Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ez az érzés idővel minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez az érzés idővel minden esetben elmúlik?

Figyelt kérdés

Szakítottunk a barátommal egy héttel ezelőtt. Nagyon tönkrement a kapcsolatunk. Féltékeny volt, birtokolt, megalazott, bántott, mindent megadtam neki el is várta, de cserébe nem kaptam semmit. Megis nagyon szerettem és szeretem. Talán amiatt amilyen az elején volt, és sajnáltam mert lelkileg elég instabil ember, sose éreztem, hogy az ő hiábaja, hogy ilyen, meg akartam menteni. De belebetegedtem.

Azóta újra találkozok a barátaimmal (mert ő ezt sem engedte) élem az életem és jobb így. Ha visszamennék hozzá megint fel kene adnom mindent, ami örömet okoz. Mégse bírom felfogni, hogy nem lesz többé az életem része. Hogy idegenek leszünk egymás számára, mi akik egyszer szerettük egymást és annyi mindent igertünk egymásnak. Mert az eleje szép volt.

Nem tudom elhinni azt se, hogy ez az érzés elmulik majd.


2019. jún. 29. 23:17
 1/4 zsofimágus ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy elmúlik. Csak belenyugszol a dologba, és úgy tekintesz majd vissza a volt párodra, mint egy lezárt időszakra, amit már jobb nem háborgatni.
2019. jún. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig tartott a kapcsolat?

Az, hogy egy tipikus bántalmazó kapcsolatból ki tudtál szállni, az jó jel. De hogy visszasírod, sajnálod a kapcsolatot, az nagyon nem... könnyen találhatod magad újra ebben a helyzetben, vele, vagy mással. Én a helyedben bizony felkeresnék egy pszichológust...

2019. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2 és fél év. Előtte már fel évig barátok voltunk.

A két és fél évből egy év volt jó. Akkor még csak apró problémák voltak. Viszont az elmúlt másfél év maga volt a pokol. Azóta próbálok kilépni belőle, de nem voltam elég erős. Viszont most már azt érzem, hogy az a fájdalom amit nelkule érzek fele annyira sem rossz, mint amit akkor ha vele vagyok. Szóval jobb így, én is tudom. Csak remélem elmúlnak ezek a rossz érzések amik még bennem vannak

2019. jún. 30. 13:41
 4/4 anonim válasza:

A párkapcsolatok és az emberek összetettek. Gondolj mindenkire úgy, mint egy külön univerzumra, amit felfedezhetsz.

A válaszod alapján hosszú időt töltöttetek együtt. Az is fontos kérdés, hogy első kapcsolat volt-e. Az embereket mindig nagyon megviseli a szakítás, ha szerették a másikat, főleg az első után, hiszen teljesen új élmény. Fontos, hogy most időt adj magadnak és a volt párodnak is, hogy újra megtaláljátok önmagatokat.


Leírom röviden a saját történetemet. Én is szakítás után vagyok azzal a különbséggel, hogy velem szakítottak. Úgyszint két és fél év, féléves előismerettséggel. Nálunk is voltak gondok mindkét részről. Én túlságosan ráakaszkodtam, mindig vele akartam lenni, míg ő kevésbé akarta ezt és végül eltávolodtunk egymástól. Dolgozni akartam a kapcsolaton, de nem tudtam, hogyan, ezért is kell külön lenni egy ideig.


Ami fontos:

- Hagyj időt magadnak, hogy meggyógyulj. Ezt hogyan teheted meg? Sírsz, átadod magad az érzésnek és megpróbálod nem elnyomni. Ha elnyomod, később csak rosszabb lesz és akkor támad hátba, mikor már azt hiszed, hogy teljesen jól vagy.

- Fejleszd önmagad:

- Állj neki edzeni. Az edzés kis mennyiségű dopamint (boldogság hormont) szabadít fel. Ettől kicsit jobban érzed majd magad. Végül egy hónap alatt látványos eredményeket lehet ezzel elérni, hiszen a hangulatod javulása mellett szebben is fogsz kinézni és magabiztosabb is leszel.

- Olvass sokat. Amit csak szeretnél, cikkeket, regényeket, fórumokat. Csak kerüld a romantikus könyveket, mert a legtöbb sajnos valótlan. (Mondom ezt úgy, hogy imádom a romantikus dolgokat.)

- Kezdj el egy új hobbit. Nem tudom tanulsz vagy dolgozol-e, mennyi szabadidőd és pénzed van, de ha megteheted próbálj ki valami társasági elfoglaltságot, ami közelebb áll hozzád. Én erősen gondolkozok a táncon. De emellett vannak még túracsoportok, zenei klubbok, harcművészeti klubbok és főzőtanfolyamok. Fontos, hogy nyitott szemmel járj. Ezeken a helyeken új embereket ismerhetsz meg, ami új élményt ad. Lehet itt találsz rá a következő új legjobb barátodra vagy éppen a nagy ő-re.

- Építsd a karriered vagy teljesíts jobban az iskolában/egyetemen. Ezzel a jövődet alapozod meg.

- Próbálj ki olyan dolgokat, amiket idáig a párod mellett nem tudtál.

- Ezeket érdemes úgy csinálni, hogy közben egyáltalán nem keresed fel az exed és ő sem téged, bármilyen nehéz is.


Ha úgy érzed, hogy sikerült fejlődni, akkor kicsit objektívebben visszatekinthetsz az egész kapcsolatra. Végiggondolhatod, hogy ki mit rontott el és, hogy miként javíthatnád ki magadban. Ezzel pedig új lehetőségeket nyitsz ki magad előtt.

Jelenleg én is ezt csinálom. Fejlődök, dolgozok magamon és bízok a legjobbakban. Legrosszabb esetben jobb emberként jövök ki ebből a szakítási időszakból. Legjobb esetben pedig újra bizonyíthatok a volt páromnak. Én hiszek abban, hogy az emberek képesek változni és, hogy érdemelnek új esélyt, de ezt csak akkor, ha megdolgoznak érte.


És ne menj vissza hozzá. Egy hét alatt nem lehet megváltozni. Nekem is közel egy hónap kellett, hogy felismerjem a hibáim. Na meg, ha ő nem akar változtatni, akkor megint ugyanott kötnétek ki. Mindent meg lehet javítani, csak elhatározás kell hozzá és rengeteg akaraterő, meg szeretet.

2019. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!