Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi értelme a szerelemnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a szerelemnek?

Figyelt kérdés

Sokan úgy beszélnek róla, mintha valami létszükséglet lenne a kapcsolatokhoz. Én ezzel szemben szerelem nélkül is aktívan randizok a nőkkel.


Ateista aktivistaként egyébként nem is hiszek az ilyenekben. Miért kell ez annyira az embereknek?


2019. okt. 14. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem ezotérikusan kell tekinteni erre, ez inkább érzelmi kötődésnek mondható, csak valakit annyira meghülyít, hogy a rózsaszín ködtől nem képes objektíven látni a dolgokat, pl. ha kihasználja a másik fél.
2019. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Férfi-nő kapcsolatokban az érzelmek alap. De szerintem nem kell túlzásba vinni.
2019. okt. 14. 17:26
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha aktivista vagy, akkor tessék szépen átfáradni a politika kategóriába!
2019. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Mert ez lesz az, ami egy kapcsolatot hosszú éveken keresztül egyben tart. Emiatt leszel elég elhivatott arra, hogy a maximum energiát rakd bele a párkapcsolatba. A szerelem nélküli kapcsolat nem kapcsolat, semmi nincsen meg benne ami egy párkapcsolatban. Egyáltalán értelme sincsen együtt lenni olyannal akiért nem őrülsz meg, soha nem lesz hosszantartó, maximum 1-2 év langyos járogatás.

Maximálisan ateista vagyok de a szerelem és a jó kapcsolat nem olyan amiben vagy hiszel vagy nem. Egyszerűen csak a kettő együtt jár, aki valóban kapcsolatot akar az kénytelen lesz szerelembe esni és odáig lenni a másikért. Ez nem egy kézzel foghatatlan, hitszerű dolog. Racionális konzekvenciái vannak.

2019. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
A szerelem egy egós csimpaszkodás, amit sokan elég hamar kinőnek. A tudatosság által bármi kinőhető.
2019. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Evolúciós okokból alakult ki ez a hormonrendszerünkben.


"Az emberi utód felnevelése- más emlősökhöz képest- időben sokkal kiterjedtebb, emiatt sokkal nagyobb energiabefektetést igényel. Ezen kívül az utód gyámoltalanabb is, mint az állatok esetében, így különösen nagy jelentőségűvé válik, hogy a szülők összetartsanak és együtt maradjanak. Ezt az együttmaradást segíti elő a szerelem.

Az utód sikeres felnevelése mellett a szerelem biztosítja azt is, hogy a felek hűségesek maradjanak egymáshoz. Ez azért fontos, mert a szexuális úton terjedő betegségek átmeneti terméketlenséget eredményezhetnek, károsíthatják a magzatot, valamint komplikációkat is okozhatnak. Mindez vonzóbbá teszi a monogámiát."

2019. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A szerelem pénzbe kerül,mindenkinek eladó.
2019. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Ateistaként nem értem, mi köze istennek a szerelemhez.
2019. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 jdfGabrella ***** válasza:
A szerelem az csak jön és nem lehet ellene tenni semmit. Én is szerelmes vagyok 1 hallókészülékes fiúba.
2019. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8-as:


A szerelem is olyan irracionális, mint a vallás. Semmiféle bizonyíték nincs a valóságára.

2019. okt. 14. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!