Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy közel 6 éves kapcsolatból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy közel 6 éves kapcsolatból rögtön másikba?

Figyelt kérdés
Én lennék az "új lány", vagy nem tudom, micsoda. A lényeg, hogy van egy fiú, 19 éves. A barátnőjével még általános iskolásként (!) jöttek össze, osztálytársak voltak, szóval teljesen diákszerelemként indult, meg mondta is, hogy másfél évig együtt sem aludtak. Aztán most ősszel szakítottak, mi azon az estén találkoztunk, amikor a barátai elvitték inni. Csak dumáltunk, nem volt semmi. Utána a következő hétvégén is ez volt, majd ismerősnek jelölt, követni kezdett Instán, mindig reagált a képeimre, utána üzenetben kezdtünk beszélni. Igazából távolról ismertük egymást, mert vannak közös barátaink, tesómmal is jóban van, de azért beszélőviszonyban nem voltunk. Ez volt novemberben. Utána elkezdtünk találkozgatni, igazából randinak nem nevezném. Mert néha csak órákig kocsikáztunk Pesten, vagy filmeztünk, de olyan kézenfogós romantikus téma nem volt. Ismerkedtünk igazából. Utána voltam velük síelni, karácsonykor is találkoztunk, meg beszéltünk arról, hogy szilveszterezhetnénk együtt. És akkor döbbentem rá, hogy lassan körülötte forog az életem... Hogy hozzá igazítom a programjaimat, ő hoz-visz mindenhová, itthon sem csinálok semmit, csak fekszek a kanapén a telefonommal és beszélünk. És féltem attól, hogy neki ez csak unaloműzés, meg egy kaland a szakítás után, hiszen egy komoly kapcsolat után az ember nem kezd rögtön még egybe bele. Beszéltem vele erről, meg hogy szerintem nem lenne jó vége, ha egy együttlakós-több éves lovestory után rögtön másik barátnője lenne. Ezért megbeszéltük, hogy hagyjuk egymást és nem lesz az, hogy minden nap, minden este együtt vagyunk, ő is ismerkedik mással, én is visszatérek az életbe. Ez kb működött 4-5 napig, utána kezdődött az, hogy reagáltunk egymás storyjaira, vagy küldtünk képet a másiknak, ha éppen olyat láttunk, amiről a másik jutott eszünkbe. Szóval így is beszélünk igazából, meg tudom, hogy ő sem ismerkedik mással, mert úgy nem lehet, hogy minden nap hajnalig velem beszélget... Meg nekem is hiányzik. De közben félek is, hogy nem-e lenne kudarc a vége.
2020. márc. 5. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Oszt mér nem akarsz összejönni vele?
2020. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

“hiszen egy komoly kapcsolat után az ember nem kezd rögtön még egybe bele.”


Aranyos, hogy ezt gondolod :) Sajnos sokan már az előző kapcsolatból is úgy lépnek ki, hogy megvan a következő. Sok a gerinctelen ember.


Viszont az, hogy hónapokkal a szakítás után új kapcsolatot kezdene, egyáltalán nem jelent gondot. Lehet, hogy már úgy szakítottak, hogy jóideje készült rá, érezte, hogy már nem működik a dolog. Egy ilyen után elég lehet pár nap vagy hét is, hogy túllegyen rajta. Szóval én a helyedben adnék neki esélyt.

2020. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Oszt mér nem akarsz összejönni vele?"

Mert félek, hogy ő mégis rájön, hogy még nem akar megint kapcsolatot, inkább "élne". Ráadásul én még középiskolás vagyok, így nem nagyon fér bele, hogy én hétköznap ott aludjak, menjek velük bulizni.

2020. márc. 5. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Ez nem kortól vagy élettapasztalattól függ, hanem az egyéntől. Van, aki már 20 évesen is elköteleződésre vágyik, más még 40 évesen is csak egy nagy gyerek.

2020. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sosem tudhatod mi lesz a vége.


Én pl 25 évesen szakítottam 7 év után, igazából már évekkel korábban kellett volna... kb 2-3 héttel később fogant meg az első gyermekünk a mostani párommal, akivel most tartunk 7 évnél

2020. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vágjatok bele! Minden adott a kapcsolathoz.

A puding próbája az evés.

2020. márc. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kis naív fejjel azt mondtam volna, hogy elítélem ezt. De némi tapasztalattal a hátam mögött azt mondom, vágj bele. Sose tudhatod, talán jól is elsülhet. Én hat és fél évvel ezelőtt találkoztam a - most már - férjemmel. Haldokló kapcsolatban élt, az a kapcsolata öt éve tartott, de már csak marták egymást. Jöttem én. Találkoztunk és nagy hatással voltunk egymásra, de nem történt semmi. Vége lett annak az eseménynek ahol találkoztunk, tartottuk a kapcsolatot és pár héttel később megbeszéltük, hogy ha szeretnénk egymástól valamit, akkor előbb zárja le azt a kapcsolatot. Nem csábítottam el, semmi ilyesmi, tiszteletben tartottam a kapcsolatát és ő sem közeledett felém, mert attól hogy már nem szerette, tisztelte a barátnőjét, aki akkor épp külföldön tanult. Ezért meg kellett várnunk amíg hazajött, mert a férjem nem szeretett volna telefonon szakítani, tiszteletlenségnek gondolta. Hazajött a lány, a férjem még aznap szakított vele. Két hónappal később összejöttünk és azóta is jól megvagyunk. Az exe is tovább lépett, nem volt harag meg veszekedés. Még az esküvőnkhöz is gratulált egy üzenetben.
2020. márc. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!