Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsgára készülök....

Elsősegély vizsgára készülök. Az aktuális kérdéseket (A és B tételsor) megtaláltam a neten. Esetleg lenne valakinek aki mostanában vizsgázott kidolgozott anyaga? Ki és hol vizsgázott? Milyen volt? Hová érdemes menni? Segítségeteket előre köszönöm.

Figyelt kérdés

2019. máj. 7. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne kombináld túl.

A közúti elsősegély nyújtási ismeret vizsga nem arról szól, hogy érettségi szinten tudni kell.

Egy alap tudást várnak el, hogy segiteni tudj, amíg a mentő kiérkezik.

Az egész vizsga ideje nem több 5 percnél, és abban már az igazolás kiállítása is benne van.

Tudni kell bemutatni az újra élesztés menetét, és a stabil oldalfektetést - ezeket tanuld meg.

A villámkérdéseknél meg annyi a lényeg, hogy a rövid helyzet ismertetőből ismerd fel a sérülést (pl milyen típusú a vérzés), és megmondod, hogy azt hogyan kell ellátni - ennyi.

Arra kb egy százalék alatti esélyed van, hogy gyakorlatban kérjenek kötözést, vagy végtag rögzitést.

A lényeg, hogy olyat ne mondj, amivel egyértelműen rontanál a sérült állapotán.

Vannak helyek, ahol gyakran kérdezik a sokk felismerését, a sokkos sérült ellátását, de azt is elméleti kérdésként.

2019. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm válaszod és segítséged!

Akkor csak olvasgatok, és a két fő gyakorlati feladatnak kiemelt figyelmet szentelek. :)


Szép napot!

2019. máj. 8. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtam, hogy semmit nem kell tanulni, de valóban nem kell tételeket kidolgozni, mint egy érettségi vizsgára.

Találtál már jónéhány vizsga kérdést, mindegyiknél ugyanaz a lényeg.

A leírás alapján "megfejted", hogy mi lehet a gond (törés, agyrázkódás, mérgezés, vérzés, stb, stb).

Mondod, hogy mi a probléma, és egy-két mondatban összefoglalod a sérült ellátását.

Buktatni általában csak olyan esetekben szoktak, amikor a vizsgázó teljesen fogalmarlan, semmit nem tud, vagy olyan módon akar segíteni, amivel egyértelműen ront a helyzeten.

Nem túlzás, hogy a vizsga kb 5perc alatt lezajlik, de általában tömeg van, az 5perc miatt esetleg órákat kell várni, és a kérdéseken sem lehet sokat gondolkozni, de egyszerűek.

A lényeg az újraélesztés, amire kicsi az esély, hogy valaha alkalmazni kell, de az valóban életmentő lehet, kötelező feladat a vizsgán.

2019. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, igen.

Tanulok rá, nulla tudással el sem mernék menni.

A leírásod alapján pedig el is tudom képzelni, hogy hogyan zajlik, ezt külön köszönöm.


Én Budapesten fogok vizsgázni, nem tudom Te hol csináltad?

Elég sok rosszat hallottam a pesti vizsgáztatásról, állítólag az sem mindegy hová megy az ember. Remélem ezek csak tévhitek.


Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged. Nagyon hasznos volt! :)

2019. máj. 8. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen számít az, hogy milyen emberek vizsgáztatnak.

Vidéken vizsgáztam, teljesen korrektek voltak a vizsgáztatók.

Volt néhány Vöröskeresztes aktivista, az elnök pedig egy mentős tiszt.

A közúti elsősegély vizsga kötelező a jogosítvány kiadásához, de nem a vezetés tanulás része, a Magyar Vöröskereszt számlájára kell befizetni a vizsgadíjat, vagyis nekik van ebből a vizsgáztatásból bevételük - csúnyán szólva ez a lényeg.

Mivel a vizsgáztatók nem különösebben magas státuszban lévő emberek, az aktivisták ott vannak az irodában, a mentős tiszttel is lehet találkozni, egy másik alkalommal ők maguk is elismerték, hogy nem az az elvárás, hogy gyógyítsuk meg a sérültet, csak az, hogy a mentő kiérkezéséig próbáljunk segíteni, a gyakorlatban úgyis a mentő hívás lesz a lényeg, viszont megtörténhet, hogy egy alap tudás életmentő lehet... ehhez hozzá tartozik, ha súlyos esethez hívnak mentőt, annak kiérkeztééig telefonon keresztül próbálnak is segíteni a sérült ellátásában

2019. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Teljesen igaz, amit írtál.

Sokan örülnek, ha a mentőt fel tudják hívni, akkora a stressz egy ilyen szituációban.

Hasznosak ezek az ismeretek. Lehet a végére meg is tetszik a dolog :)


Nagyon köszönöm, hogy ilyen átfogóan leírtad a tapasztalataidat. Aranyat ért. :)

2019. máj. 8. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!