Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vannak itt olyanok, akiknél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok, akiknél nagy a korkülönbség ? Válaszolnátok néhány kérdésre ?

Figyelt kérdés

Kinek a javára?

Ki kezdeményezte az ismerkedést?

Nem zavarta egyikőtöket sem a korkülönbség? Vagy ha igen, kit és miért?

Hogy tudtátok áthidalni?

Voltak olyan problémáitok, amik a kor miatt adódhattak? Ha igen, mi volt az?


Olyan helyzetben vagyok éppen, ahol sokat számít ez a kérdés, ezért érdekelnének a tapasztalatok. Nagyon megköszönöm, ha veszitek a fáradtságot a válasz megírására!


2020. szept. 14. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Mi számít neked nagynak? Mi 18-29 felállásban jöttünk össze, ha ez már az a kategória, kérdezz nyugodtan. 😊


Egyébként sosem zavart egyikünket sem, nem okozott problémát ez elmúlt 22 évben és mások sem bántottak minket emiatt soha.

2020. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tudom mennyit segít mert minden kérdésedre nem tudok válaszolni de az én saját tapasztalatom : volt egy srác akivel egy fesztiválon ismerkedtünk meg és három év volt köztünk. Én voltam az idősebb (mint lány) . Az ismerkedést ő kezdeményezte s mindig ragaszkodó volt. Ott állt már a dolog hogy össze jövünk, már be mutatott a családjának, s sokat logtunk együtt. A barátaival is találkoztam egy alkalommal viszont sajnos nem tudtunk teljesen feloldodni, elég szégyenlősek voltak mivel mindegyik a srác korosztalya volt, viszont elfogadott mindenki, senki nem szivat ott vagy tett gúnyos megjegyzéseket. Pont egy hetvegi háznál voltunk ahol 3 napot töltöttünk. Az elején gondolkodtam is hogy menjek e, viszont rá beszélt hogy mennyire jó lenne együtt tölteni három napot egyszerre s nem aggódni hogy mikor mivel kell hazamenni (40km re laktunk úgy amúgy egymástól s sokszor volt gond az utazással). Elmentem velük. Kezdve azzal hogy minden költséget én kellett álljak (még egy sima kajalast is) már első nap amikor oda értünk ott hagyott egyedül és elment lógni a barátaival, annyit se mondott hogy tartsak vele. Fennt ültem a szobában egyedül, mivel nem tudtam kihez menjek oda hisz nem fogadott úgy be teljesen egyik barátja sem hogy beszélgetést tudjak kezdeményezni. Persze pofon csapás volt, nem gondoltam hogy így egyedül hagy. Aztán ez így ment mind a három nap. Sokszor fennt sírtam a szobában meg ő ivott vagy medencezett, vagy csak simán együtt lógott a többiekkel. Persze elkezdtem emiatt furán viselkedni vele és még ő haragudott meg rám hogy én miért vagyok ilyen. Az egyik barátja meg is jegyezte hogy ő sose hagyná így egyedül a barátnőjét ha így nem ismer senkit. Mondanom sem kell hogy telt el az egész kiruccanasom, ilyen megalazo helyzetben sosem voltam még. Persze igen haza kellett volna jönnöm már első nap, viszont 120 kmrre voltam hazulról s nem akartam bögve felhivni a családot hogy könyörgöm jöjjenek értem mért ugye ciki volt. Egy érettebb fiú sem viselkedett így velem ahogy ő. Szóval az én tanulságom hogy nem kezdenek meg egy fiatal sráccal soha.


De úgy amúgy ez csak egy rosszul járt szánalmas történet, ez alakulhat szebben is ne remitsen el.

2020. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Írd le a helyzeted, amiben vagy, akkor jobban tudunk válaszolni. Volt több felállásban részem, mind más volt.
2020. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Óh 2, sajnálom. Tudom, milyen érzés.


Tudom nem vigasztal, amikor engem először hazavitt bemutatni a párom anno, egy haverjánál voltunk házibuliban. Senkit nem ismertem ott, csak azt a haverját, aki valamilyen okból kifolyólag engem UTÁLT. :D Persze a hátam mögött, ezt amúgy nem érti senki azóta sem, nem adtam rá okot, általában kedvelnek, de ő a hátam mögött köpködött..


