Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mivel foglalnád el magad a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel foglalnád el magad a helyemben? Túl vagyok egy se veled se nélküled több éves kapcsolaton, és jelenleg barátaim sincsenek

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. 2 éven keresztül próbálkoztunk, de a kezdeti nehézségeken nem tudom mai napig túltennni magam ami miatt napi szinten veszekedtünk. Néha értékelt annyira amennyire szerettem volna néha nem. Nagyon fáj mert már nagyon sokszor megpróbáltuk újra, de nem változunk ezért inkább szakítottam vele.

Barátnőim sajnos jelenleg nincsenek. Nem igazán tudok senkivel menni most sehova ami lefoglalna.


A helyemben mivel foglalnád le magad ebben a helyzetben?


19l



2019. márc. 23. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sulyzos edzesek, egeszseges kajalas, olvasas, filmezés.
2019. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gázos időszakokban nekem mindig segített, ha kimentem egy fél napra a budai hegyekbe kiszellőztetni a fejemet.
2019. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
19 éves vagy és az írásképed alapján tanult. Tehát feltételezem még most fogsz továbbtanulni / már ott vagy. Szóval én erre koncentrálnék. Kihozni a maximumot a tanulmányaimból.
2019. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem sportolni,emiatt olyan közösségbe kezdtem járni, ahol jó barátokra tettem szert.


30n

2019. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tanulj meg egy idegen nyelvet angol, német ha nagyobb kihivás kell akkor francia spanyol orosz vagy koreai (a legkönnyebb kelet ázsiai nyelv mind az írása mind a nyelvtana egyszerű + megtanulsz egy idegen keleti kulturát)


vagy tanulj meg valamilyen hangszeren játszani


kezdj el barátkozni más lányokkal még ha csak ilyen pár szavas beszélgetések de az is megteszi


még ott a rajzolás tájképek állatok emberek tárgyak stb

ja igen és a sport

2019. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyedüllétről annyit kell tudni, hogy így ugye nem vagy kötve senkihez, tehát szabad vagy minden tekintetben. Ki kell ezt használni!


Nekem a pozitívumok azok voltak, hogy nagyon sokat tudtam foglalkozni magammal. Számomra ennek a kisebbik része volt az, amiket már korábban említettek, mint új hobbik, tanfolyam, stb... sokkal fontosabb, hogy ilyenkor fénysebességgel formálhatod magadat, a személyiségedet. Azaz ilyenkor sokkal képlékenyebb ag agyunk, fogékonyabbak vagyunk az új behatásokra. És mindenképp érdemes ezt tudatosan kezelni. Tehát ott van pl a sok gyermekkori sérelem, rossz beidegződés, helytelen viselkedésminta. Nyilván amikor kutakodtam, akkor nem ezeket akartam csinálni, hanem csak én is elfoglalni magam, fejleszteni magam, de utólag el tudom mondani, hogy mi volt fontos és eredményes.

Tehát az a lényeg, hogy ilyenkor lehetőséged van kijavítani a hibáidat, magad értékrendje szerint formálni magad, kialakítani a saját életfelfogásod, összességében az, hogy alapot adhatsz az önmegvalósításnak.


Hogy ehhez mi kell?

Nyilván akarat és elszántság abban, amit tenni akarsz.

Hogy honnan jön, hogy mit szeretnél tenni? Én az ösztöneimre hagyatkoztam, namár persze tudatosan. Asszertivitást használtam a magammal való kommunikációban. Megfigyeltem a gondolataimat, érzéseimet. Útóbbiak jelzések az elménk-ösztöneink felől. A szökségleteink generálják az érzéseinket. Egy kielégített szükséglet pozitívat, egy kielégítetlen pedig negatívat. Ha felismersz egy érzést, és össze tudod kötni azt egy szükségleteddel, akkor már könnyen tudsz koncentrálni magadra, könnyű összerakni, hogy hogyan érj célt. És végeredményben az egész egy tanulási folyamat, és a pozitív részét mindig a megvalósítás felé vezető út adja (egyszerű ugye, hiszen mikor kielégül egy szükségletonk, akkor helyébe hamar egy új szükséglet kerül prioritásba, Maslow piramisa jó példa erre)


Ami viszont negatívum az egyedüllétben, hogy én pl nagyon nehezen viseltem, hogy ezredszer próbálkozom, de nem jutok közelebb a szükségletemhez.

Nekem társra volt szükségem, és mindenre, ami vele jár, az összetartozás, intimitás, szex, izgalom, kötődés...

De mivel mindig tudatos voltam magammal, ezért esélyem sem volt célt téveszteni. Hiszen egyértelmű, hogy ismerkedni csak úgy lehet, ha pozitív vagyok és nyitott.


Szóval megcsináltam magamnak azt, ami boldoggá tesz, olyanra formáltam magam, amivel a legtöbb hasznot termelhetem magamnak, mindezt úgy, hogy teljesen önmagamnak érezhessem magam.


Ha úgyvesszük ez egy életoptimalizációs folyamat volt.

Ami aztán persze sosem érhet véget, az élet arról szól, hogy problémákat oldjunk meg (illetve ha épp nincs ilyen, akkor mi magunk gyártunk egyet). Viszont párkapcsolatban berögzülnek a felek, egymásra hangolódnak, és elvész a lehetőség az önmagadfal való foglalkozásra, vagyis pontosabban nagyon belassulnak a változások, meg maga az akarat a változásra.

2019. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!