Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek megéri küzdenem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Paradicsom31 kérdése:

Szerintetek megéri küzdenem a Szerelmemért? Elég hosszú történetről van szó, de kérlek olvassátok el, és adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

Sajnos 3 év együttlét után a Szerelmem úgy érzi, hogy már nem úgy szeret, mint régen. Nem rég volt az évfordulónk, ahol semmi jelét nem láttam ennek, viszont pár nap után ezt mondta nekem. Nem volt velem durva, szépen beszélt hozzám erről.

A vita kiváltó oka talán az volt, hogy találkozott az egykori barátnőjével, és sokáig beszélgettek a kapcsolatukról. A lány elvileg így tudott pontot tenni a végére. Én kerestem, hívtam, és nagyon aggódtam, ideges voltam, hogy mi történt vele. Elmondta, mikor hazaért, hogy beszélgettek. Engem meg elöntött a féltékenység, a düh, a harag, a csalódottság érzése, hisz erre nagyon érzékeny vagyok. Ő nem akart ezzel bántani, hiszen őszinte volt velem.

Ezután pocsék volt köztünk a hangulat. Én másnap, mikor Ő hazajött sírva öleltem át, és kértem tőle bocsánatot, amiért akkora feneket kerítettem ennek a dolognak.

Másnap leültünk beszélgetni, és akkor mondta ki azt, hogy nem úgy szeret mint régen. Nem alszom, eszem napok óta, mert nem tudok. Nagyon szeretem Őt, és borzasztóan hiányzik.

Elköltöztem.

Beszélgettünk napokig erről, és azt veszem ki a szavaiból, hogy most kell idő neki, hogy megtalálja önmagát, viszont érzem, hogy Ő sem tud elengedni. Tegnap találkoztunk, és órákig beszélgettünk kettőnkről. Elmondtam, hogy én mit gondolok, Ő is elmondta, hogy Ő mit gondol. Fogta a kezem, simogatta, mikor átöleltük egymást, éreztem a szorítását. Sírt.

Én a kapcsolatunk alatt mindent megtettem Őérte. Mindenben Ő volt nálam az első: párkapcsolat, csók, első együttlét. Megbíztam benne, mindig számíthattam rá. Vigyázott rám, én voltam Neki mindig az első. Én sosem éltem vissza ezzel, mindig mondtam neki, hogy menjen a barátaihoz nyugodtan számítógépezni, vagy play stationözni. Nem fojtogattam a szerelmemmel sosem.

Az elmúlt időkben sokat dolgozott. Ezért sajnos nem tudtunk együtt kikapcsolódni, hisz fáradt volt, én nem akartam még jobban lefárasztani. Ezért máshogy próbáltam a kedvébe járni: meleg vacsorával vártam haza, meleg teát és kakaót készítettem Neki. A zuhanyzóba bevittem a törülközőjét is. Megmasszíroztam a hátát. A reggelijét is mindig elkészítettem, a kávéval együtt. A munkába az ebédjét minden áldott reggel elcsomagoltam a táskájába, teát, kávét, szendvicseket pakoltam oda Neki, sokszor vettem Neki nassolni valót is, hogy ne legyen éhes.

Amikor ráért pihenni, akkor általában leült számítógépezni a barátjával online, én sose mondtam, hogy ne tegye, hisz örültem neki, hogy kicsit kikapcsol, és nem a munkán jár az esze. Ő mindig megkérdezte tőlem ilyenkor, hogy nem zavarna engem, ha kicsit játszana. Engem sosem zavart. Volt,hogy ilyenkor elaludtam, hisz én is dolgozom, fáradt vagyok, és ilyenkor nem ment a szex sem.

Ez utóbbival sajnos voltak problémák, ezeket mindig meg tudtuk beszélni, de mindig visszatértek. Én sokszor úgy éreztem, hogy nem elégít ki, mintha csak "használna". Ő sokszor úgy éreztem, hogy nem kezdeményezek eleget. Én is sokszor éreztem így. Az együttlétek többször voltak csodálatosak, tökéletesek, mint kellemetlenek.

Én úgy érzem, hogy pici szikra még ott van Benne is. Nem akarok a nyakán lógni, de nem is tudom Őt elengedni sem. Annyiban megegyeztünk, hogy nem fordítunk hátat egymásnak, és beszélgetünk, és a jó viszony megmarad. És majd az idő eldönti, hogy mi lesz.



2017. dec. 18. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

átmentem ugyanezen (és rajtam kívül még sokan), azt leszámítva, hogy hosszabb kapcsolatról van szó, nem 3 évről, illetve én nem voltam a párom szolgája soha, de én is nagyon szerettem.


Jön a feketeleves igazság: ennek a kapcsolatnak annyi volt. Zárd le, kezd meg a gyászfolyamatot, lépj tovább. Gondolom te most még az alkudozás fázisában vagy, így nem is győzködlek, majd jó pár hónap múlva visszagondolsz a hozzászólásomra és rájössz, hogy igazam volt. Vége, ennyi. De az élet megy tovább, pár hónap múlva jobb lesz, aztán idővel még jobb.


Igazán segíteni pedig csak a következő szerelem fog, a lényeg, hogy rendbe tedd magadba a dolgokat és vond le a következtetéseket, lásd, hogy hol hibáztál és a következőnél ne kövesd majd el.

2017. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ékes példája annak,hogy ha az egyik félben intenzívebbek az érzések,akkor ha ki is nyalja a másik seggét,idővel vesztes marad.Ha a barátod nem érzi azt,amit kéne,nem a meleg vacsora fog dönteni.Engedd kicsit szabadon,és elválik,mi fog történni.
2017. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából talán túl sokat is tettél érte. Igen,szerelem,érzések és mindenben ő volt az első. Egy ideig működik,de folyamatosan olyan dolgokat csinált (játék,haverok) ami miatt rád ideje sem volt és ezt nem tetted szóvá,nem akartál változtatni. Hagytad neki. Talán pont az a baj,hogy itt kiderült: tényleg nem voltak feléd mély érzelmei. Aki szeret,az nem húz félre. Foglalkozik veled. De így... Sajnos ezt nagyon elrontottátok.


Te azért,mert mindent ráhagytál. A problémák megoldása nem a hallgatásban és a "szolgaságban" fog megoldódni.

Az exed pedig nem szeretett annyira,hogy fönn akarja tartani a jó kapcsolatot.


Így végtére is remélem máskor máshogy csináljátok. Viszont erről a kapcsolatról mondj le. Ne küzdj. Küzdöttél eddig. Túl sokat is. Most pihenj és szánj időt magadra.

2017. dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Küzdeni akkor érdemes, ha mindkét fél akarja a kapcsolatot, de valami kívülálló dolog akadályozza, hogy együtt legyenek. Ha csak az egyik fél akarja, akkor tehet bármit, lehozhatja a csillagokat is, akkor sem változnak a másik érzései, sőt, egy idő után terhes is lehet a másik fél erőlködése. Hagyd egy kicsit békén, ha akar még tőled valamit, akkor keresni fog.
2017. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy "visszakéri" magát..
2018. júl. 6. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!