Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Melyik érzés erősebb? Melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik érzés erősebb? Melyik mélyebb? (Szerintetek)

Figyelt kérdés
Teljesen összehasonlíthatatlan a családi kötelék szeretet,és a mély igaz vagy lángolóbb szerelem(szintén lehet igaz) de most mégis felmerült a kérdés,vajon az embereknek melyik az "elsőbbrendű"? Nem lehet összehasonlítani egy fiú anya szeretet mélységét egy férfi nő szerelemmel,vagy apa lánya stb..mégis volt,aki így gondolta,volt aki úgy. Szerintem akivel leéljük az életünket,közösen tervezünk szerelemmel szeretünk valahogy mindig az került előtérbe (nálunk) de van,aki azt mondta "egy apa lánya,anya fia kötelékhez semmi sem érhet fel." Ezt mondja az a szülő,aki nem bírja megérteni,hogy a gyereke szerelemmel mást szeret és nem őt. :D vagy más okból. De akkor jobban szereti a gyerekét mint a férfit,nőt akitől van a gyerek?(ha együtt maradtak) Szerintem szeretjük,tiszteljük fontos a család többi tagja,de a szerelem van elöl. Riasztó,ha valaki közeli rokon miatt pl apa simán áttervezi a randit,a magánéletüket.

2020. jan. 5. 09:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ez a kérdést egyszer már feltetted csak más szavakkal.Gyereked nincs nem is tudod mit jelent az csak fel vagy háborodva hogy egy anya jobban szereti a gyerekét mint a párját mert a gyerek kirepül.Egy anya ha a felnőtt gyerekére néz ugyanúgy azt a kis pólyás babát látja akit megszült .Az anyai szeretetet semmihez nem szabad és nem is lehet hasonlítani mert a világon mindig édesanyád fog téged a legjobban szeretni feltétel nélkül akármilyen is vagy erről szól az anyának lenni.Persze vannak kivételek de ők nem anyák csak egy nő aki megszült
2020. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hat.. ha polyas csecsemot latnak egy 30as ferfi helyett ott nagy baj van.. Es igen..kirepul. Es nem az anyja lesz az elso. Engem is nagyon szeret az anyukam! De elfogadta h felnottem.
2020. jan. 24. 19:44
 13/21 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a gyermek-szülő közti szeretetnél nincsen erősebb, legalábbis addig, amíg a gyerek le nem válik. Ezért van olyan sok megcsalás. Ismerek olyat, aki közel 20 éven át élt egy megromlott házasságban, míg a gyerekei ki nem repültek, mert nem akart hétvégi apuka lenni. Közben volt egy nagy szerelme, akivel 10 éven át csalta a feleséget, de azt mondta, nem tudta otthagyni érte a gyerekeit. Őrületesen erősnek tűnik a szerelem érzése, halálos veszély, de hidd el, nem erősebb a gyerek iránti szeretetnél. Nagyon sok szerelem ment a süllyesztőbe, mert a férfi vagy a nő a gyerekei miatt nem vált el. Nem az az átlagos, hogy van egy apa, aki rá se bagóz a gyerekeire, a legtöbb szülő igenis él-hal a gyerekért és még egy szerelmet is képes értük beáldozni. Akár olyan módon, hogy titkos viszonyba kezd, de a másik megunja, megalázónak érzi és kilép.
2020. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De a gyerek a szerelmet szereti jobban mint a szuleit es igy hulyen jon ki,ha a szulo meg a gyereket de a gyerek nem ot. :D teljesen mas erzesek ezek. Csak a melysegere/milyensegere iranyul az en kerdesem. Ahol nagy a szerelem megsem vallalnak gyereket ott biztos nincs ilyen.
2020. jan. 24. 20:32
 15/21 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van. Lehetséges, hogy a szeretet iránya szerint is meg kéne különböztetni az érzés mélységét. A szülő gyereke iránti szeretete erősebb, mint a szerelem. A gyerek szülő iránti érzése gyengébb, mint a szerelem. De ha belegondolsz, ez logikusan ugyanazt a célt szolgálja: a szaporodást, a túlélést.

Egy kisgyermek halálra van ítélve a szülei nélkül, most abba ne menjünk bele, hogy a család többi része vagy az állam megoldja, és mivel a kisgyermek a jövőnk, a génjeink továbbvivője, ezért fontosabb számunkra egy új szerelemnél és a még létre nem jött utódoknál, akik akár az új szerelemben is létrejöhetnének, de nyilván aki van, erősebb annál, aki még nincs.

