Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Van itt olyan, aki gyerekválla...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki gyerekvállalás-téma miatt szakított hosszabb idő után (hosszú, elnézést)?

Figyelt kérdés

Hét éve jöttünk össze. A humorunk, értékrendünk nagyon hasonló, ő egy empatikus, normális ember. Mindketten szeretünk játszani (xbox) szóval ezen sem volt vita. Viszont sajnos az érdeklődési körünk mindig különbözött, én túrázás, város-épület nézés híve vagyok, ő ahhoz szokott hozzá, hogy a szabadidőben ne mozduljon ki az ember, sportesemények érdekelték. Az elmúlt pár évünk eléggé eseménytelen volt, közös programok évente maximum jó, ha három volt, de itt értsd koncert, vagy pár órás séta, úgy éltünk, mint a nyugdíjasok, a hétvége a közös evés köré szerveződött...ennek ellenére úgy gondoltam, hogy megfogtam Isten lábát, mert tényleg nagyon jó ember, mindenki szereti, én mindig is csodáltam, jókat nevetünk együtt, ha ránézek még mindig megdobogtatja a szívem és iszonyúan vonz, stb.


Fél éve még az volt az álláspont, hogy nem kell gyerek, mert nem vagyunk készen rá, viszont sajnos nekem gyerekkorom óta vagy egy fóbiám az anyasággal kapcsolatban, ennek több oka is van, erre most nem is térnék ki, tudom milyen véleményeket kap egy ilyen nő. Nem hangoztatom és reméltem, hogy egyszer csak előjönnek az anyai érzések. Ó, de mennyire örülnék neki! Ha elmúlna az összes undor és fóbia és végre normális, standard ember lehetnék. Mindegy.


Úgy karácsony óta jött elő, hogy ő óvszer nélkül szeretne nemi életet élni. Mert hogy sokan csinálják megszakításos módszerrel. Párszor engedtem, de mivel nagyon féltem a teherbeeséstől, ezért inkább visszakoztam. Minap mondtam, hogy feliratok fogamzásgátlót, így tudunk óvszer nélkül is szeretkezni. Erre ő közölte, hogy minek, lassan ideje gyereket vállalnunk. Leesett az állam. Ő gondolkozott és tényleg ideje lenne, így is most rossz munkám van, öregszünk. Bele vagyok ragadva egy elég rosszul fizető munkába, ez igaz sajnos. Lúzer vagyok elég sok téren, de ha még ezeket is leírnám száz oldal lenne. Szorongó, szociális fóbiás.


A testvére egy éve szült. Akkor még leoltotta a családját, amikor kissé agresszívan felhozták a témát (konkrétan félrehívott a "sógor", és lecseszett, hogy én még nem akarok).

Kicsit az az érzésem van, hogy nem csak azért akarja a gyereket, mert "öregszünk" és idő van, hanem külső vélemények hatására és mert ebben lát valami kapcsolatjavító dolgot. Nem tudom hogyan fogalmazzam meg. Én még mindig nem érzem a dolgot, sőt.. de közben félek, hogy mi van, ha emiatt szakítok és soha többé nem találok ilyen embert. Sokat voltam egyedül mindig is, ő egyfajta legjobb barátom is.

Így leírva már értelmetlennek tűnik, hogy kérdést tegyek fel, eléggé egyértelmű a szakítás, amúgy is hozzá valami profi, talpraesett nő illene.


Más volt hasonló helyzetben? Megbánta később a szakítást?


Köszönöm a válaszokat, iszonyat hosszú lett,elnézést.


Harmincon felüli nő


2018. febr. 16. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz gyereket, ne szülj

Ha szülsz, jobban megbánod,

2018. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Hét év után?!!!.......hát nem semmi hogy csak most robbant fel ez bomba. Nem tudom hogyan tudnátok ezt a problémát megoldani, talán el kéne menned szakorvoshoz hátha tud segíteni a fóbiáddal kapcsolatban. Ha pici gyerekek közelében vagy milyen hatással vannak Rád? Félsz tőlük? Idegesítenek?

7 éves kapcsolat és végig óvszerrel védekeztetek, azért ez is megér egy misét, férfiként ezt el sem tudom képzelni. Nagyon türelmes lehetett a párod, nálam ez 1-2 év után már biztosan szakításhoz vezetett volna.

