Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Másfél éves kapcsolatomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másfél éves kapcsolatomnak véget vetettem az alábbi okok miatt. Mit gondoltok, szerintetek is jogos volt?

Figyelt kérdés

Másfél éves kapcsolatomnak véget vetettem az alábbi okok miatt. Mit gondoltok, szerintetek is jogos volt?


A mostmár ex barátnőm 20 éves, én 24. A következő okok voltak a szakítás hátterében:


1. Először is eligénytelenedett, nem vigyázott magára. Amikor megismertem volt 65 kg (172 centi magas lány), azonban azóta már felszedett több, mint 15 kilót. Az anyja akkora, mint egy kamion, ha az ő génjeit örökölte, akkor nyilván ő is hízékony, viszont amúgy sem tett ellene semmit, ugyanúgy ment az édesség, a chip, az üdítők, és a többi. Hiába mondtam neki többször is, hogy jöjjön el velem futni/edzeni, nem nyert az ötlet.


2. Ellustult. Korábban szerettem benne, hogy suliba jár, mellette meg még heti pár órát dolgozik is. Viszont pár hónapja otthagyta a sulit (még pár hónap lett volna a végéig), mert már „nem szereti és rosszul érzi magát”. Na azóta se suliba nem jár, se nem dolgozik. Csak úgy van.


3. A fenti tényezők ellenére azonban az elvárásai mindig nőnek. Merthogy egy „rendes férfi étterembe hordja a barátnőjét” meg azért szeret ő menni ide-oda, meg szeretne drága ajándékokat kapni. Én a pályakezdő fizetésemből ezt nem tudom finanszírozni, de ő elvárná.


4. Az előzőhöz kapcsolódik a fizetési arány. Ő sohasem fizetett sehol. Mindig csak én fizettem. Múltkor voltunk egy kisebb hétvégi pihenésen. Nekem 31 ezer forintomba került az egész, ő ellenben egyetlen bevásárlást finanszírozott mindössze 2 ezer (!) forint értékben. Elvittem moziba azokra a filmekre, amiket szeretett volna megnézni – engem rohadtul nem érdekeltek – de még azokat is én fizettem. A megjegyzéseim, hogy ez így nincs jól, süket fülekre találtak.


5. A megbízhatatlanság. Mindig benne volt a levegőben, hogy gondol egyet, és megsértődik. Az utóbbi időben egyre gyakrabban. Eddig kétszer voltunk ilyen hétvégi utazáson, mindkétszer előtte egy-két nappal megsértődött, én meg álmatlanul forgolódtam éjszaka, hogy mi lesz, meg hogy bukom a pénzt. (Legutóbbi sértődés oka: elkezdte mutogatni a régebbi fotóit, én meg percek után véletlenül elszóltam, hogy régebben jobban nézett ki.)


6. A női gondoskodás teljes hiánya. Értem itt ezalatt, hogy mindig, amikor együtt aludtunk (mindig csak nálam), minden reggel hoztam az ágyba reggelit. Soha nem volt az a részéről, hogy „kimegyek, és besegítek”. De még, amikor elutaztunk sem volt az, hogy most kivételesen csinál ő. Ebben nekem tökéletesen megnyilvánult, hogy milyen arányban vannak az elvárások és a teljesítmény az ő részéről.


7. Szex. Elmondása szerint velem sokkal jobb volt, mint az előző barátjával, velem olyan dolgokat élt át, mint mással nem (én voltam a második neki). Csakhogy előfordult, hogy nekem nem volt kedvem szexhez. Ezen alkalmakkor gyakorlatilag mindig kiakadt. Volt, hogy ilyeneket írt, hogy „most elmegyek a koliba, ha te nem teszed meg, majd megteszi más”, meg hogy „ilyen csak vén tatákkal fordul elő” és hasonlók. Amiket mondott, olyan sebeket ejtett, hogy sosem tudtam megbocsátani neki. A szex egyre jobb volt számára, de valahogy nem éreztem azt, hogy ezért hálásabb lenne. Inkább még követelőzőbb. Neki egyre jobban megjött a kedve hozzá, nekem viszont (főleg ilyen elhízás után) már nem volt olyan lelkesedésem.



8. És a finálé. Nem jött meg neki 11 napig. Habár szó volt már róla korábban, hogy én még semmiképpen sem akarnék gyereket, de ő kitalálta, hogyha besikerült megtartja. Na ekkor akadtam ki, egy csomót veszekedtünk, minden feszültség lecsapódott. A 9. napon elmondott már mindennek. „Önző dög, nem férfi, semmire sem jó csak szexre, féreg, balf... és a többi.” A 10. napon megírta, hogy nem tart alkalmasnak kapcsolatra. A 11. napon hívott fel, hogy megjött, de le is tette egyből a telefont utána. Na én innentől nem kerestem. Ő este küldött egy szivet, majd rögtön utána, hogy „nem ide akartam, véletlen volt”. Pár nappal később még megcsörgetett vagy háromszor, de csak ilyen pár másodpercekre. Én meg nem hívtam vissza.



