Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elengedés, de hogyan? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elengedés, de hogyan? Mit jelent pontosan az "elengedés", hogyan kell érteni?

Figyelt kérdés

Szerintetek mit jelent ez az elengedés dolog, azzal kapcsolatban, akit szeretünk és a társunk volt, de külön váltunk?

Közönyössé válni iránta?

Elfelejteni és nem gondolni rá többet(ez szerintem nem biztos, hogy kivitelezhető, hacsak nem szenvedünk maradandó agykárosodást)?

Elnyomni az utána való vágyakozást?

Olyan értelemben elengedni, hogy "akkor menj és csinálj, amit akarsz"?

Lemondani arról, hogy esetleg később még újrakezdhessük?

Nem zárni ki teljesen az újrakezdés lehetőségét, de nem ragaszkodni kizárólag az adott személyhez?


Hogy kell elengedni?



2018. júl. 1. 16:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Az elengedes ott kezdodik hogy meg csak nem is kattogsz azon mi is az az elengedes hanem nyugodtan anelkul hogy rajta valo agyalason begolyoznal TOVABB LEPSZ!
2018. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Idő, idő, idő.

Elengedni annyi, mint nem agyalni azon, hogy kivel, mit csinál és hol, hanem konkrétan lesz.rod.

Sajnos ez tudatosan nem megy, de az idő segít, ez egy folyamat.

Idővel rájössz a hibáira is, esetleg, ha már mással van tudatosul benned, hogy már nem érdekled, ez mind hozzájárul az elengedéshez.

Kitartás!

2018. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ebből nem sokat tudtam meg. És hogy kell csinálni ezt a továbblépést?
2018. júl. 1. 16:50
 4/19 A kérdező kommentje:

"Elengedni annyi, mint nem agyalni azon, hogy kivel, mit csinál és hol, hanem konkrétan lesz.rod."


Vagyis teljesen közönyössé válni iránta?

2018. júl. 1. 16:52
 5/19 anonim ***** válasza:

Lekötöd a gondolatodat mással.Van családod, barátaid, munkatársaid, menj egyéb programokra Velük,ne gondolj arra, és főleg ne keseregj azon,hogy miért nincs melletted az,akit el kell engedned.


Én az elengedést jobbára csak haláleset kapcsán említeném, amikor görcsösen kapaszkodunk abba, akit már nem tudunk visszahozni.


Nem tudom miért kérdés számodra az,hogy ezt hogy kell "csinálni".

Egyedi módszer szerint, a lényeg,hogy ne gondolj Rá, legalábbis emlékként gondolj Rá, és lépj tovább.Legyél nyitott az ismerkedésre, flörtölésre, nézelődj.

2018. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Vagyis teljesen közönyössé válni iránta?"

Én egyik volt párom irányába nem váltam közönyössé, egyszerűen csak másképpen gondolok rájuk. Nekem szakítás után főként a kivel van, mit csinál okoz problémát, amikor pedig már tényleg semmi közöm hozzá. Ez elmúlik egy idővel, és akkor leszel az általad említett közönyös, amikor már alig, vagy egyáltalán nem gondolsz rá. Kifejezett technika erre nincs én ilyenkor még csak lefoglalni se tudom magam. Nekem az okoz megnyugvást, amikor látom, hogy mással érzi jól magát, mert akkor már nem reménykedem az újrakezdésben. Persze kinek mi jön be, más pl tud a munkájába temetkezni, irigylem is az ilyen természetű embereket.

2018. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Elengeded, túllépsz rajta.

Nem foglalkozol vele, probálod lekötni magad, próbálsz másokkal mással törődni foglalkozni.

Próbálsz új embereket megismerni.

ÉS a mai hülye világban vedd hozzá azt is, hogy nem lesed állandóan a hülye facebokot meg a messengert....


És egyszer majd ha jól alakul akkro megismersz majd valakit, akibe beleszeretsz majd, és túllépsz rajta, elengeded őt anélkül, hogy észrevennéd.

2018. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi olyan nehéz ebben megérteni? Omg.

Az az érzésem, hogy neked már nem kell a maradandó agykárosodástól félned.


Már bocccs, de nincs egyetlen egy szónak ilyen pontosan meghatározott jelentése. Egy szó, kontextustól függően más-mást jelenthet, tehát nem értem, hogy mit fárasztod magad azzal, hogy egy árva szót akarsz értelmezni ilyen izzadságszagúan. Egy szó alapján nem lehet megjósolni azt, hogy valaha újra fogjátok-e kezdeni, vagy örökre elváltok. Mondhatom azt, hogy "elengedlek egy időre", vagy azt, hogy "elengedlek örökre". De nem szavakban meg tőmondatokban kellene kommunikálj, hanem kifejtett kerek mondatokban;) Akkor biztosan megértitek egymást, ne fáraszd már magad ilyen szó analízissel, omg.

2018. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A dolog röviden annyi, hogy: majdnem egy éve tart ez az állapot, már sok mindent próbáltam, van ami ideig-óráig működik, de ennyi. Belekezdtem új dologba, ami iránt nagy volt a fellángolás kezdetben, de közben rájöttem, hogy mégsem érdekel igazán, meg a szakítás óta már semmi igazából. Ismerkedés is megvan, hiába próbálok ismerkedni még nála relatíve szebb nőkkel, akkor is rá gondolok és ő érdekel. Nem is érzek motivációt más nővel való kapcsolatra. Próbálok annyit dolgozni, amennyit csak tudok, ez anyagilag megtérül jól, de a több pénz se boldogít semennyire. Megvalósítottam magamnak pár dolgot, amire vágytam, de ezek sem segítettek. Edzek is, társaságban is vagyok, tehát azért elfoglalom magam napközben. Este viszont nincs hova menekülni a gondolatok és érzések elől. Gyakran álmodok is vele. Volt amikor egy éjszaka alatt háromszor is.


Továbbá sok helyen olvastam, meg sokaktól hallottam ilyet, hogy "Engedd el, hogy visszajöjjön! Ha elengeded és szeret, akkor visszajöhet hozzád". Én szerintem olyan, ha azért engedünk el valakit, hogy visszajöjjön, akkor nem igazán engedtük el.

2018. júl. 1. 17:34
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha egy jó 800g-s sólet után ellazítod a gátizmod, meg tudod.

31/f

2018. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!