Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan lehet szándékosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet szándékosan kiszeretni valakiből? Lehet-e józan ésszel parancsolni a szerelemnek?

Figyelt kérdés
Lassan egy fél éve szerelmes vagyok a munkatársamba. Én negyvenes családos nő, ő pedig egy 30-as jóképű pasi. Tök jó viszonyban vagyunk, de minél jobban megismerem, annál jobban belezúgok. Pedig férjem van, a házasságom oké, gyerekeim, nem is csalnám meg a párom, szándékom és akaratom ellenére jött ez az érzés, és nem múlik, csak egyre erősödik, egyre jobban szenvedek. A munkámra alig tudok koncentrálni, mert csak ő jár a fejemben, hogy szünetekben találkozzunk, s tudjunk beszélgetni. Itthon már őt képzelem szex közben magam elé. Tudom, ciki. Megvesztem? Miért szórakoznak velem az érzéseim? Hogy lehet szándékosan kiszeretni valakiből? Mi a megoldás? Másik munkahely? Az nem megy, ez a munka túl jó nekem, jól is keresek, máshol ezért kevesebbet kapnék. Akkor? Próbáltam kerülni. De akkor meg szenvedek. És ő is keresi a társaságomat. Próbáltam észérveket, rossz tulajdonságokat összeszedni, de ez sem használt. De akkor mi? Komolyan, jó dolgában a kutya is megvész, mindenem megvan, én meg itt küszködök. Azt ne mondjátok, hogy a házasságommal van baj, mert szeretem a férjemet, persze 20 év után már nem a lángoló szerelem, de ez a plátói érzés már megőrjít. Menjek pszichológushoz? Anyyira jól nem keresek...

2020. okt. 9. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Csak az állati szinten ragadt ösztönvezérelt emberek képtelenek hatni az érzelmeikre, tudatos, nagy fokú önismerettel rendelkező emberek számára egyáltalán nem lehetetlen dolog. Racionalizálni kell és megtanulni manipulálni a gondolataid, addig pedig elkerülni. Megbeszélni vele, hogy neked nem megy ez a bratyizás és onnantól kezdve nem szóbaállni vele. Igen, egy darabig szenvedni fogsz, de ennyit kibírsz, ez mind csak döntés kérdése, te jelenleg úgy döntesz, hogy szándékosan kínzod magad egy pillanatnyi megkönnyebbülés miatt. Nem éri meg, ezt kell felfognod és aszerint döntened. Pszichológus nem árthat, lehet TB alapon, ingyen is menni.
2020. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valami nem oké otthon, hiába nem akarod hallani.

Úgy tudod elfelejteni ha minden kontakt megszűnik vele és tudatosan nem gondolsz rá.

2020. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. De a kontakt megszüntetés nem megy. Gyakorlatilag közös projektekben dolgozunk. Már tényleg gondolkodtam munkahely váltáson, de emiatt nem szeretném. Próbálok én tudatosan parancsot adni magamnak, de hát persze, időnként sikerül, máskor meg nem. Nincs valami stratégia, ami segítene azon, hogy váljon valaki közömbössé, akivel nap mint nap együtt kell lennem, és aki amúgy annyira ideális lenne minden téren?
2020. okt. 9. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Stratégia nem hiszem. Esetleg ha kiábrándító valamivel..

Vagy marad a szenvedés 🙄

2020. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Lehe butaság de 20 év után én megpróbálkoznák a nyitott kapcsolattal,neked és a férjednek is jót tenne, le fekszel vele 2-3x aztán megnyukszol.
2020. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ez csak vágy, de attól még erős érzés.
2020. okt. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Párterápia segíthet akkor, ha otthon megvan a légkör és (még) köztetek az összhang és ha bármit meg tudtok beszélni.
2020. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Korai kapuzárási pánik? Kezd tudatosúlni benned,hogy lassan már nem néznek meg a pasik az utcán,lassan asszonyként néznek rád nem nőként..

Ahogy írták az emberek elvileg nem ösztöny lények. Tudnak az érzéseiknek parancsolni. Ha hűségesek akarnak lenni,hűségesek lesznek! Döntés kérdése.

Kérdésedre válaszolva sajnos igen lehet tudatosan is kiszeretni. Volt egy nagy szerelmem. Majdnem a lánykérésnél tartott a dolog. Főiskolán végeztünk volna diploma osztó után lánykérés ,1 jó évre rá esküvő. Exem apukája alkesz volt. Jó ember de alkesz:(ha ivott akkor kiszámíthatatlan. Meg halt kapcsolatunk elején. Anyukája 2 lányt egyedűl nevelt. 45 évesen csinálta a 2. vagy 3. diplomáját. Az volt a filozófiája,hogy egy nő maga is tudjon felnevelni 1-2gyereket ahhoz meg pénz kell,amihez diploma.

Jobb fiatalon tanúlni. Nem tagadom 3,5 év után voltak hajszálrepedések a kapcsolatunkban. Ezt kihasználva az ex anyósom,elkezdett fúrni....tudta én normális kapcsolatot házasságot akarok nem azt hogy a feleségem 8 órát dolgozik aztán otthon folytatja a határidős munkáit, de még tanul utazgat egyetemre....szétszedett minket.

2020. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Imádkozz. Komolyan mondom, én végső elkeseredésemben azt tettem, és bevált.
2020. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyira jól nem kereshetsz, ha havi 1-2 pszichológus nem fér bele...
2020. okt. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!