2018. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem akarsz gyereket vallalni, nem szabad gyereket vallalnod! Epesszel be kell latni, hogy "oke, nekem ez nem menne, en erre nem vagyom, tehat mas nyomas miatt nem fogom megnyomoritani egy artatlan kis leny eletet". Te ezt nagyon jol be is lattad, viszont a masik fele a tortenetnek az, hogy ilyen esetben viszont nem szabad huznod annak az idejet feleslegesen, aki viszont szeretne gyereket. Engedjetek el egymast, es talaljatok olyat, akivel egyet akartok. Ez a kapcsolat amugy sem hangzik olyannak, amire szabadna gyermeket vallalni. Ami meg a masik, hogy nem vagy attol orult, "fogyatekos" csak mert nem akarsz gyereket.
2018. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Konnyen lebet, hogy nem kulso tenyezo miatt szeretnebabat, hanem mert megerett benne, hogy gyermekre vagyik. 30 Felett vagy, sok eve egyutt vagytok,lassan ketyeg abiologiai orad. Most el kell dontened, hogy tenyleg nem akarsz gyereket, ha szakitasz vele, idobe telik, mig talalsz valamit, akivel eljuttok a gyerekvalalasig. A parod szintugy, gondolom minimum egy idosek vagytok, szoval ha o szeretne gyereket, szinten evekbe telhet, mig ujra valakivek el tudna kepzelni....ez nem fer vele szemben.


En ugy erzem,hogy te nem azok koze tartozol, akik eleve nem akarnak gyereket, te szeretnel, csak felsz tole..mintirtad, szorongsz, fobiad van....en a helyedben nem szakitason gondolkodnek, hiszen szeretitek egymast, hanem minel hamarabb felkeresnek egy pszihologust, hogy megszuntesse a felemeimet. 7 Ev sok ido, sokat dobnal el, szerintem ennyi ido utan a parod , ha oszinten beszelsz a problemarol, szivesen varnameg 1-2 evet a gyerekvallalassal, mig lelkileg rendbejosz, persze csak ha latja, hogy teszel erte - szoval tenyleg ideje lenne pszihologust keresni.

2018. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és hogy elolvastátok.

71% Félreértettél. Szedtem fogamzásgátlót régebben, aztán abbahagytam, mert nem volt rám jó hatással. De Te szednél a párod miatt folyamatosan tablettát?

Nem kötekedni akarok, félre ne érts, megértem a Te álláspontodat is. Csak nagyon felháborodtál a dolgon. Egy éve (sőt még ősszel is) még azon az állásponton volt, hogy nem kell gyerek neki jó ideig.


83% Igen, pszichológus már felmerült emiatt, de valahogy párom nem veszi ezt nagyon komolyan, pedig többször beszéltem már neki erről. Jártam egy ideig pszichológushoz, csak drága volt és én hülye abbahagytam.



Hu mind a négyeteknek köszönöm a válaszokat, lesz mit átgondolnom!

2018. febr. 16. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Neked a legtöbb gondod saját magaddal van, önértékelési gondjaid vannak. Menj el pszichológushoz, hogy tiszta képed legyen magadról.

Miért akarod dobni? Őszintén nem értem. Mondj el neki mindent őszintén és fogadd el magad úgy, ahogy vagy.

2018. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már elmondtam neki őszintén, többször felmerült régebben ez a téma, amikor még ő sem akart. Tehát tudta, mi a véleményem. Köszönöm válaszod!

Igen, nemcsak önértékelési gondjaim vannak, hanem más is. Rengeteget szekáltak-vertek fiatalabb koromban, kiközösítettek, átvertek, nagyon-nagyon bizalmatlan vagyok az emberekkel. Volt öngyilkosság is a családban, skizofrénia, stb. Az a pszichológus, akihez jártam első körben személyiségzavart mondott, de nem tisztáztuk le sajnos, nem lett pontosítva, mert akkor hagytam abba.

Párom szerint mindenki le tudja magában vívni a saját harcát. Hát ez nekem nem fog menni, szóval újrakezdem a dolgot, csak jó pszichológus kell.

Tényleg köszönöm a válaszokat, jól estek.

2018. febr. 16. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnél gyereket, akkor ne szülj! Sokkal jobban meg fogod bánni később és a gyerek is meg fogja szívni.

Én nem vagyok szerencsére hasonló helyzetben, mert nálunk egyöntetűen a gyerektelenségre szavaztunk tizenéve és azóta is így gondoljuk.


Viszont láttam a baráti körömben azokat, akiknél 30-nál átkattant valami, hogy most muszáj szülni. Muszáj, mert társadalmi elvárás, muszáj, mert ketyeg a biológiai órája vagy mert azt hitte ez megjavítja a a kpcsolatát. Azt tudom, hogy az ilyen emberek kivétel nélkül vagy már elváltak vagy nagyon boldogtalanok.

2018. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem szeretnék gyereket, de nem azért mert fóbiáim vannak, csak szimplán nem érzem a késztetést. Nem akarom se egy gyerek életét megkeseríteni, se a sajátomat azzal, hogy olyanba megyek bele amit nem akarok.

Az előző kapcsolatomnak emiatt lett vége, a párom már családot szeretett volna, én meg nem. Úgyhogy hagytam őt menni, de nem bánom, mert azóta összejöttem a mostani párommal akinek a volt feleségétől már van gyereke és szerencsére nem akar újabbat.

35/N, 40/F

2018. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha mégegyszer születnék biztos nem hagynám magam rábeszélni a gyerekvállalásra.
2018. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!