Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy éljem ezt túl?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy éljem ezt túl?

Figyelt kérdés

Jó, tudom a kérdés elég drasztikusnak hangzik és nagy valószínűséggel túl fogom élni, mégis muszáj kiírnom a kérdést. Fél évet voltunk együtt a bartátommal, mire tegnap kijelentette, hogy neki ez nem megy, nagyon szeret, de nem szerelmes és nem tudja tovább csinálni. Ennek az előzménye az volt, hogy volt pár vitánk, mert a nyáron összesen kb ötször találkoztunk, mert mindig mindkettőnknek volt valami. Na mármost engem ez nagyon hirtelen ért, ráadásul holnap van a szülinapom, akkor jött volna át először a szüleimhez, hogy bemutassam, erre tessék. De még igazából ez a legkisebb gond, nagyobb az, hogy villámcsapásként ért, mert én nagyon szerettem, igaz nem voltam belé halálosan szerelmes, de előző kapcsolatomból megtudtam, hogy a szerelem úgyis elmúlik és az a szeretet ami a helyén marad sokkal erősebb marad, épp ezért gondoltam, hogy nekem ez tökéletes, már ott tartottam, hogy megkérem költözzünk össze, mivel én egyedül lakok. Viszont szörnyű érzés most, hogy nélküle majd nekivágnom az ősznek, pedig már alig vártam. Tavaly szintén szakítás után voltam összel és szörnyű volt, egyedül magányosan egy laksában., új egyetemen, barátaim nem voltak, egyszerűen szörnyen magányos voltam és most megint ez lesz, hiszen oké van egy kér barátnőm, de leginkább vele és az ő barátaival lógtam, akikkel most nem fogok, sőt igazából látni se szeretném őket, mert csak fájna valószínűleg, pedig lesz közös óránk. És megint magányos leszek. És egyszerűen nagyon fáj az egész, bocsánat megint a drasztikusságomért, de tündérmeseként indult, kinéztük egymást, hónapokig csak néztünk, aztán kiderült mindketten tetszünk egymásnak, azért ez ritka szokott lenni, hogy akiről naphosszakat álmodozol kiderül, hogy ugyanezt csinaálja veled.

Mindenesetre jólesne pár vélemény, tanács, pozitív komment, hogy túl fogom élni, mert már most szörnyen magányosnak érzem magam nélküle, és tudom, hogy a döntését nem fogja megmásítani, pedig nagyon reménykedem még benne. Nagyon szeretem :(

És utóiratban hozzátenném annak, aki esetleg nem hisz a karmában: anno az exemmel a szülinapja előtti napon szakítottunk/szakítottam, most ugyanez történik velem. Nem kellemes.

Köszönöm a válaszokat.

19 holnap 20/L



2017. aug. 15. 08:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem, hogy az előző szakításomnál nem éreztem ezt, viszont most úgy érzem nekem nem kell senki, szörnyű érzés a szakítás és általában ez van, még ha nem is tűnik fel az embernek a helyzet, mint most. Eléggé úgy érzem, most egyedül akarok lenni, legalábbis párkapcsolat szempontjából, nem tudom ez miért lehet, anno nem éreztem ezt, pedig az hosszabb, két éves kapcsolat volt.
2017. aug. 15. 08:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Túl éled nyugi. Majd Isten éltessen sokáig.

31/f

2017. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez megesik néha. Család, barátok, hobby, sport...ezek segíthetnek, de sajnos ezen a " gyászidőszakon" végig kell menned. De légy tütelmes, nyitott, gondolj arra, hogy lesz majd más, lehet, hogy jobb is. Boldog szülinapot ettől függetlenül.
2017. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyik szakítás sem egyforma, mivel képtelenség ugyan úgy szeretni az embereket. Egy idő után megszokja mindenki, megtanulja hogyan álljon újra fel a padlóról és kezdje újra az egészet. Egy idő után már jó kis megküzdési stratégiád lesz erre, már ha tanulsz az előzőekből. Persze, hogy most nem vágysz másra, mert csalódtál, de ez időszakos. Nem a kapcsolatot siratod, hanem az esik rosszul hogy magányos leszel, pedig ha erre az időszakra és a magányra nem negatívan tekintenél, már tettél valamit azért hogy most ne érezd magad rosszul. Egyedüllétnek is vannak szépségei, ezt kéne észrevenned és fejleszteni magadat, hobbit találni, olyan dolgokat csinálni amit párban már nehezebb. Na meg azt sem ártana, ha elengednéd a tündérmese illúziót. Nincs tündérmese, nincs nagy Ő. Mindenért tenni kell és a kapcsolatokhoz két ember kell. Jön másik, őt meg szed le a piedesztálról mert ha ő lenne számodra a tökéletes, akkor még mindig ott lenne melletted.
2017. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Boldog szülit holnapra.

Ne ezen görcsölj h hogyan eléd túl.

Hagyd az időt telni, próbálj barátokkal szülőkkel lenni többet, pár hét és nem lesz már ilyen szörnyű.

2017. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezném tőled, hogy az életed létét fenyegető dolog-e a szakítás akkor mit válaszolnál?


Szerintem azt, hogy természetesen nem.


Ha ezt válaszolnád, akkor feltenném azt a kérdést, hogy mégis miért éled meg olyan szörnyen ezt a szakítást, mintha az életed múlna rajta, mit írnál?


Arra akarok kilyukadni, hogy a szakítás rossz dolog, de nem szörnyű. Nem halálos, nem a létedet fenyegeti mint mondjuk egy rák vagy az éhezés. Írhatod erre, hogy de te most boldogtalan vagy és kilátástalan az életed de felteszem azt a kérdést, hogy akkor boldogtalan voltál akkor is amikor még nem ismerted a mostani exedet? Gondolom nem :) Tehát a boldogságod nem rajta múlik. A boldogság benned van, egyedül is lehetsz boldog, hisz hány ember él ugyanilyen helyzetben és mégis boldog?


Sőt, elárulok egy titkot: a sikeres emberek boldogok. Nem azért mert sikeresek. Pont fordítva, ők először boldogok lettek, elfogadták, hogy a magány, a düh vagy a szégyen legjobb ellenszere a boldogság. Ők elhatározták hogy a legrosszabb szituációkat sem próbálják úgy megélni mintha az életük végét jelentené mert akkor az egész életük arról fog szólni, hogy mennyire szar az élet. Pedig ez hazugság ugye :) Aki boldogan próbál hozzáálni mindenhez, nem rágörcsölni mindenre és felfogni azt, hogy egy rossz jegy vagy egy szakítás nem a világ vége az később is könnyedén fogja venni a problémákat ami annyira sok plusz többletet fog végül adni, hogy koncentrálhatnak a számukra fontosabb dolgokra is. Pl. karrier, művészet vagy akármi más...


:)


Remélem egy picit felvidít azért az írásom. Nem okoskodni akarok, csak mutatni egy másik szemléletet is neked.

2017. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!