Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit lehet tenni egy jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni egy jól működő friss kapcsolatért hogy hosszútávú legyen?

Figyelt kérdés

HA NINCS KEDVED ELOLVASNI, VÁLASZOLJ A FŐ KÉRDÉSRE, ÁLTALÁNOSSÁGBAN.


4 hónapja jöttünk össze, és egy-két nagyobb probléma megoldása és letisztázása után úgy érzem (érezzük), hogy ez a kapcsolat minden szinten tökéletes. Ismerjük egymás igényeit, hóbortjait, az elvileg negatív tulajdonságok közül sok van ami mégvonzóbbá teszi a másikat, hasonló az életmódunk és a céljaink, és az egyik legfontosabb; jó a szex. Bármit meg tudunk beszélni, nem kell titkolózni vagy szerepeket játszani egymás előtt, lehetünk egymás előtt perverzek, hisztisek, szomorúak, gyengék, tulajdonképpen a másik minden oldalával tudunk bánni. Ez eddig tökéletes.

Igen ám, de több embertől hallottam rémtörteneteket, hogy minden kapcsolat ellaposodik, minden szerelem kihuny, és egy idő után nem az lesz a kardinális kérdés hogy mit szeretsz a párodban, hanem hogy mennyire tudod elviselni amit nem szeretsz benne.

Én nem akarok erre az állapotra jutni. Ő az első szerelmem, és nem akarom hogy bármelyikünk hibájából is kiégjen a kapcsolatunk. Nem akarom hogy bármelyikünk is úgy nézzen a másikra hogy "jó lenne már valami új, ezt az embert meguntam". Nem akarom hogy a testi-lelki vágyaink kielégítetlenek maradjanak, hogy egyszer csak arra eszméljünk hogy nem tudjuk megadni egymásnak azt amire szükségünk van.

Aki hosszabb kapcsolatban él, mik a tapasztalataitok? Ha mindketten hosszútávra terveztek, mit tesztek/tettetek a kapcsolatok jó állapotának konzerválásáért/javításáért? Hogy lehet egy szerelem nem csak szikra? Minden véleményt meghallgatok, ami jóindulatú vagy építő jellegű:)

20N (első kapcsolat)



2020. okt. 4. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Leírom, aztán lehet lepontozni, meg töröltetni.


- NE tudj mindent!

- NE akarj mindent tudni!

- NE féltékenykedj!

- Főzz!

- SZEX!!!

- Tudd, hogy hol a helyed!

- Az anyagiakat pontosan tisztázzátok az elején!

2020. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért 4 hónap még elég friss, össze fogtok még csiszolodni és idővel már nem csak a testi vágyaknak fogtok élni.

Amit fontos tudni, hogy az szuper, hogy te így állsz ehhez és mindent szeretnél neki megadni, viszont ehhez kevés vagy, ha egy idő után ő ehhez nem úgy viszonyul, mint te. Nem akarok negatív lenni, csak nézzük reálisan a dolgokat.

Én 26 vagyok, 18 éves korom óta vagyok a párommal.voltak hullámvölgyek, sőt, egy elég komoly volt most idén...

Én is sokáig úgy éreztem, hogy mindent meg akarok és meg is tudok adni, viszont ahogy telnek az évek és idősödtök, felnőttök, az igények változnak /változhatnak.

Értem ezalatt azt, hogy én eljutottam arra az értelmi és érzelmi szintre, hogy elfogadom, hogy a lángoló szerelem elmúlt, de szeretem, tisztelem, becsülöm a párom és azt szeretném, ha együtt oregednenk meg. Viszont ő ezt nem így élte meg, mikor elmúlt a rózsaszín köd és megijedt, hogy ez az érzés normális - e... Hát nem mondom, hogy egyszerű volt 1-rol a 2-re jutni.

Na de ez nem válasz a kérdésedre, elnézést.

Annyit tudok javasolni, hogy próbáljátok minél több minőségi időt együtt tölteni, ne punnyadjatok be, ne váljatok otthon ülős párrá akkor sem, ha már teljesen összeszoktatok. Abba hamar bele lehet fásulni szerintem, mi minden szabadnapra terveztünk mindig valamit, ha csak nem szakadt az eső. Amúgy télen, hóban, sárban, vagy 40 fokban is fel tudjuk találni magunkat, esős időre pont elég a punnyadas.

A másik javaslat, hogy a szexuális igenyekrol is mindig beszéljetek. Most még friss meg jó, de idővel ez is változhat. Minden orvosolható, csak beszélni kell róla és tenni a változásért.

Harmadik jó tanács : ha elertek majd egy veszekedosebb korszakba, sose fenyegesd a másikat szakítással, ha csak komolyan nem gondolod.. De ha komolyan gondolod, akkor meg ne engedd vissza, mert onnantól komolytalanná válik minden döntésed.

Kommunikáció! Ez a kulcsa mindennek.

Sok mindent lehetne sorolni, de szerintem még ne ezen agyalj. :)

Megosztottam pár személyes tapasztalot, a szakítós elég gyerekes tudom, de hát gyerek is voltam, mikor osszejottunk és még te is fiatal vagy. Legyél észnél minden dontesnel, maradj higgadt. Mert sajnos kisebb-nagyobb problémák előbb - utóbb lesznek, csak kérdés, hogy tudjátok kezelni.


Sok boldogságot nektek. :)


Ui: most meg ne gondolkodj, csak élvezd és sodródj az árral. Később ráérsz majd gondolkodni.. :)

2020. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgessetek és legyetek egymással közvetlenek. Én pl a fejem tetejére is állhatok a konyhában vagy az ágyban, a férjem számára ez a két dolog nagyjából az érdektelen kategória... Szóval beszéljetek, mire vágyik a másik, te is legyél kreatív, nyitott, mutasd ki a szereteted sokféleképpen, éljetek át sok élményt együtt, legyetek társak az életben. Vállaljatok közösen dolgokat (nem gyerekre gondolok :D), hogy csapatként tudjatok dolgozni együtt, az mindig felvillanyozza kicsit a kapcsolatot. Álmodozzatok együtt, gyűjtsetek együtt dolgokra, ilyesmik. Nálunk ez vált be a leginkább.
2020. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján mondom ezeket, amiket én látok a környezetemben és a saját exkapcsolatomban - lehet, hogy nálatok nem minden játszik, de nem árt ezeken elgondolkodni:

- igényesség, akarj tetszeni a másiknak akkor is, ha úgy tűnik, hogy elfogad akkor is, amikor picit elhagyod magad... hosszú távon nagyon le tudja lankasztani a vágyat

- igyekezzen mindkettőtök arra, hogy ne legyen egy másik személy, akihez előbb fordulsz, ha gondod van (akár családtag, akár barát), aki valahogy mindig az 1. lesz neked

- stresszkezelés, hogy ne a másikon csattanjon semmi

- kommunikáció - ha vmi baj van, megbeszélni... ha van olyan központi téma, amiről nem beszéltetek, megbeszélni (vallás, politika, akartok-e gyereket, hol akartok lakni stb.)

- az sem árt, ha tisztán látod a párod hibáit, vagy olyan viselkedéseit, amik zavarnak, és nem akarod magaddal elhitetni, hogy azok pozitívumok... nem árt reálisan látni a dolgokat, akkor "kisebb a pofáraesés" a rózsaszín szemüveges időszak után

- tegyetek a párkapcsolatért - legyen minőségi együtt töltött idő, legyenek programok később is, akkor is, amikor kevesebb az időtök; kedveskedjetek egymásnak később is

- pénzügyeket mindenképp megbeszélni

2020. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!