Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mi az oka annak, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, ha valaki elgondolkodni sem hajlandó az újrakezdésen?

Figyelt kérdés
Tehát nem konkrét volt barát / barátnő esetében, hanem ez egy alapelv, és teljesen mindegy a szakítás oka és az azt megelőző kapcsolat minősége, hossza és társai, hanem következetesen akár a huszadik szakítás után is így jár el, számításba se véve egy alkalommal sem, hogy lehet hiba volt szakítani. Puszta makacsság, vagy más?
2018. febr. 23. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Melegítve csak a töltött káposzta jó! - mondja a bölcs mondás.

Persze vannak olyan esetek is, amikor valóban rendezhetőek a dolgok, de ez a ritkább. Az előző kapcsolataimban mindig volt szakítás-békülés, de az első szakítás után sosem ugyanolyan, mint előtte.(többnyire rosszabb) Ezek alapján meg tudom érteni azokat is, akik elutasítják az újrakezdés lehetőségét.

2018. febr. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi volt a probléma, ami után megpróbáltátok? Én most olyan esetekről beszélek, amik nem áthidalhatatlan problémák, nem megcsalás, bántalmazás vagy folyamatos hazudozások és hasonló kategóriák, hülye példa, de tegyük fel, mind a ketten minden este pontban este 8-kor TV-t akartok nézni, de az egyikőtök az RTL-t, a másik a TV2-t. Nem mondjátok ki, hogy zavar, ha nem nézhetitek azt, amit ti akartok, csak puffogtok magatokban. Majd valaki kiakad és szakít, és elzárkózik minden fajta problémamegoldástól utólag is, mert nála ez alap, ő nem kezd olyannal, akivel szakított egyszer.
2018. febr. 23. 00:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szakítást már jó pár konfliktus megelőzi. Soha nem láttam sehol azt, hogy az újrakezdés tartós lett volna.
2018. febr. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kommunikáció annyira nem működőképes két fél között, hogy egy egyszerű konfliktust nem tudnak komolyabb erőfeszítések nélkül megoldani, akkor már elő is állt a szakítóok. Nem mennék bele túlzottan a részletekbe. Megoldhatónak tűnő problémáról volt szó az utolsó esetben, de a békülés után ugyanúgy végigmérgezte a kapcsolatot, ahogy előtte is.
2018. febr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem előfordult az az eset, amikor újrakezdtem (rémálom volt a harmadik alkalom).


Volt már, hogy eszem ágában sem volt elgondolkodni az újrakezdésen, mert tudtam, hogy nem akarom újrakezdeni, nem akarok energiát fektetni a kapcsolatba. Jól tettem, nem bántam meg. Ilyet két kapcsolatban léptem meg.

2018. febr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb esetben nem működik.

Pont az a lényeg, hogy a szakítások oka rendszerint nem egy veszekedés vagy eset, hanem a nem ősszeillés. Ezek hosszútávon jönnek ki a minden napokban. Ezeket vagy meg tudják oldani és együtt maradnak vagy nem tudják kezelni és szakítanak - és ebben az esetben egy újra kezdés után sem tudnák kezelni, nem működne.

Az is igaz, hogy utána már lenne ugyanolyan.

Ahogy az is, hogy a szakítást kisebb vagy nagyobb, de rendszeres konfliktusok előzik meg.

Fel kell ismerni ha valami nem működik és tovább kell lépni.

2018. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ilyen hirtelen szakítások esetében meg lehetne beszélni. Főleg, ha az ember felismeri, hogy valóban egyedül a kommunikáció hiánya volt a gond. Mert akkor le lehet fektetni egy tervet a jövőre, hogy bármilyen apró gond felmerül, legyen őszinte a másikkal, és szerintem ez nem olyan tarthatatlan dolog. Praktikákat is lehet alkalmazni, hogy mondjuk nem tudom, minden héten szerda este megbeszélitek az adott heti apró sérelmeket egy üveg bor mellett... Én nem érzem úgy, hogy egy szakítás után rosszabb lenne a kapcsolat, ez inkább olyan, mint egy erős pofon, ami szükséges volt épp akkor. Volt már, hogy szakítottunk valakivel, hülyeség miatt, aztán újra összejöttünk és szerintem teljesen jó volt utána sokáig. (Aztán szakítottunk később az illetővel, de teljesen más dolog miatt, az tényleg menthetetlen volt, de köze nem volt az első szakítás problémájához.)
2018. febr. 23. 11:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazából újrakezdés akkor működik, ha mindkét fél akarja és mindketten elgondolkodnak, hogy ki miben hibás és hajlandóak is változtatni ÖNMAGUKON, tehát őszintén magukba néznek és nem azzal foglalkoznak, hogy a másik miben hibás. Továbbá szerintem el kell fogadni, hogy az újrakezdés után már nem lehet a kapcsolat olyan, mint azelőtt, mert ha ugyanúgy fognak menni a dolgok, akkor megint zátonyra fut az egész.

A legfontosabb, hogy jól működjön a kommunikáció. Ezen kívül a másik elfogadása, a szex, a kölcsönös bizalom . Nálunk a kommunikáció nem működött már a végén sajnos. Én az újrakezdésben gondolkozom, a barátnőmnek már van valakije, viszont én kivárom az időt, amennyit csak kell. Mással nem leszek.


Egyébként a kérdésedre válaszolva szerintem azért, mert sokkal könnyebb mást keresni, mint valamit megjavítani, hiszen az utóbbiért tenni kell és sokaknak büdös a ez a meló.

2018. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2# de bakker ilyenért nem szakìtunk... Max azért mert a párunk kompromisszumra képtelen önző fszfej. Ami kicsit összetettebb probléma. Másrészt előbb megbeszéljük a problémákat és megpróbálunk változtatni. Ha nem sikerül szakìtunk. De mivel ez a végső megoldás így ezután nincs miről beszélni.
2018. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7# te mintha kevernéd a veszekedés és a szakìtás fogalmát.
2018. febr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!