Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy lehet kiábrándulni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kiábrándulni a tökéletesből? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés
Az tiszta, hogy tökéletes ember nincs. De mi van akkor, ha esélyed sincs meglátni a másik hibáit? Pl.munkahelyen beleszeretsz. Ha beszélsz vele, mindig kedves, a munkahelyi viselkedése kifogástalan, mindenki kedveli, mindig mindenkitől csak jót hallasz róla. Lehet, hogy otthon nem hajtja le a wc deszkát, szörnyű az ágyban, vagy bármi, de ezek sose derülhetnek ki, hisz nem kerülsz vele olyan szituációba. Hiába próbálsz valós kapcsolatot kialakítani mással, mert a plátóinak "nincs értelme". Ha mással jössz össze, tuti, hogy előbb-utóbb kiderül valami tökéletlensége ami a plátóinak látszólag nincs, tehát logikus, hogy azt érzed, a plátói sokkal jobb, és őt akarod.

2020. szept. 13. 18:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha jön egy tökéletesebb akkor a régit el is felejted. Idő segít. Foglald el magad!
2020. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A tökéletesnél hogy jöhet tökéletesebb?😉Elég elfoglalt vagyok, olyan jellegű problémám nincs. A kérdésem arra vonatkozik, hogy tudsz találni valakiben rosszat, ha nincs alkalmad meglátni?
2020. szept. 13. 19:08
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Már eleve az, h ki tud alakulni a plátói szerelem (pont ilyenben találja magát) egy ember már jelzés. Nem bontanam ki, de sok oka lehet. Szóval a megoldás erre a problémára (ami tünet) az ok(ok) felderítése.

A plátói szerelem, olyan, mint a 22-es csapdája. Szeretnél kimaszni, de pont amiatt nem tudsz, mert plátói (ahogy írtad is, nem tudod megismerni, nem tudsz mihez viszonyítani, s mint egy kinevezett isten ül a trónján, semmi és senki nem tudja így letaszitani,vki mással egy nem platoival helyettesíteni).

Szóva, kkeresd meg az okot, miért pont ilyen szerelmet választottál.

2020. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Ramos ökle ***** válasza:
100%

Amíg nem a valóságba vagy szerelmes, addig nem leszel szerelmes a valóságban. Már ha érted...

Valahogyan tudatosítani kellene, h akit te tökéletesnek látsz, azt valójában nem ismered, így inkább gyerekes fellángolásnak nevezhető a dolog. Persze ha ettől nem tudsz szabadulni, az nem mások hibája.

Kiábrándulni nem tudom, hogy kellene, de talán ha tudatosan nem foglalkozol azzal az álomképpel, akkor talán egy idő után szertefoszlik.

2020. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
2. Én értem a kérdésed. És bennem is felmerült ugyanez a kérdés annó. Mégis az volt a megoldás hogy megismertem valaki mást és az elfelejtette a korábbit. Majd jön egy jobb.
2020. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés és a leírás egyfajta érzelmi érettséget sugall számomra, kár, hogy kevés ilyen ember van aki gondolkozik.


A válasz: Senki sem látnok, senkinek sincsenek szuper képességei, hogy csakúgy első ránézésre mindent tudjon valakiről. Azt gondolom a megoldás az amit már előttem valamilyen szinten leírtak: szétválasztani a plátói szerelmet és a valós szerelmet és ezek tudatában kezelni helyzeteket és ezek alapján döntéseket hozni. A "valós" szerelem csak és kizárólag hosszú ismerettség után lehetséges miután sokmindenen keresztülmentek és azt érzed "összetartoztok".


"Hogy lehet kiábrándulni a tökéletesből?" Úgy hogy elfogadod hogy mindenkinek lesznek negatív tulajdonságai de azért nem adod sokkal alább, ne tűrj el olyan dolgokat amik megkeserítik az életedet.

2020. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, különösen az 5-nek és a 6-nak, akik jól értették a kérdést. A többiek is írtak igazságokat, de most nem az a kérdés, hogy "normális"-e a plátói szerelem, vagy, hogy mitől van, az most mindegy. Csak gyakran elhangzik, hogy plátói szerelemben (gyakran a nem plátóira is azt mondják), hogy az ember idealizálja az illetőt, miközben ebben a helyzetben nem ő idealizált, hanem tény, hogy ideálisnak látszik. Nem ruházza fel csupa jó tulajdonsággal, hisz azok valóban megvannak benne és nem színezi ki a rosszakat, hanem egy rajta kívül álló ok miatt nem láthatja. Mit tehet? Ruházza fel kitalált rossz tulajdonságokkal, amikkel nem is rendelkezik (másokkal persze igen, de ugye, nem tudni, hogy mik azok). Ez nem ugyanolyan gáz, mint az idealizálás?(Valójában ugyanaz történik,csak ez negatív irányú).Akik azt írják, hogy el kell felejteni, azt nem értem. Ti elfelejtitek a kollégáitokat? Minden reggel úgy mentek dolgozni, hogy meglepődtök, jé, kik ezek?😂 Nyilván nem. Az emberek ott vannak. Az adott. Csak azt tudod befolyásolni, hogy milyennek látod. Na, engem ez érdekel. Hogy látod rossznak, semlegesek, ha látszólag csak simán jó?
2020. szept. 13. 20:41
 8/33 anonim ***** válasza:
Még sem értetted meg azt sem, amit értékeltél választ (az 5-öst, 6-ost). 😊 Hajtod ugyanazt. Olvasd el őket még egyszer. De Ramosét is, mert a lényeget leirta már a 6-os előtt, csak más szavakkal.
2020. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Segítek : nem kell leidealizalni sem, csak fogd fel, h amit jelen pillanatban érzel az nem szerelem (mivel nem ismerheted teljesen),

Voálá. 😊 Jöhet más, akit meg tudsz jobban ismerni, aki lehet, h mélyebb érzéseket is ki tud belőled váltani, főleg ammiatt, h végre nem plátói. Legyél nyitott.

2020. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
*amiatt
2020. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!