Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítani egy beteg emberrel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani egy beteg emberrel?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy nagyon nehéz szituacioban... kb 4 honapja tartott a kapcsolatunk amikor errztem hogy nagyon kezdjuk megszeretni egymast de mivel en nem akartam kapcsolatot modtam hogy hagyjuk abba es szakitsunk. Ezt kovetoen talalkoztunk megegyszer amikor elmondta hogy rákos de nemreg tudta meg.


Egyebkent is nagyon megszerettem es ekkor mar szerlemesek voltunk egymasba, de igy meg nehezebb volt otthagyni (es nem csak sajnalatbol voltam mellette).


Eltelt ujabb 4 honap amikor is tobbszor is megprobaltam csak baratja maradni de o fizikailag mindig tobbet akart en meg nem tudtam nemet mondani.


Nemreg ujra szakitottunk es most eloszor nem beszelunj egyaltalan kb 2 hete, de felesz a buntudat hogy hogy tudtam ott hagynj egy beteg embert akit en szeretek.


Mit tennétek a helyzetemben?


Hangsulyoznam (de tudom hogy nem tesz nagy kulonbseget) hogy egy nagyon jo anyagi es csaladi helyzettel rendelkezo emberrol Van szo.


Engem is hihetetlenul megviselt smikor elmondta egy honapig sirtam es nem hittem el hogy ez tortenik azzal akit szeretek.


Racionalis szempontbol viszont az en eletembe nem fer bele egy ekkora lelki teher se egy kapcsolat.


2019. júl. 9. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Eltelt azóta 4 hónap, hogy mondta, hogy rákos. És mi történt azóta? Megműtötték vagy műthetetlen? Kezelésekre jár? Kemo pl?


Bocs, de voltam hasonló szituációban egy szakítás után amikor így próbáltak meg terrorizálni lelkileg, szóval én elmennék vele a következő vizsgálatra.


A másik fele meg: sajnos ismertem rákos embert. Kisebb gondja is nagyobb annál, hogy fizikailag többet akarjon valakitől, aki szakított vele.


Láttál orvosi papírt? Mert jópár hónap eltelt azóta és nem történt semmi. Se kezelés, se műtét.

2019. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Még azelőtt szakítottál vele, hogy rákos lett. Nem miattad lett rákos, ha rákos és nem is tőled fog meggyógyulni.

32/f

2019. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A betegsege igaz hiszen fizikai jelei voltak mar akkor es radiosugaras kezelesekre jar. Ez 100%


En ertem hogy ilyenkor kisebb gondja es nagyobb baja hogy valakivel kapcsolatban legyen de volt mar hogy megkaptam tole hogy a legnehebb idoszakban hagytam Lelkileg azt mondhatom hogy tenlyeg en voltam az egyetlen tamasza hiszen egy izolàlt eletet elt es a csaladjaval nem tudadta hogy beteg. (Idosebb felnott ferfi)


En tobbszor is mondtam hogy ilyenkor a csalad azert van hogy segitsen es meg kelleme veluk ossza. De rajuk nem akarja razuditani ezt a terhet.

2019. júl. 9. 23:01
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 igen ez igy van koszonom, de ertheto hogy ilyenkor furdal a lelkiismeret
2019. júl. 9. 23:03
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Van rá bizonyítéka hogy rákos? Én a helyedben mondanám neki hogy elkísérem a következő vizsgálatra. Viszont most nem értem hogy 2 hete hogyhogy nem beszeltek. Te keresed ő pedig válaszra se méltat? Vagy hogy?


N

2019. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mielott elmondta hogy rakos fizikai jelei voltak (puklik) es akkor kb egy honapig mondtam hogy biztos nem lesz semmi komoly nyigi nyugi stb de menjen el orvoshoz. Plusz egy ilyen dologban nem hazudna.


2 hete letiltottam mert mashogy nem tudtunk volna szakitqni hiszne eddig is mindig visszairtunk egymasnak es talakozas lett a vege

2019. júl. 9. 23:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Azt írod, hogy szerelmesek voltatok egymásba. Akkor miért hagytad el?


Én a saját történetemet tudom neked leírni:

Mi két éve voltunk együtt a vőlegényemmel, amikor kiderült, hogy nagyon beteg. 23 évesek voltunk ekkor. Soha, soha egyetlen percig sem fordult meg a fejemben az, hogy elhagyjam azért mert fiatal vagyok és nem hiányzik egy ekkora gond az életembe. És azért mert ő volt az életem és mindennél jobban szeretem, és szüksége volt rám. Mindent feladtam szószerint, hogy a kezelések alatt is vele lehessek, és egyszer sem éreztem azt, hogy áldozatot hozok érte, mert nekem ez volt természetes. Soha nem úgy tekintettem rá, hogy ő most beteg és jajjajj mi lesz így velem. Rajta kívül senki és semmi nem érdekelt. Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha másképp tettem volna. Főleg, hogy szeretem.


Te is szereted azt mondod. De szerintem nem így van, mert akkor nem lenne kérdés, hogy mit tegyél. Gondold végig, hogy mit jelent ő neked valójában és utána mondd el neki őszintén, hogy mire jutottál. Nem az a megoldás, hogy letiltod..

2019. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Oké, de ez a "legrosszabbkor hagytál el" stb nem más, mint érzelmi zsarolás. Nem az a cél, hogy minél többet vele legyen (akár barátként akár máshogy), hanem zsarolja érzelmileg a betegségével.


A sugarazást sem értem, a pukli 100 más dolog lehet, viszont a sugárnak és a kemónak elég egyértelmű jelei vannak a kezelések után. Ezekkel a leírásod alapján nem találkoztál, szóval bocs ha szkeptikus vagyok egy kissé.

2019. júl. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megertem mindegyik valaszolot, lenyeg a lenyeg ha szeretunk valaki nem is kerdes hogy mellette leszunk, de amikor en mar a betegsefe elott tudtam hogy veget akarok neki vetni mert nem vagyok egy kapcsolathoz idealis tipus akkor az mentsegemre szolgalhat hogy nekem is nagyon nehez volt az elmult par Honap. Eleg tores volt mar az eddogi eletemben es egy kapcsolat onmagaban nagyon sok idot es energiat igenyel ami miatt elleneztem is az elejen. Hihetetlenul felek az elkotelezedsegtol es valaki elvesztesetol igy hat ez nagyon sziven utott.



Nem tudom... szerintem csak az ido segithet es a felejtes

2019. júl. 10. 01:22
 10/12 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok.

A sugárkezelésnek általában nincsenek olyan látványos jelei, mint a kemoterápiának. Leginkább fogyás, rossz közérzet és emésztési panaszok jelentkeznek, persze ha koponyasugárzás történik több alkalommal, magas dózisban, kihullhat a haj. Nem egy embert ismerek sajnos, aki már túl volt tizenvalahány sugárkezelésen, de még csak le sem fogyott tőle. Bőven van tapasztalatom a témában sajnos.


Az érzelmi zsarolás természetesen nem elfogadható, de ezt nem is mondtam. Ahogy az is elég kényes dolog, hogy együtt maradjunk-e csak azért valakivel, mert beteg. Csak nem értem, hogy ha valaki szereti a másikat, és ezt többször is leírta a kérdező, akkor mi a kérdés? Az, hogy támogatunk valakit és mellette vagyunk, mert szeretjük, az nem párkapcsolat függvénye. Racionális szempontból senki életébe nem fér bele egy betegség, de ha tényleg szereted, akkor szerintem nem kellene gondolkoznod azon, hogy mit tegyél. Ezért kellene vele leülni és őszintén beszélni.

2019. júl. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!