Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, ha úgy érzem, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha úgy érzem, nem bánik megfelelően velem mégsem szeretnék egyedül maradni?

Figyelt kérdés
Már elég régóta bunkón viselkedik velem a barátom, de egyszerűen "félek" egyedül maradni. 16 éves koromban kezdtem el járni az első barátommal, ő a második, vele 19 éves koromban, de kb egyik kapcsolatból léptem a másikba. Most 24 éves vagyok, és 5 éve együtt élünk. Ha belegondolok, hogy nem lenne itt, mégis folyamatosan csak sírok, vagy hogy nem vacsorázunk együtt, nem jön haza többet már... Most is ömlenek a könnyeim. De közben belül tudom, hogy nem jó az, ahogy most van. A környezetemben is mindenki kérdezi, hogy hogy bírom ezt, ahogy viselkedik velem és hogy ők már réges rég kidobták volna. De nem tudom elképzelni, hogy nélküle éljek itt és teljesen "magamra legyek utalva". Ismerkedni is képtelen vagyok másokkal, lehet, nem is találnék soha magamnak mást. Az a rengeteg dolog amin átmentünk a sok jó emlék, a közös hülyeségek meg alapból ő is annyira hiányozna... Hogyan lehet túlélni egy ilyen szakítást? Nem tudom elképzelni egyszerűen, én már most is belehalok pedig nem is szakítottunk...
2018. ápr. 22. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Aztán ő tudja-e, hogy szakítást fontolgatsz? Vagy csak tűrtél muján, ő meg azt hiszi, minden oké.

31/f

2018. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő is fontolgatta már nem egyszer... Igazából az tulzás, hogy fontolgatom, valószínűleg a fent említett okok miatt soha nem lennék képes rá, pedig nagyon-nagyon sokszor megérdemelte volna. De egyszerűen nem megy...
2018. ápr. 22. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

De azt ugye tudod, hogy így gyakorlatilag egy prostituált vagy. Alapból nehéz lenne az újrakezdés egy jobb élet reményében, de törjük ki ebből a státuszból, mert az önbecsülésed is tropára megy... később még te magad.

31/f

2018. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Önbecsülésem már régóta nincs, ezért se gondolnám, hogy valaha még kellenék valakinek is.
2018. ápr. 22. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy aki egyedül nem képes boldog lenni párkapcsolatban se lesz az...a párkapcsolat nem egy terápia. Ki kéne próbáld pedig a magadra utaltságot, hogy magad boldogulj. Az elején nehéz, viszont megerősíti a személyiséged és máshogy tekintesz majd magadra és a leendő barátaidra is.
2018. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha gyerek nincs az egyenletben, akkor sima ügy lenne pedig.

31/f

2018. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kapcsolatfüggő vagy. Kérj segítséged. Egyedül lenni nem tragédia, sőt: jobb egyedül boldognak lenni mint egy rossz kapcsolatban boldogtalannak. Te magad teszed tönkre így a saját életedet, és ha függsz a barátodtól és minden hülyeséget lenyelsz neki,akkor nem fog tisztelni. Állj a sarkadra, ne engedd, hogy így bánjon veled, és ha nem változik szakíts.
2018. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez mi? Mártírkodás. Úgysem fogsz kilépni, ide is csak nyavajogni jössz, ahelyett hogy felnőtt módjára viselkednél. Tessék elkezdeni élni, segítséget kérni ha nem megy. A felesleges könnyeknek meg nincs értelme. Beszéld meg a pároddal, hogy zavar ahogy bánik veled, de ne csodálkozz, ha nem fog komolyan venni, gyakorlatilag függsz tőle, mint majom a farkától. Tudja nagyon jól ezt és ki is használja. Kicsit láss már a dolgok mögé.
2018. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs jogod és hatásod senki viselkedésére, egyedül te magad vagy felelős a boldogságodért és a környezetedért. Ha megtörténtek olyan események, amik hozzád méltatlanok voltak, akkor tétlennek kell maradni, fogadd el, hogy ez történt és lépj tovább.

Magadat kell szeretned és te tele vagy szeretettel és másoktól ne várj el semmit és ne akarj!

2018. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!