Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Számotokra mi a rózsaszín...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra mi a rózsaszín köd? Feltétlen hozzátartozik a szerelemhez?

Figyelt kérdés

2019. szept. 20. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem találsz egy hibát sem a barátodban, barátnődben és azt állítod tökéletes. Szeritnem nem feltétlenül tartozik a szerelemhez. Nekem sosem volt hogy őszinte legyek de mai napig a legelső komolyabb barátommal vagyok együtt de sose gondoltam hogy aztaaa milyen tökéletes srác mert én a hibáival együtt szerettem mindig így fogadtam el. Lehet csak túl realista vagyok és én nem tudok mást látni mint ami van. Egyénfüggő. :)
2019. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ez a lila köd egy nagy átbszás az embernek. Bár ne lenne, lehet, hogy sokkal kevesebben lennének kapcsolatban, de kevesebb lenne a vita is.
2019. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan lehet, most lerombolom álomvilágodat - de tényleg azt képzeled, hogy jön álmaid hercege, királykisasszonya, belenézel a szemébe, és azonnal szívecskék potyognak az égből, elvesznek feleségül vagy megnősülsz, és soha sincs semmi probléma? A mesében......


Két ember találkozásakor szimpátia nélkül nincs további ismerkedés. Igen, kell az érzés, hogy „őt akarom, jó vele, kívánom, bejön”. De utána egy őrült iramba kapcsolva, az esetek nagy részében kimaradnak fontos lépések, és egyből az ágyba, a szexualitás közepébe rohannak, majd az oltárhoz és jöhet az összeköltözés. Meggondolatlanul, mert pillanatnyilag jó ötletnek tűnik. S idővel jönnek a problémák, hogy „még sem ezt akartam”, nincs, mi összetartsa a két embert. Instant szerelem, instant kapcsolatok.


Hiányoznak a kapcsolat alapjai, amire lehetne építeni. S erre a bizonytalanságra tetéződik az illúzió, elképzelés, elvárás.


A következő fontos lépés, a barátság. Ha le akarod élni a pároddal az életed, akkor ő kell, hogy a legfontosabb barátod legyen. Tehát először meg kell ismerned minden oldalról: amikor örül, boldog, ideges, szorong, fáradt, beteg, morcos, stb. s ehhez lehet hónapok is kellenek. A kapcsolat valójában pont úgy működik, mint egy befektetés. Tehát az idődet, energiádat fekteted bele a szerelembe.


Ha már jó barátoddá vált, csak akkor jöhet optimális esetben a testiség, a szexualitás, annak ellenére, hogy a vágy már kialakult, de még kézifékes állapotban van. De itt se rohanj még, hagyj időt megismerni társad testét, a vágyait, mi jó neki, de lassan, nem sietve, van idő bőven, így nem esel a függőség csapdájába, ami újra és újra csak a testiséget akarja. Ha komoly, hosszantartó kapcsolatra vágysz, fontos az idővel és a türelemmel jó barátságban lenned.


A rózsaszín köd – 2/3 év – eloszlása után látsz világosan, s ha akkor is boldog vagy, erősödik a vágy, hogy igen, vele akarsz élni, ügyesen dolgoztál.

Mindennek meg van a maga ideje. Felgyorsult világunkban a szerelemre való idő is felgyorsult, s ezek után meg sem lepődök a válások számát illetően, sajnos.


S ha ne adj Isten, válásra, szakításra került sor, itt főleg fontos a gyászidő megélése, az elengedés, hogy kitisztuljon a lelked, tested.


A szerelmet sem adják ingyen. Kemény munka hozza meg csak gyümölcsét. Ha már az indulásnál tudatosan és megfontoltan kezdtél bele, türelmesen időt hagytál az ismerkedésre, gyakoroltad az el és befogadást, tudod mi a célod, s aszerint élsz – a siker valóban nem marad el.


Az emberek sokasága elvárásra, játszmákra, önámításra, hazugságra épít már az első lépésben, akkor mit is vár később? De van még egy nagy mumus: ez pedig a félelem. Félni – a régi kudarcok, vagy helytelen önértékelés miatt – az elköteleződéstől, ami pecsétje a kapcsolatnak. Főleg a férfiak iszonyodnak ettől, mint ha valamit elvennének tőlük. No igen, a szabadság érzése van veszélyben, csak ha már eleve a jó tanácsokat figyelembe véve indulna el, s fokozatosan megismerve a másikat, szerelemre lel, már el is tűnik az elköteleződés mumusa.


Mikor kapcsolatot szeretnél – gondolkozz el, valójában Te milyen helyzetben vagy, önértékelési dolgokkal hogyan állsz, vannak-e céljaid, sikerült-e végleg becsukni a múlt ajtaját, kialakítottad-e az új életed, s ezek után már szabad a pálya, irány a SZERELEM.

2019. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó, igen! De végre nem vagyok szerelmes! Boldog vagyok ettől! 😀😀😀😀
2019. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy írják, általában az a rózsaszín köd, mikor túlidealizálod a másikat. Nem feltétlenül tartozik hozzá egy kapcsolathoz, de általában jellemző. Viszont mindenkinél más és más. Én pl anno az első évben tapasztaltam ezt, de nem olyan formában, hogy tökéletesnek láttam a párom, hanem abban, hogy sose tudtunk leszakadni egymásról. Távkapcsolatban éltünk akkor, és egész nap a laptop, telefon a kezünkben volt és írtunk, írtunk állandóan, most már röhögünk rajta, mert nem is emlékszünk, miről szövegeltünk annyit. Próbáltam visszakeresni, de öt évet visszamenni netes csevegőprogramban kihívás és sajnos nem lehet. Beszélgetések este nyolctól reggel hatig, telefon nyomkodás a gólyabálon, úgy hogy észre se vettem hogy csak ülök az asztalnál, stb. Egy év után aztán csökkent ez az egész tapadás és beállt egy normál szintre. Azóta pedig már házasok vagyunk és egészen más már a kapcsolatunk, nyugodtabb, kevésbé impulzív.
2019. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében az agyban felszabaduló hormonok okozzák (oxitocin, endodrfin stb.) Elvileg ahhoz hasonló folyamatok játszódnak le mint amikor valaki drogozik. A viselkedésük is hasonló: elveszítjük a racionális gondolkodásunkat, két méterrel a föld felett lebegünk, minden gondolatunk a körül a bizonyos személy körül forog. Valóban nem látjuk a hibáit csak a tökéletességet. És persze határtalan boldogságot érzünk.

Én ilyenkor aludni sem bírok és étvágyam sincs. Szerintem nem kifejezetten jó érzés, mert megbolygat, nem tudok a teendöimre koncentrálni.


Egy idő után elmúlik és egy sokkal stabilabb, de mélyebb érzéssé alakul át.

2019. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!