Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elegendő ok a szakításra, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegendő ok a szakításra, ha a férfi nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmről van szó, akinek 3 éves kapcsolata volt, de 1,5 hónapja elege lett, és szakított a pasijával, mert bevallotta a barátnőmnek, hogy ő nem akar soha házasodni, a barátnőm viszont házasságban akar élni. Korábban nem mondta a férfi, hogy házasságellenes. Ha szóbakerült a házasság, az volt a válasza, hogy majd.

Én úgy gondolom jogos a szakítás, mert felesleges egymás idejét húzni, ha ilyen alap dologban nem passzolnak egymáshoz az igények, de a férfi és a haverjai viszont a lányt szídják folyton, és már rossz hallgatni.


Ti mit gondoltok erről?


1 éve együtt éltek már, mindketten dolgoznak, nem a milliós puccparádé lenne a cél, csak egy kisebb családias esküvő. A lány saját lakásában éltek. 25N-28F évesek.


2017. jún. 20. 18:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

HA valamelyik fél nem elégedett a kapcsolattal, az OK a szakításra. Hogy ez micsoda, az teljesen lényegtelen, lehet akár olyasmi is, ami másnak csak apróság, ha az illetöt zavarja, akkor indokolt a szakítás.


Ez a barátnödre is igaz, ha nem egyforma kettejüknek a jövöröl az elképzelésük, akkor jogos, hoyg szakított.


A férfivel meg haverjaival nem tudom, miért kell egyáltalán foglalkozni, de a mostani viselkedése megerösíti a szakítás jogosságát.

2017. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Én nem értem mi szükség van erre a feudalizmusból ránk maradt poros intézényre. Minek? Mi célból? Nincs már föld meg vagyon meg családi címer, amit egyesíteni kellene.


Ahogy elnézem az üzlet áll emögött. Jót kaszírozik rajta a


- pap, egyház, templom

- hivatalszolga aki a papírokat intézi

- az étterem ahol a lagzi van

- a muzsikus akit meghívnak (dídzsé vagy káziós papa)

- a vőfély nevű bohóc

- az ajándékboltok

- pár év múlva a válóperes ügyvédek.

2017. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Úgy gondolom, hogy nem feltétlenül kell, hogy az esküvő legyen egy kapcsolat csúcsa.

Okokat arra, hogy miért nem akar a férfi házasodni, a kérdésedben egyáltalán nem kaptunk, így nem lehet releváns választ adni a kérdésedre.

Persze értem én, hogy miért szeretne a barátnőd mindenáron esküvőt, de nekem nem lenne szakító ok, ha biztos lennék a férfi érzéseiben, és abban, hogy miért nem akarja az esküvőt.

Szerintem sokkal nagyobb darázsfészek a gyerekkérdés, ha a pár egyik tagja akar gyereket, a másik pedig nem, azzal már sokkal nehezebb bármit is kezdeni.

Szóval örülnék, ha egy kicsit ki tudnád még bővíteni a rendelkezésünkre álló információt, mert így csak szubjektív véleményeket fogsz kapni, ugyanúgy, ahogy a barátnőd esküvőcentrikus, a férfi pedig nem.

2017. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Én nem mondanám elegendőnek. A nőnek ezek szerint fontosabb a házassági jogviszony,mint,hogy egy jól működő kapcsolatban éljen.


Kisebb családi összejövetelt bármikor lehet szervezni évfordulókra például.

2017. jún. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, a barátnőd így döntött.

Neki fontos a házasság.

Ezért én sem szakítottam volna, de mindenki másmilyen, és joga van neki is beteljesíteni az álmait.


21/L

2017. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy gondolom, hogy a másik fél elkötelezettségét mutatja az hogy házasságban akar élni. Ha fél a házasságtól, akkor az elköteleződéstől is fél. Én nem tudnám elképzelni, hogy gyereket házasságon kívül szüljek, hogy a férfi akivel vagyok ne szeressen annyira hogy hivatalosan és jogilag is hozzám akarjon tartozni.

Ha nem akar nagy esküvőt lehet kis esküvőt csinálni,a miénk is az volt, vagy ha a vagyonát félti, lehet házassági szerződést csinálni, és kész. Én sem maradnék mellette, ha nem gondolná komolyan.

2017. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

#6


Ez szép, kár, hogy a válás is bármikor megléphető, így "elkötelzettségről" harsogni nem túl okos dolog.

2017. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden elegendő ok a szakításra, ha az egyik fél úgy érzi.
2017. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Házasságellenes/Házasságpárti.


Ez egy olyan ellentét 2 párkapcsolatban élő ember között amiből csak a szakítással lehet jól kijönni.

Miért? Azért, mert ha kvázi kizsarolja a nő az esküvőt, és ha a gyenge férfi igent mond, nem lesz boldog, mert belemegy egy házasságba, hogy ne veszítse el a nőt, de ez egyenes út a boldogtalan-terhes kapcsolathoz, majd váláshoz. Ugyanolyan mint a nőnek az, hogy nem olyan kapcsolatban él amilyet akart.

Ha a nő mond le arról hogy házasságban éljen, akkor ő lesz megfosztva attól amire nagyon vágyott. Ha kapcsolatban maradnak házasság nélkül, akkor a nő az aki feladja a vágyait. Sosem értettem miért pont mindig a nőnek kellene erről lemondani? Miért mindig tőlük várják el ezt? A fériak vágyai semmivel sem érnek többet mint a nőé. Ez a nő pedig választott. Jól tette hogy szakított, ha házasságban akar élni.

Mindig tüske maradt volna benne, hogy valakinek a csaja marad egész életében, mert Ő nem erre vágyott. Én megértem az okait, nekem sem kellett volna hosszútávon olyan pasi aki a kapcsolatért nem képes felelősséget vállalni ilyen módon. Aki nem akarja, hogy hivatalosan, jogilag is egymás hozzátartozói legyünk.

Aki ez ellen nagyon kapálózik, az általában nem az adott partnerrel tervezi az életét, nem kell neki eléggé, csak egy állomás amíg nem talál jobbat. Ezért nem állapodik meg. Sok ilyen példát láttam az ismerősi körömben. Amint kijött az adott férfi a "nemakarokházasodniazcsakegypapír, szeretniegymástházasságnélkülislehet" című kapcsolatból, a következő párját 1-2 év után feleségül vette.


Még csak nem is akar a lány milliós lagzit ahogy írod, szóval a pénz nem lehet kifogás. 100 ezer forintból ki lehet hozni egy esküvőt ebéddel, tortával és vendégekkel. Nekünk még ennyibe sem került anno. Aki ennyit sajnál a párjától....Hát nem lennék a nő helyében az biztos.


Szerintem nem illenek össze és kész. A pasi keressen magának állandó barátnőt, a nő meg olyan férfit akivel ilyen téren is passzolnak. Ennyi.


Mert ugye nem kötelező olyanal együtt lenni, akivel nem akarsz. A haverok dumáival meg nem kell foglalkozni. Gondolom nekik is barátnőik vannak.

2017. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nekem nem, de ha lekoptatna a "majd" szócskával és nem hozna elfogadható indokot, hogy miért nem, akkor mindenképpen átértékelném a dolgokat. Soha nem vágytam esküvőre, de házasságra igen, és ha nem tud racionális okot mondani arra, hogy miért ne írjuk alá 15 perc alatt a papírokat, akkor összetörne bennem valami.
2017. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!