Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Terhes vagyok, szakítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok, szakítani szeretnék, várjak még egy balhéra, vagy hogy jobb lesz a kapcsolatunk, vagy tegyem meg most?

Figyelt kérdés

A terhességem felénél járok, a kapcsolatunk legelején megfogant a baba (ő is szerette volna és én is). Stabil egzisztenciával rendelkezem (munka, saját autó, saját ház és lakás, a családom támogat). A babát így anyagi biztonságban tudnám egyedül is felnevelni.

A barátomról kiderült, hogy alkoholfüggő (ritkán issza taccsra magát, de minden este van benne, hétvégén még több), érzelmi terrorban tart. Múlt héten majdnem szakítottam, de adtam neki még egy esélyt, azzal ha legközelebb is agresszív lesz (nem ütött meg, csak szóbeli erőszak, de durván) akkor vége. Azóta kevesebbet iszik, és érzem, hogy kevesebbszer is kicsinyel le engem, nem balhézik, viszont ugyanúgy alsóbbrendűnek érzem magam. Szorongok azóta is egész nap, ha hazaér, begörcsöl a hasam, pedig most semmi rosszat nem csinál.


Tehát: nemrég adtam neki még egy esélyt, bár mondtam neki, hogy ezzel kifejezem azt is, hogy a kapcsolatunk szélsőségesen rossz. Ő változott a múlt hét óta, de én úgy érzem felőröl a saját feszültségem, mások is észreveszik rajtam ezt.


Szeretné a babát, szeretne engem is. Mit tegyek? Tisztességes szeretnék lenni vele, ha nem szólok, sunnyogok és nem vagyok jól.

Ha most szakítok, akkor igazából nem is adtam neki esélyt és ez nem fair.

Vagy várjak még, amíg megint előjön belőle az állat? És ha nem jön elő, ebben a szorongásban nem tudok élni.

Ha azt tanácsoljátok, hogy most vessek véget ennek a kapcsolatnak, akkor elmondanátok, így a konkrét eset ismerete nélkül, körülbelül mit mondanátok neki?



2018. aug. 24. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

mindig egy újabb és újabb esély....

Ezt elszúrtad.

2018. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján szerintem nemes egyszerűséggel félsz tőle, ideges vagy tőle, és ez a kisbabának nem tesz jót. Neked se. Megpróbáltad, de nem megy mégsem. Én a helyedben szakítanék. (más kérdés, hogy én a gyereket nem tartottam volna meg, de az az én döntésem, viszont alkesz, agresszív pasival szakítanék) Te viszont megtartottad, szeretnéd, szóval vigyáznod kell rá, ő az első.:) Boldog babavárást:)
2018. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Fúú milyen határozott vagy, ezt nevezem.

1) Senki és semmi nem kötelezhet téged arra, hogy adjál neki esélyt. Ha nem adsz, nem adsz.

2) Már most sunnyogsz.

3) Gratulálok, hogy még a gyerek érdekeit se nézed, hanem inkább szorongsz meg idegeskedsz a terhesség alatt, ahelyett, hogy végre kihajítanád.

Mit kellene mondani neki? Amit ide leírtál, hogy szakítani szeretnél vele. Hogy nagyon sajnálod, de nem akarsz több esélyt adni. Hogy nem akarod, hogy egy agresszív alkoholista állat nevelje a gyerekedet.

2018. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Minden bántás nélkül tényleg, de sosem értettem azokat, akik a kapcsolat legelején nekiállnak gyereket csinálni. Ha nem túl tolakodó a kérdés, elárulod, mi járt a fejedben közben?
2018. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy az alkoholt letenni... nem 1 nap alatt történik. Én a heledben elköltöznék a saját lakásba vissza és külön lennék, hogy addig is nyugodt legyen a terhesség. Az alatt van esélye bizonyitani, hogy le tudja-e tenni a piát, illetve meg tudja-e emberelni magát.


Ha nem, akkor tudod mi a teendő. Igy adsz is neki egy esélyt, de te is biztonságban vagy, illetve nyugodt körülmények közt.


Amúgy te adtál már neki esélyt (irtad feljebb is), szóval ne meséld be magadnak, hogy nem vagy fer vele szemben.


29n

2018. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem mondhatjuk meg, mit csinálj és mit ne, DE elsősorban a gyerekre érdemes gondolni. Anyám ugyanebben a helyzetben volt, és nevelt fel engem. Hát mondanom sem kell, mennyire lelki sérült felnőtt lettem. Szóval csak okosan!
2018. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A rossz érzés az, hogy amit adtam esélyt, azzal él, nem játszotta el, mert ugyan azóta kevés idő telt el, de nem viselkedett agresszívan. Azonban bennem oly mértékű szorongás gyülemlett fel, hogy úgy tűnik mégsem volt valódi esély, amit kínáltam. Így lépnék ki a kapcsolatból, mintha átverném, vagy önző lennék: nemcsak vele szemben, hanem a gyerekünkkel szemben is, mert elszakítom az apjától, aki lehet idővel és segítséggel megváltozna. Csak én nem vagyok megmentő típus, de szenvedni se szeretnék.
2018. aug. 24. 14:31
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem derül ki, miért kell gyereket csinálni egy idegennek.
2018. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért vernéd át, meg miért lennél önző? Ne haragudj, de ezek inkább egy gyenge, kapcsolatfüggő nő kifogásai, aki még a gyereke érdekében se képes elhagyni egy alkoholistát, aki - ahogy te fogalmaztál - érzelmi terrorban tart.

Másrészt, nem a te feladatod megváltoztatni. "Idővel, segítséggel" nem fogja letenni a piát, főleg aki ennyire a megszállottja. Ehhez kő kemény elhatározás meg orvosi segítség kellene, nem a tiéd. Egy fáradt, leharcolt anyuka meg egy éjjel-nappal síró csecsemő mellett szerinted kibírná vedelés nélkül?

Neked most egyetlen emberre kell tekintettel lenned, egyetlen embert kell megmentened, az pedig jelenleg a hasadban van. Ideje lenne már, hogy ő érdekei legyenek a legfontosabbak. Az ő érdekei pedig nem azt kívánják, hogy egy állandóan beb..zott csődtömeg nevelje.

2018. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, amit ide is leírtál. Élt az eséllyel, mindent jól csinált, de benned már nagyobb nyomot hagyott a múlt, és sajnos már későn változott meg (plusz az sem biztos, hogy tartósan, mert ezt még ennyi idő után lehetetlen tudni).
2018. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!