Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez egy nagyon rossz szappanope...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez egy nagyon rossz szappanopera és nem tudom mit tegyek? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre is elnézést, hogy hosszú lesz, de annyi minden történt, hogy egyrészt muszáj kiírnom, másrészt meg kellenek a részletek, hogy érdemben tudjatok válaszolni.


2016 nyarán jöttem össze a (volt) párommal. Én 28/N ő 35/F. Előtte év elején szakított az előző barátnőjével, 3.5 éves kapcsolat volt. Beszélőviszonyban maradtak az ex-el, ami bennem végig egy rossz megérzést keltett, de próbáltam jó fej lenni, nyilván nem tilthatom meg, hogy kivel tartsa a kapcsolatot, de voltak emiatt összezördülések, mert nem éreztem magam érzelmileg biztonságban a kapcsolatban.


Sajnos nem volt alaptalan a bizalmatlanságom: 10 hónap után kiderült, hogy megcsalt vele háromszor. Az ex utána arra várt, hogy a (volt) párom kidobjon és összejöjjenek újra, de ő húzta-halasztotta, mígnem a csajnak elege lett és kitálalt nekem egy nagyon hosszú Facebook-üzenetben.


Kiraktam, utána egy hónapig esedezett, hogy velem akar lenni, ráeszmélt erre útközben, azért is húzta a "szakítást" a csaj felé, mert nem akarta, de neki sem volt mersze megmondani.

Nagyon szeret(t)em, adtam neki még egy esélyt. Megszakította az ex-el a kapcsolatot, elkezdtük helyrehozni a bizalmat. Voltak vitáink, mert neki volt egy elképzelése, hogy hogyan kell ezt rendbe hozni (homokba dugni a fejünket és nem zargatni a "halottakat"), nekem viszont arra lett volna szükségem, hogy közösen dolgozzunk azon, hogy túltegyem magam a sérelmen.

Idén ősszel, kb. fél évvel később azonban kitalálta, hogy neki mégis az ex hiányzik. Én mondtam, hogy oké, én akkor kiléptem ebből a cirkuszból. Felvette vele a kapcsolatot, de a csajnak közben lett párja, akivel összeköltöztek és jól megvannak. Ezért a csaj nem akarta már őt vissza.

Most ott tartunk, hogy emiatt a (volt) párom (állítása szerint) kiábrándult a helyzetből és egyre erősebben hiányzom neki, hogy szeret.

Újabb csavar a történetben, hogy a történet negyedik szereplője, az ex új párja megtudta, hogy tartják a kapcsolatot és találkoztak 3x megbeszélni a dolgokat.


Én úgy érzem, hogy ez egyszerre egy rémálom és egy borzasztóan rosszul megírt szappanopera, vagy egy félresikerült vígjáték, ahol lemaradtam a poénról, ahol nevetni kellett volna.


Az a bajom, hogy iszonyat szeretem a volt párom, mert alapjáratom a személyiségünk, az ízlésünk, a világnézetünk és a jövőképünk nagyon passzolt, nagyon jó potenciálja lehetett volna ennek a kapcsolatnak.


LEHETETT VOLNA. De így... a bizalmam rommá ment, nem tudok hinni neki. Nem tudom mit tegyek. Meg vagyok rekedve. Tovább kéne lépnem, de nem bírok, mert szeretem és ez abszurd. Szeretni valakit, aki így átvert és megalázott több ízben is, ép ésszel ez egyszerűen nevetséges. Mégis iszonyat harcot vív a szívem az eszemmel.


Ti mit tennétek a helyemben? Esetleg tudtok írni valamit (bármit) ami segít elérni a kiábrándulás pontját? Megértem, ha valaki nyomdafestéket nem tűrőn írja le a véleményét, tényleg röhejes ez a szituáció.


Nem értem, miért érdemeltem ezt a sorstól, sose csaltam meg egy párom sem, összesen két komoly kapcsolatom volt és mindig maximálisan tiszteltem a másikat.


Köszönöm előre is!



