Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Honnan lehet tudni, hogy csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet tudni, hogy csak kényszer miatt szeretünk valakit?

Figyelt kérdés

2019. okt. 19. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Hogy lehet valakit kényszer miatt szeretni? Stockholm szindróma?
2019. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem erre gondoltam.
2019. okt. 19. 17:08
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Én ezt nem értem.Vagy szeretünk valakit,vagy nem.Ezt nem lehet kikényszeriteni.
2019. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Noren1989 ***** válasza:
100%
A kérdező valószínűleg a kapcsolatfüggőségre gondolt, szerintem.
2019. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4# azt hiszem talált :D
2019. okt. 19. 17:32
 6/13 Noren1989 ***** válasza:
100%

Igazából egyszerű. Ha tényleg szereted, magára arra az emberre vágysz. Ha nem, akkor megelégszel bárkivel, aki az utadba kerül.


És igen, ha nem zártál le egy kapcsolatot tisztességgel, jobb gyászolni. Mondják itt sűrűn, hogy egy másik szerelem majd elmúlasztja a fájdalmat...hát valószínűleg csak még nagyobb csávába kerülsz hosszútávon miatta.

2019. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Savlekotő ***** válasza:
59%
Társfüggés megalkuvás a szar jobb a semminél..
2019. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak én gondolom úgy, hogy általánosságban az ember hozzáállása - egy ideig legalábbis- alapból az, hogy még a sz.har is jobb a semminél?


Persze az élelmesebb és öntudatosabb előbb-utóbb így is kilép belőle. De sajnos ez picit olyan emberi tulajdonság, nem hiába vannak sokan ilyen helyzetben, vagy házasodnak sokan így, vagy csinálnak gyereket egy rosszabb kapcsolatban.


Egót félretéve, ez egy általános jelenség, gondolom sokan tudnak rá példákat mondani. Sz.har dolog, de emberekre nagy részére jellemző dolog, ez van.

2019. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Noren1989 ***** válasza:
Utolsó: sajnos igazad van, de ettől függetlenül görénység valakit ugródeszkának használni egy következő kapcsolathoz.
2019. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9

Tudom én, nem is azt írtam, hogy ez a helyes, vagy a jó. :/ Egy ilyen kapcsolatban egyik fél sem boldog igazán..


Csak mégis az emberi természetben van benne valahol, hogy a biztonságot, a megszokottat akarják megtartani, mert alapvetően a stabilitásra törekszünk. A változás meg ismeretlen is, félelmetes is, és nagyon nem biztos dolog, kockázatos.


Ettől még sokszor rossz dolog. A kapcsolatok zömében pl megcsalás sem lenne, ha nem lenne ott az a görcsös ragaszkodás. Néha túl sokáig ragaszkodunk a megszokotthoz.

2019. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!