Na, és ezt tudván, lementünk, részemről totál ismeretlenek. A buliban volt egy csaj is ( akivel kavart előttem valamikor). Az este egy részén a barátom és a csaj kint veszekedtek egymással egy jó ideig, mi meg a csaj barátjával ültünk bent, ideszólt a csávó: "ugye tudod h a te pasid az én csajommal veszekednek kint?".

A csaj persze "adott rá okot", féltékeny volt vagy nem tudom, de szurkált végig ( nekem is tett megjegyzést amúgy, csak rólam lepergett ugye :D ), párom meg nem kezeli könnyen az ilyeneket.


Mindenesetre ott voltam full idegenek között hagyva, és azzal az emberrel tudtam csak beszélgetni akit ismertem és a hátam mögött fúrt. :) Ha nincs egy srác aki elmondja amiért nettó b*rom és veszekszik a csajjal épp a párom, akkor tuti szakítunk.


1-2 emberrel persze jóba lettem, az idióta HP csaj a végén láttam hogy bánja hogy gázul viselkedett velem (bocsánatot akart kérni ott tipródva előttem a végén). Én elköszönéskor tőle is normálisan elköszöntem, engem tényleg nem hat meg a dráma, neki gáz a viselkedése, nem nekem.:D


Jó xar este volt részemről. :)) Ennek már sok éve. - ÉS mi még együtt vagyunk. Fiatalok voltunk és hülyék, alapból a párom sosem hagyna és nem is hagyott egyedül. De azon az estén megtanultam, hogy azonnal szólok is, ha valami nem tetszik. ;)


Kérdező:

szerintem sokat segítene, ha belehelyezdnéd kb milyen korban vagytok?

Mert lhet ez 16-23, vagy 25-45 is, de elhiheted, hogy kicsit mások a korkülönség miatti problémák nyilván.


Egyébként általános igazság, hogy a közös értékrend és célok a jövőre nézve az alapkő. Ha ez megvan, akkor 10-15 év sem probléma ott ha minden klappol és még a célok is.

2020. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2

Én ilyesmi szituba vagyok. Tetszik egy tőlem 7évvel fiatalabb fiú,engem nem zavar a kora. Csak tőlem 500km-re lakik ,tudom hogy esélytelen. De ő kell. És nem tudom mit tegyek?

2020. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Az en kabamra volt 10 ev

En vagyok a no

Kialakult nem igaza mondanam h barki is kezdemenyezte volt.

Engem zavart es idoben egyre jobban mert gyerek maradt ezert keptelen volt elfogadni dolgokat pl h ne legyen feltekeny a fiamra.

Mint irtam ido el ezen keptelen voltam atlepni.

Ja ez az anyagi resze is, o felelotlen volt en nem vagyok az. Viszont elbarta hegoldjam a gondjait ebben.