2018. febr. 25. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló szituban, és a tanácsom, hogy szakíts meg minden kapcsolatot az exeddel és lépj tovább, te meg szállj ki ebből a mókus kerékből. Aki egyszer megcsal az megfog csalni többször is. Ez ilyen ha nincd ló jó a szamár is szitu. És sajnos te vagy a szamár. Felejtsd el és keress olyat aki 100%osan megbecsül, hidd ely ennél a fickónál csak jobbat kaphatsz, és nem fog örökké fájni a szakítás, idővel jobb lesz. Addig is foglald le magad! Kitartást neked!
2018. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én példámból kiindulva dobnám,mert tudom milyen ez a nincs teljes elszakadás az extől.Mi is pár évig voltunk együtt,pár hónapja van neki valakije,a nő azt hiszi mennyire komoly a dolog,de pl. néha együtt alszunk még ha úgy jön ki a lépés,bár én már nem akarok kapcsolatot vele.Úgyhogy testközelből látom mennyire megbízhatatlan tud lenni valaki :) A bizalom nálad amúgy is elszállt,felesleges erőltetni.
2018. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A hangsúly a LEHETETT VOLNA-n van, de nem úgy lett! Ez így tényleg nagyon gyerekes helyzet, és bolond vagy, ha bedőlsz az exed állítólagos második pálfordulásának!!

Hagyd, hogy elteljen egy kis idő, amíg lenyugodnak benned a hormonok. Szerintem most úgysem tudnál józan ésszel gondolkodni. Ha őszintén belegondolsz, akkor rájössz, hogy ez a helyzet mennyire méltatlan egy nőnek.

2018. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz, akkor nem stimmel a hasonló világnézet és jövőkép sem. Te a helyében tényleg meg tudtad volna ezt tenni egy másik emberrel??
2018. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye világos, hogy te csak pótléknak kellesz, és a pasi csak egy jelre vár, hogy újra elhagyjon az exért? Erre a jövőképre gondolsz?

Sokkal jobb, ha ezt most lezárod és tovább lépsz. Tessék szépen minden résztvevőt mindenhonnan törölni, és megszakítani minden kapcsolatot!

Annyi normális szingli pasi van! Jön másik!

Kicsit bulizz, érezd jól magad, zárd le érzelmileg és lépj tovább. Jön a tavasz, aztán a nyár, és lehet flörtölni ezerrel. Őszre akár ki is alakulhat valami egy rendes pasival.

De ezzel a nyomival csak a szenvedés várna.

2018. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul mindezt egy 35 éves "férfi" csinálja. Komolytalan! És nem fog már megváltozni.
2018. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4-es, 5-ös, igazatok van, ez így eddig nem is fogalmazódott meg bennem. A világnézet alatt elsősorban az összeköltözést, házasságot, gyerekeket értettem. De tényleg nem vettem a kalap alá ezt, hogy neki más értékrendje van az emberekkel való bánásmód kapcsán.

Köszönöm, már megérte leírni, mert kapok más szemszöget is, jöhetnek még hasonló érvelések, mindenkinek ment a zöld kéz!

2018. febr. 25. 12:01
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyes, hogy ezt így leírtad! Biztosan sok kitartásra lesz még szükséged, de következetes hozzáállással menni fog!

És még mindig jobb a helyzeted így, mintha házasságban, gyerek mellett "kalandozna" el.

Sok erőt kívánok!!! :)

2018. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem még az is benne van a pakliban, hogy a pasi 35 éves. Valószínűleg kapaszkodik minden csajba, és meg akarja mutatni, hogy mindig van csaja. De a helyedben nem várnám meg, amíg a kedves ex ismét szingli lesz, a volt pasid meg rájön, hogy mégis ő kell neki.
2018. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, az lemaradt, hogy nyilván nem tudom, hogy reagált az ex jelenlegi párja (a negyedik résztvevő) a szituációra, mert ez friss.

Nyilván kirakhatja a csajt, mert nem tud benne megbízni és érthető is lenne. A volt párom meg a héten kezdte el hajtogatni, hogy ő kiábrándult abból, hogy fut a csaj után, most meg történt ez...

Úgy érzem, hogy állandóan belerángatnak ebbe, holott menekülnék és valamiért az az érzésem, hogy mások akarnak döntést hozni egy olyan témában, ami engem is érint, nekem viszont nincs hatalmam a döntés felett. Ami megint csak abszurd. Ideje ezt a cirkuszt lezárni.


A kérdés meg jó lesz, hogy vissza-visszajöjjek és megerősítsem magam a döntésben, amit már elkezdtem, de ez az újabb kavarás megint kiszedte a lábam alól a talajt.

2018. febr. 25. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!