Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan 3 gyerekes,...

Van itt olyan 3 gyerekes, akinek az első és második között 5-6 év a korkülönbség, a második és harmadik között 1-2 év? Válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz a két nagyobbal, mikor a kicsi megszületett? És milyen volt a legnagyobb kapcsolata a kicsikkel? Igazából minden érdekel.
2016. júl. 21. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, én nem az anyuka vagyok, biztosan ők is fognak írni, hanem a legkisebb gyerek egy hasonló felállású családban. Két testvérem között öt, köztem meg a kisebbik tesóm között három év van. Ők ketten azért sok mindent tudtak együtt csinálni (és sok mindent nem), nekem azonban csak tizenévesen és felnőttkoromban alakult ki igazi kapcsolat a nagyobbik testvéremmel. De ők fiúk, én meg lány vagyok, ha ez még számít.

A másik kérdésedre, hogy milyen nehéz a két nagyobbal, mikor érkezik egy újabb baba, arra sajnos nem tudok válaszolni.

2016. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első kettő között majdnem 5év a korkülönbség, a második és az ikrek között másfél év. Nem a gyerekek miatt volt nehéz, az ikrek miatt szülés előtt három hetet kórházban töltöttem - ezt rettentő nehezen viselték a nagyok. Mikor hazajöttünk, mindegyik rajtam csüngött, helyre kellett tenni a buksijukban, hogy mostmár nem megyek sehova. Nem volt féltékenység, de nagyon figyeltem rá, hogy továbbra is megkapja mindenki azt az időt, amit csak kettesben vagy hármasban töltöttem a nagyokkal eddig is. pl.amíg a három kisebb aludt délben, addig a legnagyobbal voltam - játszottunk, tanultunk sokat beszélgettünk, úgy mint előtte. Mikor a nagyért oviba mentem, akkor vittem magammal a középsőt, ahogy eddig is - ez a mi beszélgetős időnk minden nap, és jött velem mindig nagybevásárlásra is. Délután meg hármasban gyurmáztunk/színeztünk/festettünk... fizikálisan megterhelő volt mindig mosolyogni, akkor is elővenni a temperát, mikor épp összeestem volna inkább az fotelben, de ez kellett hozzá, hogy értsék, ugyanolyan fontosak mint eddig. Nagyon jó a kapcsolatuk, a kicsik most másfél évesek, naponta sokszor megölelik egymást, mondogatják a másiknak, hogy szeretlek :) mind a négy lány, a legnagyobban abszolut előjött az anyai ösztön, nagyon szépen vigyáz rájuk/gondoskodik róluk.
2016. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!