Viszont a gyermek esetében, amikor már elég nagy hozzá, nyilván a szerelem választása szolgálja jobban a genetikai fennmaradást és nem a szülők iránti szeretet a fontosabb. Viszont amíg a gyerek gondoskodásra szorul, amíg életképtelen a szülei nélkül, addig a szülő iránti szeretet az erősebb. Kislányom 5 éves és szerelmes, de biztos lehetsz benne, hogy minket szeret mélyebben és apánál nagyobb szerelem egyelőre nem létezik. Most ez szolgálja az ő genetikai fennmaradását. Később ez fordulni fog, fontosabb lesz majd egy fiú mindkettőnknél és ez így van jól:)

2020. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15 tokeletesen megfogalmaztad amire gondolok! Csak en nem jol adtam elo.. pl ott van a parom anyukaja aki mely depresszioba esett mert a fia felnott es hat nem bele "szerelmes" mint egy kicsi ahogy irod meg kiszolgaltatott gyermek.. Abszolut nem zavarja az eletunket es nem eroszakos viszont belebetegedett hogy a gyerekeinek nem o a mindene. Eleg beteg lenne osszehasonlitani de valoban melysegeben kell nezni. Tehat altalaban egy szulonek a gyereke fontosabb mint forditva! De csak miutan felnott. Mert amig kicsi addig anya apa van elol de utana nem. Nincs gyerekem de ha lesz is alapbol erre kell keszulni es mar ugy allni hozza h imadod mert beloled van de szerelmes megis a parodba vagy nem a kicsibe.
2020. jan. 24. 20:59
 17/21 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy amikor megszületett a kislányom, kb. 1,5-2 évig szó szerint szerelmes voltam belé. El nem tudtam képzelni, hogy ilyen kötelék jön létre a születésével, erre nem lehet előre felkészülni, én pl. kifejezetten aggódtam, tudom-e majd szeretni, mert nem én akartam igazán gyereket, hanem a férjem. Erre puff, annyira beleszerettem a kisbabámba, pont mint a szerelemben, le se tudtam venni róla a szemem. Akkor előtérbe került ő, és mindenkinél fontosabbá vált, a férjemnél is. De nálunk ez azért nem okozott gondot, mert a férjem ugyanilyen szerelmes lett a kislányába. Évek alatt ez lecsendesedett, sajnos a munkába állás leválaszt a gyerekről, akár akarod akár nem, de nekem most is a gyerekem a fontosabb. Nem mondom, hogy ez így biztosan jó, de ezt érzem. Az viszont nagy hiba, amikor a szül nem tud elengedni és nem érti meg, hogy a gyerek feladata a leválás és teljesen természetes, hogy felnőttként már nem úgy szereti a szüleit, mint gyerekként. Az én házasságom tönkrement egyébként és pont amiatt, mert egy nagyon nagy konfliktusban a férjem az anyját választotta és nem engem, pedig az anyja nagyon erkölcstelen volt abban a szituációban és mégis inkább ő mellé állt. Ez az egészségtelen, amikor valaki még ilyen helyzetben is a szüleit választja. Én nem mondom, hogy mindig mellém kell állni, ha nincs igazam, nem kell, de az egy olyan szituáció volt, amiben nem az volt a kérdés, hogy kinek kell igazat adni, ennek ellenére nem állt ki mellettem.
2020. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Huuh :( 17 es kerlek ird le mi miatt volt ez? Nagyvonalakban persze helyek stb nev nelkul. Sajnalom! Sokat harcoltam..volt h elegem lett majdnem de vegul.. "en nyertem" hulyen hangzik de kokemeny munkam van abban hogy a maganeletunk tabu az anyosjeloltek elott. Ez van. Megertettem parommal mit ne mondjon el. Gyakran nyaggatta az anyja h uljenek le aztan vesezzek ki a dolgokat. En meg mondtam ha barmi kapcsolati dolgunk kivesezi, en is oket. Aztan pakolok. :) Amugy parom alapbol nem vevo arra h megnyiljon az anyjanak csak o zargatta regen. Mar a 250.alkalom utan leesett neki a 20filler h nem mondunk semmit. Mert semmi kozuk.
2020. jan. 24. 21:26
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező hát ha ránézek a fiamra én látom benne a kisbabát az ovis kisfiút és látom és látom a felnőtt férfit aki már kirepült nincs ezzel semmi baj hogy egy anya ha ránéz a gyerekére visszagondol hogy milyen pici volt amikor megszületett és hogy eltelt az idő milyen hamar és felnőtt.Van barátnője akibe szerelmes nyilván ő a fontosabb neki ez igy is van rendjén de engem is szeret mert én adtam neki életet és én neveltem fel. Szerelmes még lehet másba is de az anyja mindig én maradok.Abban egyetértek hogy a szerelme fontosabb kell legyen mint a szülei.A férjemnek is fontosabb vagyok mint az anyja és nagyon szeretem az anyósomat és ő is engem soha nem szólt bele a házasságunkba ha összevesztünk sem állt egyik oldalra sem azt mondta ezt nektek kell megoldani mert aztán ti kibékültök és én leszek a rossz.
2020. jan. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én szeretem a dolgokat az evolúció oldaláról megközelíteni. Egy szülőhöz fűződő érzelemnek nincs célja és nincs jövője, míg a párkapcsolatnak van.
2020. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!