Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti megharagudnátok? Vagy hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti megharagudnátok? Vagy hogy reagálnátok erre? Megertenétek?

Figyelt kérdés

A vírus miatt minden felborult. A párommal külföldön élünk együtt. Sajnos én elvesztettem a munkahelyemet, neki szilárd biztos helye van jó fizuja munkája stb.


Én olyan helyzetbe kerültem hogy nem találok munkát sajnos semmi sincs vagy ahová elküldöm az jön vissza hogy majd később a vírus miatt blabla. Nincs munkanélkülim mert nemrég kezdtem dolgozni.


Egyetlen lehetőségem hogy hazamegyek. Nem maradt más. Viszont ha hazamegyek és találok munkát később én már nem akarom újra felborítani az életemet egy ilyen rosszul sikerült újabb "kalandért". Ugyanis nem bírom a bizonytalanságot nem tudok úgy élni hogy nincs biztos munkám. Meg állandóan ugráljak ide oda. Ez nem én vagyok.


Nem szeretném a barátomat anyagilag rosszabb helyzetbe hozni így azt találtam ki hogy a kaució rám eső részét megtarthatná ha lejár a szerződése. Így ugyanannyira jönne ki mintha az eredeti szállásán lenne. Nekem így is úgy is bukó ez az egész anyagilag, lelkileg meg mindenhogy.


De közben félek hogy úgy érezné cserben hagytam.. ti mit gondolnátok? Majd most akarok leülni vele beszélni erről de kíváncsi vagyok mások mit mondanak? Elég nyomorultul érzem magam minden miatt főleg hogy nem is tudom irányítani a helyzetet.. de nem tudok mit tenni. Ti megértenétek?


2020. máj. 11. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vagytok együtt? Mióta éltek külföldön? Ő nem tudna hazamenni veled? Egyébként, lehet meg fognak kövezni érte amit írok, de ha már egy régóta tartó kapcsolatról van szó, nem kellene hogy az anyagiak gondot jelentsenek. A társam a bajban is társam, és úgy gondolom, ilyen helyzetben elfogadható az anyagi támogatás, vagy csúnyábban fogalmazva, ha a kereső fél eltartja a másikat, amíg nem rendeződik a helyzet. Főleg, hogy te nem kerülöd a munkát, csak jelenleg a vírus miatt nem találsz lehetőséget. Voltam ilyen helyzetben, szintén külföldön, tehát tapasztalatból beszélek. Én nem szégyellem, nálunk akkor igen, a férjem tartott el. Mivel amikor hozzáköltöztem külföldre, nem két nap alatt találtam munkát. De számítottunk rá, tudtuk hogy így lesz, ezért még ha némileg kényelmetlen is volt, nagyon hálás voltam a segítségéért. De ami akkor már 5 éve voltunk együtt, így nem volt "ciki" számomra ez.
2020. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Most lesz 3.

Nem arról van szó is elmondta hogy támogat meg nem kell izgulni stb. De meddig?? Én ebbe beleorulok, minden bizonytalan így itt nekem.


Én nem bírom ezt elviselni és nem csak a pénzről van szó de nincs biztosításom sem mert munkanelkulire se tudtam menni. Ez így nem fenntartható.

2020. máj. 11. 10:28
 3/19 A kérdező kommentje:
Szóval most lesz három éve hogy együtt leszünk majd. Külföldön fél éve
2020. máj. 11. 10:28
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon durva dolgot írok, nem hiszem, hogy képes leszel rá: beszélni kellene a pároddal is. Ő mit mond?


MINDIG, ismét lem, mindig lesznek élethelyzetek egy párkapcsolatban (munkahely elvesztése, közeli rokon elvesztése, anyagi gondok), amit együtt kell átvészelni.


Te jól megtaláltad az önfelmentést és a rosszabbik megoldást. Pedig az egyik hajthat többet, a másik meg átvezi mondjuk a háztartást teljesen.


Te erre biztosan nem leszel képes, mert döntöttél. A kényelmesebb, önsajnáltató utat választottad. A párod SOKKAl jobbat érdemel!!!!


F, 39

2020. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Minden fenntartható! Még ha nem is sokáig!
2020. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem találsz melót?


Nyelv és vagy suli hiánya? Illegális vagy?

2020. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Lehetsz biztosított akkor is ha nincs munkád, csak a párodnak nyilatkoznia kell arról, hogy állja a költségeidet. Legalábbis Svájcban ez így működik, mert anno nálunk is ez volt. Örökké valóban nem tartható fenn ez az állapot, de néhány hónapig szerintem igen. Addig meg csinálod a háztartást, intézed a napi ügyeket. Én azt tanácsolom, ne menekülj el a problémák elől, hanem a pároddal közösen próbáljátok megoldani, főleg úgy, ahogy írod, hogy nincs problémája azzal hogy anyagilag segítsen neked. Tudom, hogy pocsék érzés, én is világ életemben független nő voltam anyagilag, aztán a költözéssel más lett a helyzet. De a férjemen sose éreztem, hogy ezzel problémája lenne, és egy idő után elengedtem a rossz érzéseimet. #1 voltam.
2020. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mióta önsajnáltató viselkedés az hogy megpróbálok tenni azért hogy legyen munkám így vagy úgy? Mióta önsajnáltató viselkedés az hogy nem szeretném ha neki kellene ki tudja meddig engem eltartani. Ugyanis azért vagyunk kint hogy a jövőnket megalapozzuk, hogy félre tegyük a pénzünket. Igen, én vezetem a háztartást igen.


De nem azért nem találok munkát mert nem érdekel hanem a kialakult élethelyzet miatt. Amiről senki nem tudja meddig lehet így. Szerinted önsajnáltató életmód az hogy a biztos és a bizonytalan között kell választani és inkább a biztosat választja az ember hogy ne terhelje ezzel a másikat? És együtt tudjuk tovább gyarapítani a pénzunket hogy végül legyen egy otthonunk?

2020. máj. 11. 10:39
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden csak nem kapcsokat.Ha nekem megszűnik a munkám,a férjem azt mondja,semmi baj kicsim,majd túl leszünk ezen is.Mivel ami az övé,az enyém is és firdítva!
2020. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek be a Krankenkasséhoz, van olyan, hogy "Mitversicherung", ami annyit tesz, hogy a barátodon keresztül vagy biztosítva. Ez az egyik. A másik: mezőgazdasági munkákat néztél már? Futárcégek, posta is szóba jöhet, nekik most eléggé megszaladt az üzlet. Érdemes lenne körbenézni. A harmadik: attól, mert segélyt nem kapsz, még bejelentkezhetsz az AMS-hez, és az ottani hirdetések között böngészhetsz. Szép lassan itt is újranyit minden, egy kicsit tarts ki. Nem kellemes ilyen kiszolgáltatott helyzetben lenni, de ezért még nem kell elhagyni a másikat.
2020. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!