Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Lehet amiatt szeretett bele a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet amiatt szeretett bele a kollégájába mert szakmailag sikeresebb nálam?

Figyelt kérdés

Én doktori képzésre járok, a kapcsolatunk kezdetén kezdtem, és most fogok végezni fel éven belül. 5-6 év a képzés, ennyit voltunk együtt, amit én nyilván "csak" végigtanultam, sokszor volt kudarcom, mert szakmailag és lelkileg is nagyon megterhelo a képzés.


O időközben összejott egy kollegajaval, aki dolgozik ugye, mellette millió más dolgot csinál, önkéntes egyik helyen, másikon szervező, harmadikon akármi... Nekem az egyetem mellett nem volt időm, energiam ilyenekre sohasem. Okokat nem kaptam, ezért lehet már kicsit bebeszéltem magamnak, hogy ez lehetett az ok, hogy ő izgalmasabb, sikereket ért el, 100 dolgot csinál egyszerre. Én erre tettem fel a fiatalságomat, most fog beérni a gyümölcse, bár már nem lesz mellettem higy büszke lehessen rám.


Mit gondoltok? Olyan rosszul érzem magam, hogy emiatt hagyhatott el.


2019. ápr. 18. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Honnan a francból veszed, hogy emiatt? Persze, menteni akarod magad és kivetíted a frusztrációdat.
2019. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy mellettem már kavartak, velem szakított és vele pedog egyből összejott. Hiába kérdeztem mi volt a baj, semmit nem volt hajlandó mondani. Az utolsó pár hétig semmit nem láttam rajta, voltak kis surlodasaink de semmi komoly, teljesen jól megvoltunk együtt. A barátom pedig elég karrierista.


Nem volt túl kedves, de azért köszönöm a kommented. Elég analitikus ember vagyok, keresném az okot, hogy megnyugodjak és tovább tudjak lépni. Ha azt mondta volna hogy "nem vagy szep, az volt a baj", azt is el tudtam volna fogadni, csak tudjam.

2019. ápr. 18. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor márpedig tőle kell megkérdezned.


Lehet ez is a baj, de nem hiszem, simán lehet, hogy mindettől függetlenül is csak "ennyi volt" a kapcsolatotokban, és ha dolgozol is 5-6 év után szakít veled, mert már nem érezte jól magát. Előfordulhat, hogy nincs semmi konkrétum, csak egyszerűen már nem volt veled boldog, vagy nem érezte magát teljesnek vagy csak simán unta magát, megesik, és ezen a kollégája, akivel azért a nap nagyobb részét valószínűleg együtt tölti, simán lehet, hogy változtatott. Nincs kizárva semmi sem, ha nem mond semmit, akkor nehéz nekünk ismeretlenként bármit megtippelni.


Az is lehet, hogy 5-6 év alatt a kapcsolatotok maga nem igazán haladt előre, csak megmaradt abban a kezdeti fázisban, ahol még a doktori képzésed elején indult, és ez zavarta őt, úgy érezte csak a langyos kakiban ül és még csak áramlatok sincsenek. Most csak magamból indulok ki, azért egy doktori képzést általában az ember olyan 22-23 éves kora körül kezd el (kb), ha mondjuk akkor jöttetek össze és ez volt 6 éve, tegyük fel a párod (kommentedből kiindulva férfi) 1-2 évvel idősebb nálad, akkor már mondhatni benne van a korban, hogy megállapodjon, családot alapítson, de olyannal ez azért érthető, hogy nem működőképes, aki eddig még egy napot nem dolgozott valódi munkahelyen, akinek nincs se bevétele se munkatapasztalata se semmije. Lehet, hogy vannak céljaid a doktorid után, de aki ilyen elhivatott (én is doktorit szerettem volna, de végül nagyjából a harmadik év környékén inkább abbahagytam és kerestem egy normális munkahelyet) az nem feltétlenül akarja a karrierjét parkolópályára helyezni család meg ilyesmi miatt. Szóóóval magamból kiindulva ugyan, de lehet, hogy ez is ott volt mögötte, de vagy ő maga sem tudja, vagy megbántani nem akar ezzel, mert mégis, mit tudnál erre mondani?

2019. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!