Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Középkorúakhoz és idősebbekhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Középkorúakhoz és idősebbekhez szól a kérdésem. Van itt olyan köztetek, aki fiatalkorban érezte, hogy rátalált arra, akit keresett, majd elvesztette, és utána csak bolyongott? Hogyan léptetek túl, mi történt végül?

Figyelt kérdés

Életemben egy olyan lány volt, akinél azt éreztem, hogy ő az, akit nekem rendeltek, bármilyen nyálasan is hangzik ez. Visszatekintve csak reménytelen szerelmek meg esetlenségek sorozatát látom, soha nem figyeltek fel rám különösebben a lányok. Egy olyan volt, akinél azt éreztem, hogy a bőröm alá lát, és olyannak fogad el, amilyen belül vagyok. Tudni kell rólam, hogy régóta vannak lelki problémáim, nem igazán tudok önmagam lenni társaságban, emellett kissé bogaras, későn érő és különc vagyok. Bárhova megyek, ez hamar ki szokott tűnni. És mindig olyan lányra vágytam, aki mellett teljesen kitárulkozhatok. Ő ilyen volt. Egy nagyon mély érzelmű, humoros, iróniára is képes, cserfes, áldozatkész és játékos lányt kell elképzelni, olyat, akiben rögtön meg lehet látni a jövőbeli anyát.


Hogy mi volt pontosan, és hogy mentünk szét, nem akarom részletezni. Évekkel ezelőtt történt, s bár nem voltunk túl sokáig együtt, nagyon mélyen belém vésődött a személyisége. Azóta, ha lányokkal ismerkedek, olyan érzésem van, mintha csak kartonból kivágott emberekkel ismerkednék. Mintha műanyag ételt ennék. Mintha lett volna valaki, akivel a kommunikáció a 100/100-as pontot ütötte meg, és most mindenkivel mintha 100/5 lenne. Alig akadnak közös pontok, látom rajtuk, hogy nem olyanok, mint én, és nincs meg az a mély lelkivilág. Meg hát nem érdeklődőek. Egy kezemen meg tudom számolni, hány igazán érdeklődő lánnyal találkoztam életemben.


Ez a sztori már több éves, de nem múlt el olyan nap azóta, hogy ne gondoltam volna rá. Annyira gazdag belső világa volt, és annyira sok volt a közös pont, a közös furcsaság, a hogy az hihetetlen. A családja is nagyon jó fej. Egyszerűen belém ivódott a személyisége, az a fajta volt, aki ha fiú lenne, akkor is nagyon szívesen beszélgetnék vele, mint barát. Tudom, hogy hülyén hangzik, de úgy éreztem valahol, hogy kicsit mintha anyai szeretetet kapnék tőle, de ettől függetlenül férfinak éreztem magam mellette... Azt hiszem, elég részletesen leírtam, mennyire különleges volt. És azt érzem, mióta mással van együtt, hogy nincs perspektívám a magánéletemben. Nem hiszek abban, hogy fog még egy ilyen jönni, mert tudom, hogy nem fog. Kb. a fél karomat fel merném tenni rá. Nem láttam előtte se hasonló lányt. Eleve irtózatosan nehéz bárki olyat találni, akivel nem csak bohóckodunk, hanem tényleg komolyan lehet tervezni, és 30 felé szerintem egyre nehezebb lesz. A másik, amire rájöttem, hogy praktikus, ha valakivel elsők vagyunk egymásnak. Egyszerűen van egy olyan minőségű bevésődés, ami később már nem lesz meg, mert mindenki már tapasztalt, vannak részek, amik kiégtek benne. Több kapcsolaton túlesett felnőttel már nem ugyanolyan összejönni.


Ezeket azt hiszem, elég világosan látom. És eléggé bajban érzem magamat. Nem tudom, mit tegyek. Innen nézve nem nagyon van értelme élni sem.


2019. jan. 5. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Olvasva a sztorid először azt hittem hogy legalább 50+ vagy, vagy inkább 60+,aki visszaemlékszik a fiatalkorára. Azt látom, hogy csak közeledsz a 30-hoz.

