Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek van olyan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Thilas kérdése:

Szerintetek van olyan, hogy szakítás és különköltözés után, pár hónap vagy év múlva újra összejön a két fél?

Figyelt kérdés
Ha ti megéltetek ilyet, akkor írjátok meg, hogy mi történt.

#szakítás #válás újra együtt
2017. márc. 1. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Láttam már erre példát. Egyszer neten ismerkedtem meg egy férfival, aki már külön élt az exétől, de valahogy éreztem, hogy nincs ez még lezárva, ezért nem is bonyolódtam vele kapcsolatba (pedig amúgy bejött volna). Baráti kapcsolatban maradtunk és évek múltán újságolta a férfi, hogy újra együtt vannak az exszel, összeköltöztek és már útban van a baba.

Részleteiben nem láttam bele.

Nálam ez elképzelhetetlen lenne: ha az exem lenne a Földön az utolsó férfi, akkor sem akarnék újra összejönni vele.

2017. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Igen, persze, létezik ilyen.

De ennek csak akkor van értelme és akkor lehet hosszú távon működőképes ha a külön töltött idő alatt az egyik, vagy inkább mindkét fél felismerte a saját hibáit, amit korábban elkövetett, illetve ezeken változtatni is tudott.

Ha ez nem történik meg, hamarosan ismét ott találják magukat, ugyanabban ahelyzetben mint előző szakításukkor.


Továbbá, mindkét félben meg kell lenni a szándéknak, hajlandóságnak...

2017. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálam volt ilyen, soha többet. Összeköltöztünk majd sorba jöttek a gondok, szakított velem és elköltöztem. Fél évvel később adtunk a dolognak egy új esélyt. Kibékültünk, újra összeköltöztünk, de a korábbi gondok visszatértek. Ezután én szakítottam, elköltöztem. Azóta eltelt vagy 5 év, nem beszéltünk azóta egyáltalán.
2017. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

" de a korábbi gondok visszatértek. "


Bizony, ezért írtam, hogy alapvető az hogy a felek változtassanak a korábbi hibáikon, mintáikon, felismerjék a saját hülye kis játszmáikat és ezeket el tudják hagyni.

2017. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2-esnek igaza van. #3-as vagyok. Mi látszólag átbeszéltük a gondokat, esküdözött,hogy tudja mik a hibái. De hamar kiderült,hogy csak szavak voltak,mert változás nem lett.
2017. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 nem minden "hiba" orvosolható, mert lehet egy bizonyos tulajodonságod, szokásod valaki szemében hiba, máséban nem lenne az. Vannak kapcsolatok, ahol egyszerűen nem illenek össze a felek és ezért lesz szakítás, ott hiába változtatának magukon, mi értelme lenne? Ha egy kapcsolatban változnom kell, akkor nemis magamért szeret, úgy, ahogy vagyok...akkor van értelme együtt lenni? Nincs, inkább keresek valakit, akivel összepasszolunk.
2017. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi osszejottunk 18evesen,20evesen,28evesen,ra 2 evre hazassag,2gyerek es vegul egy normalis valas.
2017. márc. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" nem minden "hiba" orvosolható, mert lehet egy bizonyos tulajodonságod, szokásod valaki szemében hiba, máséban nem lenne az."


Persze, teljesen igazad van!

Vannak alap tulajdonságok, amiken nem tudunk (vagy neem is akarunk) változtatni. Persze ha ezen tulajdonságok okozzák a túl nagy súrlódásokat, akkor sajnos nincs sok esély, egyszerűen nem illenek egymáshoz.

Én azokra a tulajdonságokra, játszmákra gondoltam, amiket akár otthonról hoztunk és levetkőzhetők. Például, vegyünk engem (:-) ), ha bármi súrlódás volt köztünk a párommal, én nem voltam hajlandó konfrontálódni vele. Inkább elvonultam, sőt, még én vártam hogy jöjjön oda és vigasztaljon meg. Ezt évekig nem ismertem fel. És ez a játszma okozta pl. azt hogy egy idő után el sem mondta ha valami baja volt. Mert tudta hogy úgyis csak "duzzogni" fogok és nem fogjuk megoldani a problémát.

Végül a sok-sok felgyülemlett dolog miatt (is) szakítottunk. A nagy egyedüllétemben nekifogtam kiértékelni magamat, tükörbe néztem, és nagyokat döbbentem magamon. Hamar el is kezdtem tudatosan dolgozni ezeken a dolgokon, jó részüket le is tudtam már vetkőzni.

Szóval igen, létezik változás, változtatás, ennek nyomán pedig sikeres újrakezdés.


De pl. egy másik tulajdonságom, hogy nem vagyok szószátyár, nem vagyok rámenős, társaság középpontja tipusú ember. Ezeken nem tudok, de nem is akarok változtatni. Ez hozzám tartozik, az én részem, nem játszmázás. Ha emiatt nem bír engem elviselni valaki, az nem hozzám való.

2017. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bátyám és az előző barátnője kb 4 év alatt ha tízszer bem játszották el ezt, akkor egyszer sem. Szóval létezik ilyen :)
2017. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Nálunk nem igazán a személyiséggel volt gond. A főgond az volt,hogy elvárta volna,hogy mindent egyedül csináljak. Nem akart segíteni a házimunkában, bevásárlásban mert ... Hát itt minden létező kifogás mehet a három pont után, ami csak létezik. Többször próbáltam vele beszélni (kibékülés előtt igazat is adott), de változtatni nem akart ténylegesen. Én nem akartam a "házvezetőnője" lenni. Én is dolgoztam, azt se mondhatta,hogy más dolgom se lett volna.
2017. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!