Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek ki a hibás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ki a hibás?

Figyelt kérdés

Szóval van az exem.

A sztori ott indult, hogy együttéltünk, 6 évet voltunk együtt. Én a tanulmányaimat végeztem munka mellett, ő már dolgozott egy kevésbé jól fizető állásban. Megvolt mindenünk, de azért nem vetett fel minket a pénz. Nyilván albérletben éltünk.

Ez megváltozott volna miután végeztem a tanulmányaimmal, jól keresek. Mondtam neki, hogy támogatom majd anyagilag, kiegészítem azt, amivel ő kevesebbet keresett és szépen haladunk előre az életben, együtt.


Erre ő az egyik napon bejelentette, hogy elköltözik az ország másik felére, mert kapott egy jobban fizető ajánlatot egy ottani barátnőjétől. Én totál padlót fogtam, mert a suli miatt nem mehetek utána.

Emiatt sokat veszekedtünk, teljesen úgy éreztem, hogy magamra hagyott, pedig állandóan mondta, hogy mennyire imád és szeret engem. Egyedül maradtam a gondjaimmal és hiába vállalt másodállást, hogy segítsen utána költözni (na nem együtt, mert ő ingyen lakik és azt nem hajlandó otthagyni újra egy albérletért).

Nekem ez sovány vigasz volt, nem vagyok már 20 éves, normális párkapcsolatra vágyom.

Sokat veszekedtünk, néha elég csúnyán beszéltem vele és annyira megsértődött, hogy amikor nagy nehezen utána költöztem, akkor szakított velem.


Most is én vagyok a hibás szerinte, mert "nem beszélünk így azzal, akit szeretünk, akármilyen nehéz is az élet". Pedig nem mondtam csúnyákat csak azt, hogy kib***ott velem és kihúzta a lábam alól a talajt a pénzért. Mert így éreztem. Ráadásul normális azért szakítani, mert láthatóan csalódottságában az ember mond csúnyákat?


Akárhány kapcsolatban élő emberrel beszéltem (s nem lepukkant emberekkel), mindegyik azt mondta, hogy azért 3-4 év alatt néha elcsattan egy "menj az anyádba" mondat.


Az egyik felem szerint egy rossz ember vagyok.

A másik felem szerint meg túl sokat tűrtem, hiszen az a nő aki szeret, az velem akar lenni, nem a pénzt választja.

Pusztán én jól kerestem, ő meg nem, de hát kit érdekel ez 5 éves párkapcsolatban?


Ő 23 én 27


2019. ápr. 25. 22:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez számít, de kelet magyarországról Győrbe ment(ünk).
2019. ápr. 25. 22:38
 2/7 A kérdező kommentje:
*Jobban kerestem volna, mint ő és néha említette, hogy ez őt zavarja.
2019. ápr. 25. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Most vagy az èrtő olvasásommal van baj, vagy valmi nem jó.:


Azt mondtad, vègeztèl a sulival, támogatod, hogy haladjatok. Erre ő bejelentette hogy kapott másik, jól fizető állást.

Aztán meg azt, hogy nem tudtál utána menni a suli miatt. Most hogy is van ez?


De vègül is nem fontos. Mert ha már egy helyen vagyok a párommal, akkor vele szeretnèk lakni. Nem pedig inkább külön, mert az nekem ingyenes. Főleg hat èves kapcsolatban.

Szerintem koszeretett belőled. 23 èvesen mèg èlni akar. Kalandozni. Vagy csak egy másik èletet. Simán csak nem merte megmondani neked.

2019. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Az tök alap dolog, hogy normális ember nem akarja a párja pénzét szórni és nem akarja, hogy a párja tartsa el amikor neki is lehetne jobb állása.

De ha valakit szeretek és vele szeretném leélni az életemet akkor az is alap, hogy erre kompromisszumos megoldást keresünk. Mi is sokat kínlódtunk párommal mire el tudtunk úgy helyezkedni, hogy mindkettőnknek jó volt (igaz vita nem volt belőle). De soha eszembe nem jutott volna egyik nap fogni magam és költözni mert kaptam egy jó ajánlatot, ő meg majd csinál amit akar.

