. Ez átmeneti csak, ha véghez viszed amit elterveztél majd jobb lesz.

Eddig is jól összeraktad az életed mindenféle szülői segítség nélkül. Ezek után is megleszel.

2017. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Írod, hogy vannak nyelvvizsgáid, talán egy pár hónap külföldi ösztöndíj segítene kilépni ebből a kapcsolatból, új élményeket szerezni, esetleg félretenni egy kis pénzt is.
2017. jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon lassan haladok a sulival, 30 helyett 20 kreditekkel kb, mert ahova kötelező bejárni, ott sokszor meg sem kapom az aláírást, mert muszáj dolgoznom, nem tudok ott lenni 75%-ban. Így az Erasmusról lemondtam, amúgy is, ahhoz is kellene egy kis spórolt pénz, hogy bele tudjak vágni.


Van hol laknom és van mit ennem, de csak hitelből, és így is a munka miatt haladok lassabban a sulival, tehát ezért gondolkozom, hogy megéri-e. Egy évvel minimum több lesz, mire végzek + a szakmai félév, de ott legalább már pénzt keresek.

2017. jan. 28. 01:07
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. jan. 28. 01:08
 7/16 anonim ***** válasza:
Persze hogy megéri, most pár nehezebb éved lesz, de utána egész életedben könnyebb. Nagyon megbánod majd utólag, ha félbehagyod. Arról nem beszélve, hogy nem egyszer s mindenkorra vagy egyedül, jön majd új kapcsolatod.
2017. jan. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Passzíváltasd be a sulit, asszem egyszerre 2 félévet engem folyamatosan passzívnak lenni, legalábbis nálunk még így volt anno. Állítsd le ekkorra a hitelt és koncentrálj a munkádra, vállalj be pluszt is, több pénzért. 1 év alatt kicsit talpraállsz anyagilag, aztán folyt köv a sulit.
2017. jan. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Beviz Elek ***** válasza:

Kérdés hogy megéri-e a suli. Ha hitelt veszel fel miatta és szenvedsz érte, majd a hajadra kenheted a szakmádat, akkor annyira nem nagy biznisz. Nem tud mindenki elhelyezkedni a szakmájában.


#4

Külföld akkor biznisz, ha van segítséged vagy már felfedezted kint a lehetőségeket. Az, hogy csak úgy kibattyogsz, jó pénzért dolgozol, félreraksz egy zsák pénzt majd hazaballagsz, az nem egészen működik.

2017. jan. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Passziválás is felmerült már, azt is fontolgatom...


Remélem, hogy megéri ez a szak, mert nem egyszerű.

2017. jan. 28. 01:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!