Köszönöm, hogy végigolvastad ezt a terjedelmesre sikerült írást. Nem terveztem ennyire részletesre, de jól esett kiírni magamból a feszültséget.



2017. márc. 26. 10:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem bántás, de értelmetlen a kérdés. Mondjuk annak, amit írtál (feszültséglevezetés) tökéletes :)

Szakítani akárkinek, akármikor, akármilyen indokkal (vagy éppen ok nélkül) joga van, nincs aki ezt számonkérheti rajtad.

2017. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Jól tetted, de előbb kellett volna szakítanod!

Azért én utánajárnék valahogy, hogy tényleg megjött e neki,

nehogy 9 hónap után meglepetés érjen.

Bár úgy tűnik sokat nem fogsz tudni tenni akkor sem.

2017. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen "nők" vagy nem tudom minek nevezzem ezeket a kepzodmenyeket, engem noi aggyal lefarasztanak, meg csak olvasva. Nem tudom, minek huztad egyaltalan ilyen sokaig vele... az egyetlen, amivel nem ertek egyet, hogyha nem szivbol adsz (legyen az mozi vagy kiruccanas vagy akarmi), akkor inkabb ne is adj, mert teny, hogy az exed az elviselhetetlen kategoria, de annal viszont kevesebb szarrago dolog van a vilagon, amikor valaki megvesz valakinek valamit majd pedig felhanytorgatja, hogy "de en mennyit koltottem rad!". Nem kell. Ha nem szivesen teszed, nem kell. Ezt csak a kovetkezo ilyen helyzetek elkerulesere mondom.
2017. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 kendrazoltan ***** válasza:
85%

Biztosan jönnek majd a "persze te tökéletes vagy, benned nincs hiba, mindig csak a lány a hibás, ugye?" jellegű kérdések, amik nyilván arra akarnak majd utalni, hogy minden éremnek 2 oldala van, hallgattassék meg a másik fél is alapon...


De: feltételezve azt, hogy a fenti leírás kimeríti a valóságot, azt kell mondjam, hogy addig menekülj, míg tudsz...az esetleges terhesség bevállalása részéről nem szólt volna másról, mint arról, hogy így láncoljon magához, hiszen a leírásban szereplő infó alapján kiemelkedően jó party vagy neki...aki erre apellál, az belülről rohad...fiatal még, változhat is, de minden jel arra utal, hogy a kapcsolatotok minden szempontot tekintve egyoldalú, ahol minden ismérv alapján te állsz a pénisz rosszabbik végén...nem vagyok túl derűlátó a közös jövőtöket illetően...olyan lányt keress, aki az élet fontos dolgaihoz hozzád hasonlóan áll (és nem csak akkor, amikor beszélni kell róla, hanem ennek megfelelően is cselekszik), különben nem lesz kettőtök között olyan kohézió, ami egy normális kapcsolatban kell...sokan le fognak szólni, hogy anyagias vagy, de azokat ignoráld, hiszen nem magáról a költségről van itt szó, hanem az egyenlőtlen költség- és energiamegosztás alapjául szolgáló emberi hozzáállásról és értékrendről...a leírás egyértelműen mutatja, hogy a probléma pontosan megfogalmazódott benned...ha elolvasod, amit írtál, esélyesen számodra is tiszta sor lesz, hogy ebbben a kapcsolatban rád sok derű nem vár...

2017. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 kendrazoltan ***** válasza:
79%

Bocsánat, nem figyeltem eléggé...


Szóval: jól döntöttél

2017. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem jogilag nincs szabályozva ez így.


Az pedig, hogy igazoljuk a döntésedet, meg elmondjuk, hogy „jaaa meggora egy görény volt a csaj”, szetintem bazira nem fog segíteni feldolgozni a dühödet, vagy bármit is érezz a szituációval kapcsolatban.


Keress valami előremutatóbb elfoglaltságot!

Mondd el, mit szeretnél, mire van szükséged! Parkapcsolatra, valakihez tartozni? Azon belül?

2017. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
kk
2017. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Atyavilág... másnaposan nem megy túl jól a telópötyögtetés 😃
2017. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Jól tetted!
2017. márc. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

szerintem túl sokáig vártál


24F

2017. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!