Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Fejben társalgok az ex barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fejben társalgok az ex barátnőmmel, hogy szeretem és hogyan alakulhatna a jövőnk, de amikor ezeket az érzéseket le kéne írni neki, vagy szemtől szemben elmondani, akkor egyszerűen nem megy. Miért lehet ez? Valakinek már volt ilyesmi?

Figyelt kérdés

Röviden (én 35ffi): Elváltam 3 éve, 2évig nem volt kapcsolatom, ez a kapcsolat most 1év 3hónapot élt, egy rövid, 2-3 hetes megszakítással fél év után(akkor gyermekvállalási kérdésben volt eltérő nézet). Most: 1 hónapja szétmentünk, mert elbizonytalanodtam a kapcsolatban, nem láttam jövőképet. Kapcsolat vége előtt gondolkodási szünetet tartottunk, én teljesen begőzöltem, semmi másra nem tudtam gondolni, se munka se semmire; hogy ezt megértsem elkezdtem pszichologiai konyveket olvasni amelyek még inkább egy negativ spirálba sodortak (nem tudtam aludni, izzadtam stb. ez még most is fent áll, 2 hónapja nem alszom csak pár órát), szétmentünk, mert nem bírta kivárni a döntésem, és mert nagyon megbántottam egy témával, én meg közben egyre jobban elmélyültem a negativ spirálban, hogy mindenben csak a rosszat láttam. Ő nagyon szeretett engem, de van önbecsülése, hogy nem vár örökké, megértem a döntését.

Mióta nem olvasom a könyveket jobban vagyok, most már sajnálom, hogy így alakult, nem értem miért gőzöltem be idegileg, ilyen még sosem volt velem. Lelkemben nem akarom elfogadni, hogy külön vagyunk. Úgy érzem szívesen vissza csinálnám az egészet.

Nagyon értékes embernek tartom, azt is érzem, hogy vonzódom hozzá, de szeretném MÉG jobban szeretni őt, mert az lenne az igazi. Most, fejben tudom mit szeretnék mondani neki, hogy szeretném folytatni és esélyt adni, hogy még jobban megszerethessem őt (meg tud az ilyesmi valósulni csak mert akarom, 1 év kapcsolat után tud ez az érzés még fejlődni?), ugyan van bennem még bizonytalanság, de ezt csak úgy tudom legyőzni, ha közösen töltünk időt, távolságtartásban nem. Amikor ezt le írom egy levélben egyszerűen nem tudom elküldeni, mintha berezelnék a lehetőségtől, ebből viszont csak halogatás lesz így, és közben az érzelmek elhalványulnak. Mintha félnék valamitől.. félnék, attól, hogy igent mond? Félnék felelősséget vállalni? Félek, hogy esetleg megint meg fogom bántani? Mint korábbi szakításnál, megint csak pár hónapig fog tartani? De a szétválást sem akarom igazán elfogadni.. ..pedig korábban is hosszú távon gondolkodtam a kapcsolatról.. igen, utólag rájöttem, hogy nem tettem bele mindent szívvel-lélekkel, és önző módon viselkedtem, szeretném máshogy csinálni, több szeretettel. Van, hogy égek a lehetőségért, pl amikor vendégségben vagyok, hogy csak jussak ki és írhassak neki érzéseimről, de amikor ott vagyok egyszerűen nem bírom elmondani/elküldeni neki amit fejben elgondolok.



2017. jún. 6. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt sem nagyon értem, hogy nem tudod a szemébe mondani. De nem tudod elküldeni neki a levelet/üzenetet sem, amit már megírtál?? Az csak egy gombnyomás lenne, csukd be a szemed és bökj rá a gombra, vagy mittudomén, ha nagyon akarnád meg tudnád tenni, gondolj bele, 35 éves férfi vagy, nem egy 13 éves!!!! Nekem erről csak egy mondás jut eszembe: "aki csak nyavalyog annak nem fáj még eléggé!!"

MAgyarul: azért nem megy, mert nem is akarod megtenni. Csak sajnálod és sajnáltatod magad.

2017. jún. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros lett, de megkísérlem kihámozni a lényeget.

Nem tudom, hogy alakultak a korábbi kapcsolataid, de te most vagy elkötelezettség-fóbiás vagy, vagy nem akarod ezt a nőt igazán, inkább csak valami érzelmi támaszra vágysz.

2017. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Agyilag te nagyon össze vagy zavarodva.Ennyi idősen hogy kavarhatnak be könyvek a gondolkozásmódodba ? Hihetetlen..Szerintem a nő már nem fogadna vissza.Időt kértél átgondolni,azt is csak húztad,senki nem akar olyan párt aki azt se tudja mit akar.
2017. jún. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Számomra ez a "nem látok jövőt a kapcsolatban" hozzáállás nagyon olcsó globalista szöveg (olcsó nyugati média ezt tapossa belénk egyre agresszívebben) és főleg nem férfias, emberséges hozzáállás.
2017. jún. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Korábbi kapcsolataim normálisan alakultak. Kivéve a házasságom. 3év együttlét után házasodtunk, majd rá 2,5 év múlva válás. Feleségem megcsalt a főnökével, amire aztán rájöttem. Adtunk magunknak egy második esélyt, de pár hónap után ismét folytatták a viszonyt, erre is én jöttem rá, ehhez már nem akartam asszisztálni, és elváltam.. gyermekem miatt most is abban a városban lakom ahova közösen költöztünk (külföldön). Utána 2 évig nem volt kapcsolatom.

Könyvek: Nem értettem miért ilyen hevesek a reakcióim, ha egyszer tényleg nekem nem passzolt valami. Alvászavar (azóta is) izzadás, egész nap csak erre a témára tudok gondolni stb.. Azt hittem olyasmi ez mint az elvonási tünet. Elkezdtem Csernust olvasni meg jó pár más előadást nézni a neten.. eléggé magamra vettem amit olvastam, totál negatív szerepben láttam magam.


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2017. jún. 7. 09:05
 6/7 anonim válasza:
Jobban akarod szeretni? Minek? Ez nem elhatározás kérdése. Szerintem hagyd békén és ne kínozd tovább szegényt.
2019. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez elég régi kérdés. Hogyan alakultak azóta a dolgaid?
2020. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!