Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek van értelme a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van értelme a szerelemnek vagy tudatosan kell párt választani?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Én szeretem megélni az érzéseket, ilyen a szerelem is.

Természetesen fontos, hogy tudatosság is legyen a párválasztás során, de én amondó vagyok, hogy amíg nem tervezel családot,gyereket,nem feltétlenül kell azt nézni a másikban, hogy el tudnád e vele képzelni az egész életed, hisz a szerelem megadja neked ezt az érzést. Aztán ha elmúlik, úgyis rájössz, mik azok a dolgok, amikkel együtt tudsz élni vagy sem.

Ha már családot szeretnél alapítani, akkor viszont a tudatos párválasztást preferálnám.

2019. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Tudatosan, ésszel!


Szép a szerelem, de attól nem lesz kifizetve a villany, meg nem lesz a gyereknek gyógyszer.

2019. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A kettő együtt. Nyilván kell az, hogy ugyanaz legyen az értékrendünk, a jövőképünk, mert pl én mindig is 4-5 gyerekre vágytam, mit kezdtem volna egy olyan férfivel, aki egyet sem? De ha ezek megvannak, akkor igenis kell az érzelem.


12 éve vagyok szerelmes a férjembe, akivel minden tekintetben összepasszolunk tudatosan nézve is.

2019. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kettő keveréke. Csak az egyikből soha nem lesz normális párkapcsolat.

Csak tudatosan párt választani nettó baromság. Én ezt nem nevezem párkapcsolatnak, mert nem az. Ez egy baráti együttélés meg gyereknevelési közösség, de nem párkapcsolat.

Ahogy persze a szerelem se ér sokat, ha a párod egy hisztis gyerek, vagy rossz a mentalitása, vagy rengeteg negatív tulajdonsága van, vagy nem tudod vele megbeszélni a problémákat.

De szerelem nélkül nem működik. Meg lehet nézni ezeket a kapcsolatokat. Kamuboldogság, önigazolás keresése, kifelé tekintgetés, kielégítetlen érzelmi szükségletek, egymás teljes leszrása és csak látszólag törődnek egymással. Az tartja őket össze, hogy legalább van mellettük valaki és félnek lépni vagy egyedül maradni. Gyereknevelésre a legrosszabb amit csak tenni lehet. Az ilyen "kapcsolatokból" lesznek a lelkisérült, párkapcsolatra alkalmatlan emberek akik képtelenek a törődésre, odaadásra, hiszen soha nem volt előttük erre példa. Ha valaki egészséges lelkű gyereket szeretne, azt csak szerelemmel, odaadással teli kapcsolatba tegye.

És nem, a szerelem nem múlik el. Azért múlik el, mert nem fektetnek a kapcsolatba energiát, azt várják, hogy majd magától működik. Magától, ha semmit nem tesznek a tűz fenntartásáért valóban elmúlik 2-3 év alatt. De ha energiát fektetnek a kapcsolatba, nem hagyják abba a randizást, nem hagyják kihülni akkor örök élet meg egy napig fenntartható a szerelem. Aki erre nem képes, annak a tudatosan választott párjával se lesz soha jó kapcsolata.

2019. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Minimális érzelem+ tudatosság . Ez a jó kombináció.
2019. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mostanában divat, hogy a hölgyek csak a pénzért választanak párt.... A szerelem nem erről szól, ha valaki azt hiszi, hogy a szerelem annyiból áll, hogy én mint férfi, fizetem a lány telefonszámláját, meg a manikűrjét, akkor az egy érzéketlen céda.

Köszönöm a figyelmetm

2019. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kettő együtt. nekem többet között azért siklott félre a legutóbbi kapcsolatom,mert nem voltam szerelmes. sosem. nem csak egy idő után nem.

ő ezt észre is vette, hiányolta a lekesedést, mindazt, ami akkor van,ha szerelmes az ember.

emberileg szerettem,de túl nagy/mély érzések nem voltak.


na innentől kezdve, nem akarok már olyannal lenni,aki iránt nincs meg az a plusz. a másiknak sem jó ez így.

2019. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt a köz értelmezése szerint életemben 2x voltam csak szerelmes: 16 és 26 éves koromban.


Azon túl, hogy egyiknek sem volt rételme, és láthatóan nem is váltja ki belőlem csak nagyon nagyon ritka esetben valaki, azontúl az a valaki is személyiségben többet ártana nekem, mint használna...


És ezt azért tudom, mert utóbbinál volt alkalmam kicsit jobban megismerni, és egyáltalán nem passzol hozzám az illető, nem működött volna köztünk a kapcsolat a mindennapokban: nem hogy sok dolog, de a szerelem érzésén kívül MINDEN negatív kb vele kapcsolatban és konfliktusforrás...


Ezek után ki gondolná azt esetemben, hogy a szerelem kell?

Egyébként nem kell. Évek óta párom van. Jobban szeretem bárkinél és bárminél, és nekem ez bőven elég. Nem lángolóan, de erősen.


És erre lehet építeni, míg a másik lángolásra nem. Ez épít, az rombolna, ártana..

És köszönöm, jelenleg boldog vagyok a párommal, időnként ráadásul a szerelemféle fázis is előkerül. biztonságban, szeretetben érzem magam, és legfőképpen így utólag kijelentve, miután magam is leküzdöttem a dilemmámat a lángolás belépése után: boldogan, hogy kitartottam.


Másnak ettől még bejöhet. :) De én sose voltam megfelelő emberbe lángolóan szerelmes. - Meg amúgy sem voltam soha szerelmes típus.

2019. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy jó párkapcsolathoz szeretet kell. Nem tudom, hogy ez működhet e szerelem nélkül, elméletileg igen. Én is szerelmes voltam a mostani feleségembe, most ez az érzés már elmúlt (ez elméletileg kivétel nélkül mindig elmúlik, hiszen egy fizikailag megváltozott testi állapot (is), amit több éven keresztül nem lehet fizikalag sem fentartani), szóval most szeretet van, ami a szerelemnél szerintem sokkal többet jelent. Valószínüleg ha valaki szerelem nélkül kezdett bele egy párkapcsolatba, és az jól működik, az nagyon tudatos ember lehet.
2019. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jesszus, most látom, hogy többen is arra értették a kérdést, hogy pénze legyen a másik félnek... ez szomorú.
2019. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!