Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Férfiak és nők? Miből tudtátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Girlll3 kérdése:

Férfiak és nők? Miből tudtátok, hogy megtaláltátok az igazit, akivel érdemes családot alapítani?

Figyelt kérdés
Mi volt az a pillanat és mi győzött meg róla, hogy helyesen tettétek, hogy elköteleződtetek?
2020. jún. 7. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Ezt szerintem sosem "tudja" az ember, inkább csak érzi és reméli. Leteszi a voksát az a bizonyos személy mellett, aztán bízik benne, hogy az idő majd igazolja a döntését.

Én egyébként borzasztó szerelmes vagyok a férjembe, mondhatni szerelem volt első látásra, tökéletes az összhang köztünk az első pillanattól kezdve, nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Teljesen erőlködésmentes a kapcsolatunk, nem voltak sosem játszmák, minden ment gyakorlatilag magától, az ilyen "dolgozni kell a kapcsolatért" dolgot egyelőre nem teljesen értem, mire mondják az emberek és hogy kéne elképzelni, mert amikor bajunk van, azt megbeszéljük ott és akkor, máskülönben rosszul érezzük magunkat, a közös programok azok mindkettőnknek igénye, szóval így nem igazán kell tudatosan erőt fektetnünk a kapcsolatunk működtetésébe. Júliusban születik az első gyerekünk, már milliószor átbeszéltük a potenciális buktatókat, hogy hogyan igyekszünk majd támogatni egymást, és terveket szőttünk a nehéz napok átvészelésére, nyilván ez majd kiderül, hogy hogyan fog a gyakorlatban is működni, de abból kiindulva, hogy eddig mindig társakként tudtunk funkcionálni a nehézségek közepette is, nem gondolom, hogy aggódnom kéne.


Nyilván senki sem lát a jövőbe, szóval nem tudhatom, hogy biztos ő-e az igazi és hogy jól döntöttem-e (mondjuk van bennem egy ilyen zsigeri bizonyosságérzet, de hát erre alapozni ugye...), de nekem olyan magától értetődő és természetes, hogy a férjem a férjem, és ezt nem egy pillanat vagy egyetlen tette alapján érzem így, hanem úgy összességében az elmúlt évek alatt nyújtott millió apróságból, amikre már konkrétan nem is emlékszik egyikünk sem, csak arra, hogy milyen érzéseket keltett bennem, hogy boldoggá tesz, hogy mindig mellettem áll, hogy számítani lehet rá, lehet vele tervezni mert nem csak a levegőbe beszél, hanem tesz is a célok megvalósításáért. Szóval így az elmúlt évek tapasztalata alapján gondoltam, hogy vele érdemes családot alapítani, jövőt tervezni, mellette elköteleződni. Egy pillanatig sem volt kérdés bennem, hogy kimondjam-e a boldogító igent, aláírjam-e a papírt vagy merjek-e teherbe esni tőle.

2020. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az első randinkon azt éreztem mellette, hogy hazaértem. Aznap hajnalig chateltünk, megkérdeztem tőle, ő is érzi-e ezt a hazaértem érzést és azt mondta, hogy nem. Azóta rájöttem, hogy férfitől ilyet hülyeség kérdezni, még ha érezné, se vallaná be, azon kívül azt se veszik észre, ami kiveri a szemüket. Mindegy, a lényeg, hogy én ezt éreztem. Jó sokat kínlódtunk egymás mellett, azért olyan 12 évig futotta akkor is, ha az érzést én már rég elvesztettem. Vagy csak megszoktam és már nem tudom értékelni.
2020. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már mikor megismertem, akkor volt bennem egy érzés, mintha ezer éve ismerném. Másik, egyikőnk sem nagy dumás, de ahogy elkezdtünk találkozgatni, heteken keresztül napi 6-7 órákat végigbeszélgettünk naponta. Csak sétáltunk, voltunk itt-ott, és beszélgettünk és beszélgettünk délutántól éjszakába nyúlóan. Mikor már együtt voltunk, az annyira természetes, egyértelmű volt, hogy mi egy pár vagyunk, mint az, hogy az ember veszi a levegőt. Nem gondolkodik rajta, csak történik, mert azt természetes, az alap, az egyértelmű, az magától érthető, magától jövő dolog. Aztán emlékszem, egyszer egy szilveszter reggel, lefekvés előtt minden előzmény nélkül, belémhasított egy érzés, egy elképesztően erős, egyértelmű érzés, hogy vele akarom leélni az életem. Pedig semmi nem történt ami ilyen érzelemkitörést váltott volna ki.
2020. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kulonosebb kivalto oka nem volt, inkabb azt mondanam, hogy nem szoktam megkerdojelezni, hogy megfelelo emberrel vagyok-e egyutt.
2020. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem egyszer hittem már azt, hogy megtaláltam.


És ahogy elnézem az embereket elég sokan hitték már azt elég sokszor

2020. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Több év kapcsolatból, együttélésből és folyamatos beszélgetésből. Szép dolog a szerelem, de ezt csak józan ésszel lehet rendesen megvizsgálni.
2020. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első randinkon sejtettem. Aztán kb fél évre rá, nagyon beteg lett, ápoltam és volt egy pillanat, amikor kilátástalannak érezte a dolgot, panaszkodott egy sort... abban a kiszolgáltatott helyzetben ránéztem és tudtam, hogy vele így is jobb, mint bárki mással, bármi más. Azóta majdnem 20 év eltelt, de a mai napig azt mondom, hogy szívesebben szívok vele együtt bármilyen helyzetben, mint hogy szórakozzak valaki mással. Nagyon szeretem őt.
2020. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően mindig csak olyan emberrel mentem bele kapcsolatba akinél éreztem, hogy működni fog hosszú távon, mindig megvolt az elköteleződés, hogy emellett az ember mellett szeretnék maradni. Nyilván néha pár év múlva kiderült, hogy nem azonos irányba fejlődünk.

Életem párjánál annyi volt más, hogy egyszerűen csak működött. Pedig itt volt távkapcsolat, nagy korkülönbség, két baromi erős személyiség stb. Talán az összeköltözés volt az ami megadta azt a végső biztonságot. Összebútoroztunk, továbbra sem volt veszekedés, se komoly konfliktus vagy egyet nem értés. Magától ment a háztartási, anyagi dolgok felosztása, ugyan úgy maximális energiát rakott a kapcsolatba, nem kellett vitázni, könyörögni, egyszerűen csak működött. Annyira érdekes érzés, főleg ha volt már az embernek pár rosszabb kapcsolata. Hogy nem kell erőlködni, hogy nem kell szomorkodni, nem kell feladni dolgokat, egyszerűen csak megy magától és jól működik.

2020. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!