2020. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk 13 év a párom javára, ő a férfi. 18-31 felállásban jöttünk hivatalosan is össze, nem sokkal múltam 17, amikor elkezdtünk ismerkedni. Én kezdeményeztem mondhatni az ismerkedést, bár inkább véletlen, sporteseményen történt, buliban utána meg sokat beszélgettünk és onnan alakult. Először csak amolyan kötetlenebb dolognak indult, szimpik voltunk egymásnak és jól éreztük magunkat, de azért abban a korban sok volt köztünk, voltak kétségeink. Engem túlzottan nem érdekelt, hogy idősebb, őt se annyira, miután jobban megismertük egymást, de azért szerettük volna, ha a barátaink, családunk elfogadja a másikat. Akik számítanak sose bántottak emiatt, párszor kívülálló megmondta a véleményét de az lepergett rólunk. A szülőknek való bemutatásnál aggódtam, meg hogy hogy jön ki a barátaimmal meg én az övéivel, de mint mondtam, ebből egy percig se volt soha gond. Ez tényleg nem a koron múlik, én mindig jól kijöttem az idősebbekkel mint beszélgető partnerek amúgy is, úgy gondolom, hogy nyitott vagyok és egyáltalán nem a bulizás meg a telefonozás érdekel, ő pedig kifejezetten fiatalos, nem a munkába van beletemetkezve csak. Probléma ami a korból adódik, hááát.. semmi áthidalhatatlan. ☺️ Azóta már 21 éves elmúltam, majd 4 éve vagyunk együtt, de egyelőre ilyenbe nem botlottunk. Hamar tisztáztunk ilyeneket mint házasság, gyerekvállalás, ki mikor szeretne és hasonló elképzeléseink vannak a jövőről. Anyagiak megosztása is egy olyan dolog, hogy valakinek problémát okoz, valakinek nem. Mivel én az egyetemre koncentrálok 100%-ban, ő pedig már hosszú évek óta dolgozik, a hátterünk eltérő. Ő nem az a fajta férfi, aki valaha is felhozná nekem, hogy a programokból, közös kiadásokból többet vállal pénzügyileg, támogat abban, amit csinálok és nem engedi, hogy a "zsebpénzemet" költsem nagyon. Ez megbeszélés kérdése szintén szerintem, nyilván nálunk se úgy van, hogy én ülök és várom, hogy a seggem alá tegyenek mindent, minden nyáron dolgozok, elég jó ösztöndíjam is van illetve spórolt pénzem, de ez nem versenyezhet a fix fizetéssel, ezért arányosan osztjuk meg a költségeket. Remélem, hogy ha végeztem és jó munkahelyem lesz, akkor tudom "viszonozni" amit most értem tesz. Ami még "probléma forrásnak" nevezhető, hogy a koromból adódóan én tapasztalatlanabb vagyok, első komoly kapcsolatom és sokan figyelmeztettek, hogy mi van ha kíváncsi leszek, nem éltem még érzésem lesz, a rossz tapasztalatok híján ezt nem tudom eléggé értékelni, stb. Nos a jövőbe természetesen nem látok, de nem érzem magamat fenyegetve ilyenek miatt. A párom türelmes, ő sokat tapasztalt mind párkapcsolati, mind szexuális értelemben és tisztában van vele, hogy én nem, sokat kommunikálunk erről is. Szerintem van akinek olyan szerencséje van, hogy elsőre belenyúl a jóba (pl anyukámnak is apukám az első 30 éve vannak együtt), és döntés kérdése, hogy mennyire hajlandó azért tenni, hogy ez a jó meg is maradjon. Mivel minden téren összeillünk és együtt tervezünk, stabil lábon állunk és jelenleg úgy érzem, hogy egy hízelgő kaland ezt nem tudja megbolygatni.
2020. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
25 eves voltam mikor megismerkedtem párommal, aki akkor volt 41. Mindketten kezdeményeztünk igazsag szerint :D de ő mutatkozott be először. Ő volt már hazas, 30 évesen valt el. Gyereke nem volt. Sosem zavarta egyikonket sem a 15 év. Szerelmesek voltunk szinte az első pillanattól. 2 hét után összeköltöztünk, ő jött le hozzám, de van saját háza. Eltelt jó pár év azóta.. 1 ev utan megkerte a kezem, osszehazasodtunk, van egy kisfiunk :) még mindig szerelmesek vagyunk, minden map ugyanugy egymasnak esünk mint az első alkalmakkor. Ugyhogy hajrá, ne erdekeljen ki mit mond!!!
2020. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#8 megnyugtató, nálam teljesen ugyanez a helyzet, ilyen felállásban. Jó érzés olvasni, hogy vannak akiknél így alakult.

2020. szept. 15. 13:00
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Még előző exemmel volt aránalag nagy. Én 20 voltam, ő 32.

Én kezdeményeztem.

Egyikőnket sem.zavarta, bár őt megakasztotta egy kicsit, de aztán azt tapasztalta, hogy nála is érettebb és komolyabb vagyok szóval hamar áthidalódott.

Nem voltak.

Csak a személyiség számít.

2020. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!