Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miert lehet ez nalam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert lehet ez nalam?

Figyelt kérdés
Elore szeretnem mondani ,hogy gunyolodo megjegyzeseket nem kerek. Csupan ahhoz kernek segitseget, amit en magam nem latok at . Szoval, 30 eves no vagyok. Volt mar par kacsolatom,mindegyik hosszu, fel evestol a hat evesig. Azt vettem eszre, hogy amikor velem szakitanak, hiaba nem voltam mar boldog abban a kapcsolatban, egyszeruen annyira faj, hogy barmit megtennek, hogy ne hagyjanak el. Ketsegbeesem, nem tudom elengedni. Ez az utolso harom kapcsolatomban igy volt. Volt amelyiken mar tobb volt a rossz, mint a jo, elhanyagoltak, ereztem, hogy nem vagyok boldog, nem azt kapom amit adok, es megis, mikor o mondta ki a veget, egyszeruen ugyanaz a fajdalmat ,ketsegbeesest eltem meg, mint azelott masoknal. Miert nem tudom elengedni ezeket az embereket? Nem vagyok tarsfuggo,volt, hogy evekig egyedul voltam,talan meg kiegyensulyozottabb is voltam akkoriban. De ha kapcsolatban vagyok rendszerint ez a forgatokonyv.Szerintek miert?

2018. aug. 20. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egy picit ismernélek egyszerűbb lenne következtetéseket levonni az irományodból...


Talán az lehet a probléma, hogy túlontúl ragaszkodó vagy. Nem bírsz objektíven szemlélni egy kapcsolatot (tudom, nehéz, hiszen elsősorban szubjektív élményeink vannak), éppen ezért hagyod magad belesüllyedni és talán bele is kényelmesedsz.


Próbáld meg jobban értékelni magad.


Ne húzd az időt a meccs végén. Értsd: Ha már beszéltek róla, hogy szakítás lesz, tedd meg te az első lépést. Ha valami működik, abból az ember kevésbé fog kilépni, de ez bizonyára közhelyes.


Ugyanakkor azért adni egy kapcsolatban (pár, barátság), mert azt lesed, hogy mit kapsz a másik féltől vissza? Persze, helyén való az egyensúly ezt aláírom, de kicsit önzőnek hat...


Megjegyzem, pl. hat év után azért érthető, hogy egy kicsit megváltozik a kapcsolat jelleme.


30 éves vagy, nem késő változni, de kérlek, ne akard, hogy majd mások oldják meg azt, amit neked kell.

2018. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van sokmindenben. De az a rész, hogy lesem mit kapok, egyáltalán
2018. aug. 20. 16:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval. Az egyáltalán nem állja meg a helyét.Rengeteg figyelmet törődést adtam, de amikor nekem lett volna szükségem rá, magamra maradtam. Ez azért már feltűnik az embernek. Az egyensúly fontos lett volna.De többek között ez is hiányzott. A lényeg viszont az, hogy miért akartam én mégis egy ilyen egyoldalú szinte már boldogtalan kapcsolatokban mégis maradni. Ezt próbálom megérteni.Talán az egoval kapcsolatos?
2018. aug. 20. 16:24
 4/4 anonim ***** válasza:

A pszichológia mélységeire hivatkozva el tudom képzelni, hogy az egódat eteti (vagy épp éhezteti) az akkor aktuális (még fennálló) kapcsolatod. Valószínűleg a párválasztásod sem lehet túl szerencsés ebből a szemszögből, ha mindig csak te fektetsz energiát egy kapcsolatba.


Ugyanakkor ne felejtsd el, hogy az evolúció másképp hat férfire és nőre, mivel az agyunk is egy picit másképp működik, illetve más lelki mechanizmusok játszódnak le bennünk.


Ha lehet egy javaslatom és nem taszít a gondolat, keress olyan férfit, akiben egyensúlyban van, vagy talán egy kicsit erősebb a női oldal, így te is megkaphatod azt, amiről most azt érzed, szükséged van.

2018. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!