Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás utáni pánik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás utáni pánik?

Figyelt kérdés

A kérdésbe legszívesebben egy ilyen jelet (?), raktam volna, mivel magam sem vagyok biztos abban, hogy jelenleg mi van velem. Véleményeteket kérném ki.


Másfél éves kapcsolatnak lett most vége 2-3 hete, azóta eléggé magányosan érzem magam. Most voltam gólyatáborban, pár emberrel megismerkedtem, de úgy lánnyal nem igazán, mivel az emberek 13%-a volt csak lány emellé nem volt rá úgy igazán rendes alkalom, mivel nem úgy alakultak a programok, úgy random odamenni valakihez, meg nem nagyon tudok, az nem én vagyok.


Ettől függetlenül valamiért egy ilyen kényszer érzetet érzek folyamatosan, hogy kellene valamilyen lány mert, hogy csak kapcsolatban tudnék boldog lenni. Folyamatosan az jár az eszemben, hogy hogyan tudnék majd ismerkedni egyetem mellett, ha olyan szakon vagyok, ahol nincsenek lányok kb (vagy a gtben látottak közül egyiken se láttam azt a valamit, ami megfog egy nőben).


Annak ellenére, hogy ahogy említettem, nem a módszerem az, hogy random odamegyek valakihez, folyamatosan éreztem egy ilyen kényszert is, de végül nem léptem, mert nem tudtam 100%-osan eldönteni, hogy azért mennék oda, mert mégis van a leányzónak egy olyan kisugárzása, ami megfog engem, vagy csak egyfajta pánik érzetet érzek, hogy kifutok az időből-lehetőségekből, hogy ismerkedjek. Nem érezném jól magam akkor, ha az utóbbi megtörténne, nem lenne korrekt, így emiatt most nincs semmi nő a láthatáron.


Nem tudom eldönteni, hogy mennyi időnek kéne eltelnie, hogy rájöjjek arra egy ilyen ismerkedős szituációban, hogy az exemet akarom pótolni valakivel, mert valamilyen párkapcsolat függőségem van, vagy szimplán bejön a lány és teljes szívemből szeretnék vele lenni.


Sajnálom, hogy hosszú lett, remélem fog jönni pár értékes válasz.

19/F



2018. aug. 19. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért érzel kényszert arra, hogy legyen valakid, mert hozzászoktál ehhez a kapcsolatodban, pláne, ha jó volt a kapcsolat, akkor csak ráerősít erre az érzésre szakítás után. Ez természetes, tehát fogadd el. Másrészről szerintem legyél mst kicsit egyedül, hogy higgadt fejjel, átgondolva a dolgokat tudj következtetéseket levonni, kire vagy mire is van szükséged jelenleg. Nem kell mindig kapcsolatban lenni, mert a társadalmi nyomás ezt helyezi az emberre. Lazíts kicsit, járj el strandolni, bulizni, haverokkal, csak mozdulj ki, hogy míg nem gondolkodsz tudatosan a történteken, hagyd, hogy az agyad végezze a munkáját, amíg nem erre összpontosítasz. Meg fog születni az eredmény a végén, hogy mire vágysz, mit szeretnél valójában. Tegyük fel, hogy összejön valamilyen lány. Még biztosan az exedet fogod benne keresni, mert ez egyszerűen kb. törvényszerű ilyenkor. Lehetséges, hogy ezzel magadat és azt a lányt is becsapnád, holott semelyikőtök sem azt érdemelné. Nem vagy kifutva az időből, 19 éves vagy. Több, mint 10 évvel vagyok nálad idősebb, na én már elkezdhetnék aggódni, hogy korábbi párkapcsolataim után mikor lesz ismét társam. Szóval ne parázz! Élj egy kicsit (elsősorban nem szexre gondolok), lazulj el, ne emészd magad!
2018. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak lazán. Az egyetem/főiskola remek hely csajozni, bár a 13% elég rosszul hangzik, de ha nem szívatják szét az agyatokat, akkor lesz időd másokkal ismerkedni és hamar el fogod felejteni a régit.
2018. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a két választ, jöhet még!


#2 BME-VIK,tehát sok időt fel fog emészteni a tanulás. Elvileg kollégiumban zajlani fog az élet, de én nem leszek koleszos, továbbá jelenleg koleszos ismerősöm sincsen, hogy egyáltalán legyen egy apropó bemennem.

2018. aug. 19. 20:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 13% a kar, 9% a szakon lévő lányok aránya, csak a miheztartás véget. :D
2018. aug. 19. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg menj át a GTK-ra sétálni (Q épület), ott több lány van, le lehet szólítani őket.
2018. aug. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, de huzamosabb ideig tartó kapcsolatra sem ott kell alanyt keresni e kérdés alapján.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__randi..

2018. aug. 21. 10:28
 7/8 anonim válasza:
100%
Egyetértek az 1. Válaszolóval, próbálj mást csinálni és inkább öszpontosíts magadra , tarts “self-time”-ot. Szakítás után azért érezhetsz így mert megszoktad a párkapcsolatban élést és nagyon új a helyzet, nem szeretnél egyedül lenni, ez az új kapcsolat keresését váltja ki általában. Ne félj attól hogy facér maradsz , másokkal is lehet ismerkedni egyetemen nem csak a szaktársakkal, főleg ha lesz olyan órátok ahol más szak, kar hallgatói is jelen vannak.
2018. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem haverkodj vedd lazàbbra a dolgokat .Én próbàltam ismerkedni szakitásom utàn 3héttel de nem ment zökkenő mentesen igy hagytam az egészet.Igaz hogy függ attól is hogy mijen minőségi kapcsolatban voltàl.Mondjuk az enyém enyhén szolva hullàmzó volt de sokat el is vett belőlem pl nem tudok azóta bizni hinni stb .Nem megy könnyebben az ismerkedês mint ezelött pàrêvvel .
2018. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!