Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy lehet, hogy a nagyanyáink...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet, hogy a nagyanyáink,és apáink le tudtak egymással élni 40-50 éveket, manapság meg olyan sok a válás? Mire jó a házasság, ha lassan már mindenki a házasság alatt is "nyitott kapcsolatot akar?"

Figyelt kérdés

Lehet,hogy csak én vagyok túl konzervatív, vagy buta..de akkor miért házasodik meg valaki, ha amellett még ezer férfit, vagy nőt akar a hárembe? Vagy akkor miért nem mondja meg kerek perec hogy nem működik a házasság,és miért nem válik el?

Szerintem, ha valaki együtt él valakivel, egy bizonyos ideig, azért ott sok minden kiderül a társáról, és akkor még van ideje lépni. De lehet,hogy csak az én gondolatmenetem, nem egyezik meg a többi emberével. És ha valaki azt mondja,hogy szereti a másikat, amellett pedig félre jár, az mire jó? Belehazudik a másik arcába.


2020. jún. 25. 21:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Leéltek... de hogy...?
2020. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Volt akik igazán szerették egymást, és nem külső hatásra házasodtak össze. Általában ők együtt is maradtak, halálukig. Hiszen azért valljuk be, mindenki előtt ott állt a lehetőség, hogy elváljon, még ha a társadalom el is ítélte őt ezért akkoriban.
2020. jún. 25. 21:54
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

A lehetoseg csak elvi volt. A tarsadalmi nyomas, a stigmatizacio felulirta ezt.


Ennek ellenere a dedanyam a 30-as evekben egy del-alfoldi kis faluban elvalt az elso ferjetol, es hozzament elete szerelmehez, akivel elete vegeig egyutt volt.

2020. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
A férfiak meg latrok. Ugyanis a nők többnyire férfiakkal szoktak félrelépni.
2020. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Szüleink korosztálya is ugyanúgy válik.
2020. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt anyagi, másrészt társadalmi okokból.


Az emberek változnak, kiszeretnek egymásból. A barátnőm életem szerelme, de tisztában vagyok vele, hogy megváltozhatunk annyira, hogy tíz év múlva kiszeretünk egymásból. Pont ezért fektetek energiát a kapcsolatba, nem veszem magától értetődőnek, hogy az enyém. Ő is dolgozzon meg a kapcsolatért, az, hogy összeházasodunk nem egyszeri döntés, hanem állandó választások sorozata.


Ha az egyedülálló nő nem tud dolgozni, akkor kénytelen eggyütt maradni a partnerével.

Ha egy egyedülálló férfi képtelen rendben tartani a házat, főzni magára, az is szintén tragikus.


Szerintem inkább legyen több válás mint családon belüli erőszak, alkoholizmus, öngyilkosság.


Az emberek inkább váljanak el, anyáméknak is jót tett, hogy nem egymást ölik hanem végre valahára külön költöztek, mindkettő boldogabb az új partnerével.

2020. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

Mert együtt akartak élni. Szerették egymást. Nem a másik hibáját keresték.

S mindenért megdolgoztak. Évek, évtizedek alatt érték el együtt amit. Becsülték is. Így egymást is.

Most? Egyből mindent ide... Az ősök 20 éves koromra toljanak mindent a hátsóm alá... Stb..

2020. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%
Ne felejtsd el, hogy annak az idős korosztálynak még volt nevelése, családja.Volt apja/anyja és nem mozaikházasságokban, ide-oda rángatva, különféle sokszámú mostohaszülőkkel lettek felnevelődve.
2020. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
Azért beszélgess el idős emberekkel,sok nő el volt nyomva,verte a férje,mindent el kellett nézni.Mai nők nem csináljak ezt.Ha nem tetszik valami válnak.
2020. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Régen széhyen volt a válás, viszont megesett egy faluban, hogy nagyon nagy számban megmérgeztéka férjüket, mint kiderült. Úgyhogy el tudod képzelni, akkor mivel járhatott elvált nőnek lenni, ha inkább megmérgezte a férjét.
2020. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!