Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom egészségileg, szakmail...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom egészségileg, szakmailag lecsúszott és alkoholos társaságba került a munkatársai által. Hogyan húzhatom ki ebből?

Figyelt kérdés

Soha nem ivott alkoholt, mindig visszautasította, sportember volt! Az volt az élete. Diplomás ember, nyelvet beszél! Sajnos lett egy komoly egészségügyi problémája ami miatt nem tudott visszamenni dolgozni egy évig és azóta sem tud úgy kommunikálni hogy az megfelelő legyen bármilyen irodai munkahelyen. Egyszerűen nem veszik fel, ha van másik 20 egészséges ember arra az állásra. Az orvosok szerint örülhet hogy így megúszta a betegségét, javulás nem nagyon várható.

Nagyon bántotta a dolog, depressziós lett a tehetetlensége miatt. Kitalálta hogy mivel én megszoktam egy életszínvonalat, úgy ismertem meg, ezért neki haza kell hoznia azt a pénzt!

Szerinte az egyetlen lehetősége a külföldi munkavállalás, betanított munkára, mert úgy megkeresi azt amit itthon az irodában. Ki is ment dolgozni! Arról nem is beszélek hogy azóta megjátsza a szomszédok, ismerősök elött hogy kinnt is irodista.

A baj az, hogy a munkatársai nem éppen értelmiségi emberek. Láttam párat, mindenféle vendégmunkás, az utca túloldalára mentem át mindig ha ilyenek jöttek és fütyülgettek nekem (van szó szerinti félbolond munkatársa is). Valahogy a beilleszkedés miatt rávették hogy menjen el velük szabadidőben egy igazi koszos kocsmába (előtte itthon nem is járt ilyen helyen, maximum jobb bárba volt mások születésnapján)

Azt látom hogy egyre lejjebb süllyed, megy le ezeknek az embereknek a szintjére. Már itthon is láttam inni, már nem utasítja vissza!

Mondtam neki hogy maradjon itthon, nem kell a pénz, megleszünk úgy is ha az itteni minimált hozza haza, de túl büszke! Szégyellné mindenki előtt ha kiderülne hogy rosszul keres és gyári munkás! Így meg eljátsza hogy irodában dolgozik, csak sajnos már a külsején is kezd meglátszani egyfajta igénytelenség.

A sportot is abbahagyta, pedig fontos volt neki.



2017. nov. 30. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj vele elbeszélgetni komolyan dolgokról és mond el neki a véleményedet és a meglátásodat, hátha akkor észbe kap és elgondolkodik rajta. Drukkolok. 35N
2017. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

Én kinyírtam volna magam,mivel én is megszoktam egy életszínvonalat és azt csak növelni akarja az ember nem csökkenteni.

Keessen megoldast a betegsegere titkolja el,meditàljon,menjen természetgyógyászhoz.

Nekem szívbillentyû zavarom van,nem beszélek róla soha,mert nem akarom negatív kicsengése legyen,max egyszer hanyat vàgom magam.

Érthetõ a pàrodnak nem csak kiesett az aranytojàst hozó meló de a férfiassàga a béka segge alatt.

Sajnàlom,titkolja el probalja elnyomni én nekem mellkasi fàjdalmam szokott lenni de titkolom nagyon.

2017. nov. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A bátyám esete hasonló volt. 45 évesen halt meg rákban...én és a szüleim ezerszer próbáltuk kirángatni a környezetéből, győzködtük mindenhogy, semmi. Láttam, ahogy egy értelmes, igényes emberből egy lepukkant alkesz lett
2017. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is beszélned kell vele négyszemközt, saját magának kell belátni a hatalmas változást, bár ez attól is fug hogy milyen belül.

Ez is olyan dolog mint pl... a párkapcsolati probléma mondjuk megcsalas vagy ilyesmi, azért hoztam fol ezt mert sokan nem látják be hogy ok hibáztak, neki kell változni.

Szervez programot hogy ne menjen a haverokkal...

Reméljük nem a haverok javára fog dönteni, de ha szeret téged nincs mitől felned, sok sikert!!:)

2017. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Váltson szakmát. Ha értelmes, könnyen tanul és csak a kommunikáció a gondja, legyen programozó vagy grafikus vagy mittudomén. Kuporgassatok össze amíg kint van, majd jöjjön haza, és tanuljon valami programozóképzésen. Addig, amíg tanul spóroltok, utána lehet költeni a pénzt. Egyébként te dolgozol? Fura, hogy a te életszínvonalad miatt aggódik, nem kettőtökért.


Új szakma a kulcs!

2017. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jóval nem kecsegtethetlek, kérdező. Akinek ennyire fontos a látszat, mint a barátodnak, az legfeljebb majd akkor tud kimászni, amikor elérte a gödör alját. Amikor már mindenki tudja róla, hogy züllött alkesz. Amikor már mindenki megveti. Ha addigra marad elég vér a pucájában, akkor felfújja a pofáját, és főnixként újjászületik, hogy mindenki lássa, mekkora akaraterő dolgozik benne. De addig csúszni fog lefelé, mert nem tud erőt meríteni semmiből.
2017. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!