Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elítélendő, ha valaki úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő, ha valaki úgy szakít, hogy "valamikor a távoli jövőben még újrakezdhetjük", közben meg biztosan tudja, hogy az adott emberrel már sosem akar lenni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez maximálisan kimeríti a másik érzéseivel való játszást, amit egy undorító, aljas dolognak találok.

Köztudott, hogy egyoldalú szakítás esetén a másik fél az esetek többségében a legvékonyabb szalmaszálban is kapaszkodik, mindenben keresi a lehetőséget a kapcsolat folytatására. Szerintem ilyenkor megérdemli azt a tiszteletet, hogy a szakító fél közli vele a nyers igazságot, még akkor is, ha az pillanatnyilag akár elviselhetetlen mértékű fájdalmat okozna neki.


A kérdésem természetesen NEM az olyan esetekre vonatkozik, ahol valóban egy külső tényező, vagy egy kijavítható hiba miatt ér véget a románc.


2019. márc. 21. 23:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Látom még mindig nem teljesen értitek, hogy mit akartam ebből kihozni :)

Van az első eset, amikor a szakító fél BIZTOSRA tudja, hogy ilyen-olyan okokból kifolyólag SOSEM akar már az illetővel lenni. A kérdésemben ezt tárgyaltam.

Létezik viszont a másik eset, amikor a szakító fél egyáltalán nem biztos abban, hogy jól döntött, és/vagy külső okok miatt történt a szakítás. Ebben az esetben is ugyanez a mondat hangzik el.

Tehát nehéz eldönteni, hogy melyik esetről van szó, ha valaki így kommunikál.

Vagy ezt egy olyan közösségnek próbálom magyarázni, akik szerint bármiről is legyen szó, mindenképpen hülye vagyok, ha nem akarom elengedni? :)

2019. márc. 22. 12:45
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha nem is külső okok miatt szakított, hanem azért mert pl. elhidegült a párjától, attól még nem állítható, hogy SOSEM akarna már lenni vele. Talán úgy gondolkodik, hogy "soha ne mond, hogy soha". Nem lehet mindent biztosra tudni.


Tulajdonképpen az a kérdésed, hogy SOHA nem szeretne kibékülni veled, vagy van egy hajszálnyi reményed? Szerintem nem érdemes szalmaszálakba kapaszkodni, ezért ha van is egy csepp remény, annak nincs túl sok jelentősége.


LÉNYEGÉBEN az ember NEM azért mond ilyent, mert azt akarná, hogy várj rá. Ez inkább olyan: "- Talán egy távoli jövőben újra találkozunk és újra fellángol a szerelem, DE addig is külön válnak az útjaink és mindenki éli a maga életét, talán találsz valaki mást, aki betölti az életed, talán és is, de lehet mégse és visszatalálunk egymáshoz". Ha van is esélyed, eléggé értelmetlen lenne ülni és álmodozva várni rá. Miért ne engednéd el? Nem arról van szó, hogy örökre le kellene mondani róla, de elég értelmetlen lenne várakozni erre. Mindenki éli a maga életét, aztán alakul, ahogy alakul, nem tervez előre.

2019. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ugyan már, aki szakít veled, az nem akar veled lenni. A körülmények csak maszlag. Normális ember nem veszi komolyan, hogy majd a távoli jövőben....
2019. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!