Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek működik úgy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működik úgy egy kapcsolat, hogy az egyik fél nagyon okos a másik pedig átlagos mentális képességekkel rendelkezik?

Figyelt kérdés
Később nem ütközne ki nagyon?
2020. máj. 4. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő. Sokszor igen, de sokszor az intelligensebb fél magányos lesz, vagy a kevésbé intelligens önbizalomhiányos.
2020. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyan 15-25 IQ pont különbség még simán belefér egy működő kapcsolatba, pedig az elég sok embert fed le.


[link]

2020. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy ki milyen társat keres.ha valaki dominálni akár a másik fölött,akkor jól működhet. Attól még, hogy valami működik, nem biztos, hogy egészséges.
2020. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 tipus van:

1. Hülyének érzem magam mellette

2. Mekkora lehetőség tanulni


🤷🏻‍♂️

2020. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Én nekem elég jó agyam van, nagyon jó tanulmányi eredményeim voltak. A volt barátnőimet és a mostanit is ez zavarta, többször sírtak, hogy buták hozzám stb. Pedig én erre sose voltam nagyra, mindig mondtam nekik, hogy ez nem igaz, ők is legalább annyira okosak mint én, és úgyis gondoltam. Végül is sose volt ez nagy akadály, egy szakítás oka se ez volt.
2020. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű.

Valakinek magas a "csúcsintelligenciája", de a hétköznapi működése során inkább mutat átlagos vonásokat (állítólag sok idős ezért viseli relatíve jól az életkor előrehaladtával bekövetkező IQ-csökkenést, mert a napjai nagy részében amúgy sem használta ki a teljes potenciálját). Szóval az okos kiéli magát a munkájában, hobbijában, otthon pedig teljesen megfelel neki az átlagos élet, átlagos pár, szokványos közös élmények.

Aztán van az, aki a száraz logikát tekintve nagyon intelligens, ám pl. érzelmekben, emberi működésben, emberi kapcsolatokban igencsak esetlen, szóval egyáltalán nem egy szuper(vu)men, és egy csomót fejlődhet együtt egy olyan párral, aki mondjuk átlagos intelligenciájú, ám ezekből topon van.

Szerintem akkor nem fér bele, hogy az egyik fél folyamatosan hülyének érzi a másikat, a másik pedig folyamatosan hülyének érzi magát. Ilyen esetben relatíve hamar kiütközik a különbség, hamar egymás agyára mennek, kifújnak a közös dolgok, stb.

2020. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a párom iszonyú okos, eleinte kicst rosszul is éreztem magam mellette emiatt, féltem, hogy zavarja, hogy nem vagyok azon a szinten, mint ő. De azért én se vagyok nagyon buta, szóval tudunk miről beszélgetni, a nagyon magas dolgokhoz meg ott van neki a munkája meg a zsenibarátai, úgyhogy mi jól megvagyunk :)
2020. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!