Előtted még az élet, ne temesd magad! Főleg ilyen fiatalon! Igen,volt egy ember, aki mély nyomot hagyott benned, az én exem is ilyen volt. Ugyanakkor menni kell tovább, különben esélyt sem adsz, hogy másvalaki belépjen, aki még különlegesebb lesz!


30N

2019. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

A leírásod olyan, amit akár én is írhattam volna, mert ugyanezen mentem át. Én arra jöttem rá, hogy esetemben a lány mindenben kiváltotta belőlem amit kell, viszont ez fordítva nem történt meg. Baráti szinten igen, de nem látta ennek az értékét, és szerintem a társ iránti elképzeléseit ez a kapcsolat nem írta felül - nem váltotta ki belőle azt, hogy milyen igazán szeretni valakit. A te esetedben a lány játékos, izgalmas volt. Sajnos el tudom képzelni, hogy fordítva neki nem volt izgalmas a kapcsolat, talán ő maga érezte, hogy a kapcsolat miatta izgalmas, de fordítva ez nem jelent meg. (sorry).


Én eldöntöttem, hogy nem szeretnék olyat, aki ezek után nekem csak egy B terv, mert ezt ő is érezné majd, és abban a pillanatban tudni fogja, hogy az egész kapcsolat csak hazugság volt, és ő csak egy pótlék, soha nem lehet igazi. Fordítva sem szeretnék pótlék lenni.


Ha visszajönne, akkor ki kell érdemelje a bizalmat, nagyon megalázó volt a viselkedése, ezek után be kell bizonyítania, hogy nagyon sokat jelentek neki, és hajlandó ezért "bármire", máskülönben ez megint csak egy kompromisszum, egy átvágás... miért bízzak benne?.. hogy újra húzza az időt és megint benyögje a hercegnőt, hogy ő nem tudja mit akar, meg tartsunk szünetet.. stb. ?

Sokat hallani arról, hogy a férfiak milyen tisztességtelenek, de a nők viselkedése elegánsan szőnyeg alá van söpörve. Nemrég olvastam egy cikket arról, hogy a férfiakat sokkal jobban megvisel egy komoly kapcsolat esetén lévő szakítás. Elemzik ennek a lélektanát is, én is láttam ilyeneket, a köztudatban az van, hogy a férfiak hamar túllépnek, viszont a dolog ennél sokkal mélyebb, és súlyosabb, sok esetben a nők hamarabb kivackolódnak ebből, mint a férfiak.

2019. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy férfi volt az életemben, akiért bármit megtettem volna. Aki egyszerre volt a barátom,és a mentorom. A mai napig ha látom, csak szeretni tudom, utálni nem. Pedig volt idő, mikor haragudtam rá. Azóta van más, de néha én is azt érzem, még egy olyan nem lesz. Ez az élet rendje, szerintem ilyen mély szerelem egyszer adódik az ember életében. Még ha tiszavirág életű is.

2019. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engedd el. Eleget gyászoltál , mostmár engedd el. Előtted az êlet még, az egyszer volt lehetőségek nem jönnek vissza. Ráadásul amíg a sebeidert nyalogatod, más, hasonló típusú lányt nem fogsz észrevenni.
2019. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elsősorban a kettesnek írom: bármilyen kontraintuitív is a leírásom alapján, a lányt valójában ÉN engedtem el. Ő szerelmes volt belém. Én pedig valamiért megijedtem akkor a kapcsolattól, nem voltam jó passzban, nem értékeltem őt eléggé. Épp ezért fáj ennyire, mert önsorsrontás volt. Ezért van önutálatom a dolog miatt.
2019. jan. 5. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálatos a történeted. ☹️ Csak annyit tudok mondani hogy megkell adnod az újabb és újabb esélyt magadnak hogy nyitott légy a hölgyek felé mert vannak még ha nem is ugyanolyan, de hasonlóan értékes nők meg! Akire ha ratalalsz biztosan szívből fogod érdekelni aki mellett újra Önmagad lehetsz!
2019. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De mi van, ha nem lesz ilyen? Mekkora az esélye, ha 26 éve alatt egy ilyen akadt?
2019. jan. 5. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!