Én úgy gondolom, hogy lehettél volna sokkal megértőbb azzal kapcsolatban, hogy ő nem akar eltartott lenni és nem akar a te pénzedből élni. Ez egy nagyon becsülendő dolog, és ezerszer jobban kellett volna támogatnod abban, hogy fejlődjön és lépjen előre. Nem csak elkönyvelni, hogy jó neki így, hogy semmit nem ér el, majd te kisegíted. Ez baromi degradáló és undorító mentalitás.

De nyilván neki is úgy kellett volna meghoznia ezt a döntést, hogy olyan helyre költöztök és úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen. De persze nehéz ha tudja az ember, hogy a párja nem támogatná benne. Szerintem te ugyan olyan önző módon álltál hozzá az egészhez, mint ő.

2019. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokat veszekedtetek és többször beszóltál neki. Nem egyszer.

32/f

2019. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindketten hibásak vagytok. Ő azért, mert nem megbeszélte veled a döntést, nem volt kompromisszum kész, te pedig azért, mert ezt nem normálisan adtad a tudtára, hanem hibáztattad, veszekedtél vele.

3 éve vagyunk együtt párommal, de egyelőre soha nem hangzott el olyasmi, hogy "menj a anyádba". Pedig lehetett volna rá ők mindkettőnk részéről. Ha valami nem jött ki jól (finoman szólva), akkor picit vártunk, amíg elmúlt az indulat, és utána beszéltünk normálisan, saját érzéseinket, álláspontunkat felvázolva. Ha úgy éreztük, hogy a másik hibázott, akkor is empátiával próbáltuk elmagyarázni a másiknak, nem pedig ujjal mutogatással. Mindig teszünk javaslatokat, és nyitottak vagyunk a másikéra, és köztes megoldást keresünk. Pont pár hete volt egy olyan eset, amikor jogosan dobálhattam volna tányérokat, üvöltözhettem volna...stb. De nem tettem. Elvonultam, kitomboltam magam (nem, nem másokon vezettem le, semmilyen formában), majd egy sorozatgyilkos nyugalmával tálaltam, hogy ez nagyon nem volt helyes tőle. Egy hétig minden nap leültünk erről beszélni, minden pontját átrágtuk, és megoldottuk. Egy hangos szó sem volt, egy anyázás se. És hidd el, elsőre sokkal jobban megijesztette ez a viselkedés, majd mikor tisztult benne is az eset, rájött, hogy valóban nagyot hibázott, és jóvá tette. És mindebből az sült ki, hogy közelebb kerültünk egymáshoz, erősebb lett a kapcsolatunk. Ezt nem azért írtam le, hogy dicsekedjek, csak kicsit alátámasztani akartam, hogy nem a levegőbe beszélek, mikor azt írom, hogy a problémákat meg kell tanulni kezelni. Ti nem tudtátok, egyikőtök sem. Soha nem egy emberen múlik, hogy hogyan alakul a kapcsolat. Hibás ő is, és te is. Tanulj belőle, ha helyre hozni már nem tudod.

2019. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ő a hibás.

Megértem, hogy nem szeretné, hogy eltartsa egy lány, de ha jön egy ilyen lehetőség akkor leül veled és azt mondja figyelj ilyen és olyan állást kaptam, mit tegyek, elvállaljam? Közös életetek volt, közöst döntést kell hozni.

Lehetett volna olyan kompromisszumot kötni, hogy elmegy elvállalja a melót, dolgozik 3-4 hónapot, addig az ingyenes szálláson és tud félretenni, majd ha jobban áll anyagilag magával visz keresel te is ott állást, és akkor közösen albérletbe mentek.

Sok ilyen van, főleg mikor egy apuka külföldre megy, először ő is egyedül, nem akarja a családot belerángatni a bizonytalanságba, majd ha tett félre valamit utána mehet a család is.

Addig is, hétvégente mondjuk le tudott volna menni hozzád és tudnátok találkozni.

2019. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!