Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakításkor a közös tárgyakat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakításkor a közös tárgyakat hogyan lehet "elosztani"?

Figyelt kérdés

6 évet voltunk együtt, mindent, amink van közösen vettük mivel közös volt a kassza végig. Most, hogy valószinűleg külön folytatjuk nem tudom hogyan hozzam fel, hisz nyilván mindketten szeretjük ezeket a tárgyakat és mindkettőnknek szüksége is lenne rá.

Pl. Szekrénysor, laptop,kanapé,hűtőszekrény,mikró és hát, kb minden háztartási cikk. Plusz ugye közös nyaralásról csecsebecsék, emlékek, dísztárgyak. Ezek mind közösek. Én szakítok,akkor nekem illene lemondani ezekről?


Van egy kutyusunk is és nagyon szeretném magammal vinni, de elvileg az övé, mert ő kapta a szüleitől, de mindent közösen vettünk neki, közösen gondoztuk. Róla se szeretnék lemondani.

Mások hogyan oldották meg?


2018. febr. 28. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
A kutya egyertelmuen az ove, hacsak nem mondja magatol, hogy vigyed. Egy szekrenysort es egyeb nehezen mozdithato targyakat se gondolom, hogy el kene vinnie, ezek eseteben inkabb a koltsegeket teritse meg, aki megtartja.
2018. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Minden tárgyról csináltok egy cirka becslést, majd értékarányban kb fele felére tenni a dolgokat.

Az érzelmi tárgyaknál, emlékeknél pedig méltányossági alapon osztozzatok.

2018. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De hogyan térítse meg?

Mert pl. a kanapé 280 ezer volt, együtt fizettük és, ha mondjuk elviszem akkor adjam oda a felét? De akkor nekem az többe van, mint a fele, hisz egyszer már kifizettem, így ő ingyen használta kb. Vagy ez butaság? :D

És ha eladunk mindent és a a befolyt összeget felezzük meg? Mondjuk ezzel az a gond, hogy mindenhez betegesen ragaszkodok én is és ő is.

2018. febr. 28. 17:00
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ja igen, érdemes úgyis, hogy aki a lakásban marad azé a nehezebben mozdítható dolgok (szekrény).

Illetve másik megoldás lehet, hogy eladtok mindent és a szerzett pénzt felezitek. Utóbbi jó lehet arra, ha egyikőtök sem akar a régi tárgyakon emlékezni.

2018. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván nem az új árát kell belőni, hanem mint használt tárgy és annak a fele.

Tárgyakhoz nincs sok értelme ragaszkodni... Inkább egymás mellett kellett volna kitartonotok, de kinek mi a fontos...

2018. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Közös albi, mindketten költözünk innen. Ráadásul ő is üres lakást keres, mert ott kevesebb ugye a rizikó ( nincs miben kárt tenni,kevesebb ok a tulajjal a vitára,stb.) így neki is szüksége lenne a dolgokra.

Ő ajánlotta, hogy ami kell annak fizessem ki az árát, de ez butaság, mert egyszer már kifizettem és amúgy is pl.a laptop se ér nyilván annyit,mint új korában. Nem fogom kifizetni, de mindketten máshogy látjuk, hogy mennyit ér.

2018. febr. 28. 17:05
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Ha ennyire ragaszkodtok egymáshoz, miért szakítotok?
2018. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hulyen gondolkodsz errol, hogy egyszer mar megvetted es kifizetted a felet es ha nalad marad... Igen, nyilvan akkor kifizeted a masik felet, hiszen te tartod meg, nem a hasznalat szamit, a barataitoktol se kertetek hasznalati dijat gondolom, amikor raultek :D
2018. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7es!


Nem egymáshoz ragaszkodnak hanem a tárgyakhoz! Ne keverd!

2018. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg a neten, hogy most használtan mi mennyiért megy el. Pl. jófogás, vatera, online piacterek.

Az alapján fizesd ki a cuccokat.

2018. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!