Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet feldolgozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni a szakítást? Úgy érzem belehalok.

Figyelt kérdés

Barátommal 7 évig voltunk együtt. Első szerelem, óriási boldogság volt. Mellette csináltam csináltam vègig az érettségitől kezdve az egyetemi államvizsgámat, mindent vele osztottam meg. Ő volt a mindenem szó szerint. Az utóbbi hónapokban már éreztem, hogy valami nem stimmel, mert sosem keresett, folyamatosan bunkó volt velem, állandóan veszekedtünk. Mindig én próbàltam békülni, nem volt rá vevő. Nem érdeklem egy ideje ez tisztán làtszik. Egy éve kitalálta, hogy megcsinálja a kamionos jogsit, mert a jelenlegi munkahelyén kevés a fizetése, és váltani akar. Támogattam ebben is, bár nem örültem neki. de nyilván mellette voltam. Néhány hónap múlva kezdene külföldön. Ìgy is kitartottam volna mellette... Mindent megtettem érte minden téren. Erre ma írtam neki, és azt mondta, hogy hagyjuk egymást, mert neki nem kell senki, sok a problémája, és mi ketten mások vagyunk. Más magyarázatot nem adott. Teljesen összedőlt nekem a világ, zokogok, nem tudom mi lesz így,közösen terveztük a jövőt.

A kérdésem: hogy lehet feldolgozni a szakítást? Normális válaszokat várok, mert nem volt még tapasztalatom ebben. Tanácsokat elfogadok. Bocsánat, ha valahol érthetetlen amit írtam de nagyon rosszul vagyok.


2019. ápr. 21. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem 6.5 éves kapcsolatnak lett vége és megcsalással... örök életre mély seb lesz, de hidd el, hogy jobb lesz kicsit megismerni önmagad és a saját életed élni :) természetbe egyedül kijárni merengeni meg nagyon hasznos tud lenni és legyél sokat barátokkal, szerezz újakat ha nincs most :) járj el fesztiválokra, élj, nagyon fiatal vagy még
2019. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
100%
Valóban képtelenség lehet pár nap alatt ezt feldolgozni. Nekem van egy elég jól bevált receptem, bár nem éppen tökéletes hatásfokkal rendelkezik, mégis többet segít, mintha egész nap az ágyamban döglenék. Egyszerűen annyi, hogy pörögj és szocializálódj egész nap, reggeltől estig. Sose legyél egyedül, mindig vetesd körbe magadat emberekkel, s mindig kösse le valami és/vagy valaki a figyelmedet, s mindig legyél mozgásban, sose állj le egy percre sem gondolkodni. Mire este beborulsz az ágyadba, totál hulla leszel, s nem lesz időd rágódni semmin. Reggel pedig ébresztő fel, indulhat egy újabb pörgős nap. Ezt csak így lehet átvészelni.
2019. ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen első szerelmekben nem hiszek,amik tizenévesen jönnek létre.Sokat változik mindkét fél ez idő alatt,teljesen más lesz az életszemlélet egy idő után.Ki mit akar,ki hogy látja a másikat.Szerencsére nem is mentem bele ennyi idősen ilyen hosszú kapcsolatba.Ismerek ilyen kapcsolatot : lettek gyerekek is,most meg válnak 20 év után,de sok ilyen van.

Az élet nem tündérmese,hogy minden szép és jó,és majd egy emberrel leéled az életed,kell a csalódás hogy erősödj lelkileg.Nincs itt a vég.Majd idővel meglátod.

2019. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég ha egy dologra koncentrálsz, a "párod" egy 7 éves kapcsolatot úgy érezte le lehet zárni egy üzenetben (amit ráadásul TE küldtél ő csak válaszolt rá..)

A bunkó viselkedés, állandó veszekedések kiprovokálása is általában egy taktika, ezzel próbált magától eltaszítani hogy te legyél az aki kimondja a végszót, rád háruljon a kapcsolat befejezése, ne ő legyen a "rossz".


Ja és kamionozás külföldön... Örülj neki hogy megszabadultál tőle még épp időben és nem vesztegetsz rá több évet az életedből.

2019. ápr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A 2. -es válaszoló jól mondja. Illetve lehet, hogy hülyén hangzik, de tinderezz. Engem egy csaj utasított el, ezután méginkább belezugtam, és ez segített. Ne az legyen a cél, hogy összeszedsz vkit, sőt... De az alaprecept az, hogy foglalkozz valamivel. Ha otthon ülsz és ezen gondolkodsz, az a legrosszabb.
2019. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ez orbitális szopás, meg tudlak érteni. Tanácsot csak operatívat tudok adni, hogy légy türelmes magaddal annak kapcsán, hogy mikorra teszed magad túl egy 7 éves kapcsolat meggyászolásán. Ehhez nekem kellett fél év. Neked lehet, hogy kevesebb lesz, lehet, hogy több. Arra viszont vigyázz, hogy ne tespedj bele a gyászba.

32/f

2019. ápr. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

nekem 1 év után is nagyon fáj.. szóval idő lesz azt elhiheted...


24/f

2019. ápr. 22. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Idő és igen, élj tovább normálisan. Majd eljön az idő, amikor rájössz, hogy egy ilyennel nem vesztettél, csak azt a rohadt sok időt.
2019. ápr. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat a parod reszerol mar valoszinuleg 2-3 eve haldokolhatott, hiszen mar olyan munkat keresett tudatosan, es tanult erte (azt meg hogy ebbe az iranyba is belefer neki elmenni nem ket perc alatt szülte meg) amivel minel tavolabb kerül toled. Es mindekozben annyira nem tartott, hogy errol szoljon neked. Csak bunkozott meg hisztizett. Semmi szukseged egy ilyen feregre. Mit csinaltal volna vele, ha csaladot alapitotok? Ugyanigy viselkedett volna. Semmi szukseged egy ilyen alakra, aki meg a szakitast is fosik kimondani annyira alamuszi suttyo.
2019. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak!

Egyelőre nagyon szenvedek. Alvásig sírtam, úgyhogy borzasztóan nézek ki. Hányingerem van. Nehéz felfogni, hogy ennyi. Én is mondtam neki, hogy legalább a szemembe mondta volna, nem ilyen sunyi módon kellett volna szakítani. Viszont nem vitáztam vele, nem könyörögtem, csak az okokra lettem volna kíváncsi de össze vissza beszélt. Pont ezért nehéz, mert együtt terveztük a jövőt, néhány éven belül kisbabát szerettem volna. Így meg a nulláról kezdeni szörnyű lesz. Ismerkedni nincs kedvem, nem is fogok. Erre nem ez a megoldás. Minek csapjak be valakit, akivel nem is akarok együtt lenni? Amúgy sem akar senki együtt lenni egy ilyen magamfajta ronccsal. Meg semmi értelme.

A kamionozással sem lett volna bajom, mert olyan munkarendet választott volna, ami nekem is megfelel. Azt is megértem, hogy magasabb fizetést szeretett volna. Ő már 28 éves, 7 éve dolgozik, semmire nem haladt a mostani fizetéséből sajnos. Pedig nem szórja a pénzt.

Szép kis húsvèt. Bár nem tudom dolgozni holnap hogy fogok tudni, de valahogy össze kell szedni magam majd.

2019. ápr. 22. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!