Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit reagálnátok, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit reagálnátok, ha a párotok akivel már 3 éve együtt éltek közli, hogy skizoaffektív és emiatt az egész gyerekkora pokol volt, ráadásul a (még csak tervezett) gyerekünk nagyvalószínűséggel megörökli???

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok bukva. Mi az, hogy nem mondta el már az elején? Támogattam volna, figyeltem volna rá és igyekezdtem volna megismerni a betegséget, de erről ennyit. Így ismeretlenül vállaljak vele gyereket? Ne értsetek félre, nincs bajom a lelki betegségekkel, egyszerűen csak nem akarom, hogy a gyerekem szenvedjen. Arról nem is beszélve, hogy mint anya milyen lesz. Elképesztő, ezután hogyan bízzak meg benne? Megbeszéltük, legalábbis azt hittem, hogy mindent elmondunk egymásnak, erre jön ez.

8 éves párkapcsolatról beszélünk.

Azt mondta, hogy félt, hogy elveszít. Nekem komolyan mondom feltűnk, hogy egy kicsit más beállításai vannak, de ez tetszett meg benne. Sosem gondoltam volna, hogy ilyesmi oka van. Rengeteget van a fürdőbe, szeret énekelni. Szeret magába beszélni, ami rendben van. Beavatott mindenbe és én mindent megértek, mert teljesen értelmes magyarázatokat adott és szeretem. Egyedüli bajom az időzítés! Elképesztő mennyiségű dühöt vált ki belőlem! Mit javasoltok? Mit csinálnátok?



2020. dec. 13. 01:26
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Azt gondolom, hogy egy diagnózis ismerete nem változtat azon a 8 éven, amit együtt töltöttél vele, nem másítja meg a nő személyét, nem kell átértékelni a teljes együtt töltött időt. Nem a skizoeffektivitás miatt olyan amilyen, hanem az csak egy halmaz, amibe be van sorolva.
2020. dec. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Azt nézd, hogy érzelmileg milyen erős a ti kapcsolatotok, ez a legfontosabb. Lehet járni terápiára, nem olyan kemény dolog ez, ahogyan képzeled. A pszichés témákat nagyon ritkán örökli egy gyerek, neked lesz majd a felelősséged, hogy laptopon Magyar meséket, népmeséket, vidám gyerekfilmeket mutass a gyereknek és ne az agressziv negativitást nézze a bunkó kereskedelmi tévékben. Jó sok kézműves foglalkozásra, szakmatanulásra viheted a gyereket, ahogyan kamaszodik, így lekötöd jól a figyelmét és hasznos dolgokat is tanul, erre kell gondolnod.

Nagyanyáink sokkal keményebb helyzetben lévő férfiakkal alapítottak családot a 20. században úgy, hogy megvolt az elfogadás és szeretet a családban :).

2020. dec. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez azért nem egy könnyű téma. Vannak az ismerősi körömben különböző problémákkal rendelkezők és nagyon cukin hangzik ez a "mondd el egyből és melletted állok" dolog... Csak a valóságban nem működik. Egyszerűen a társadalom közel 99%-a nem tudja hova tenni az ilyen dolgokat és a többség a könnyebb helyzet felé húz. (Sajnos, valamilyen szinten azt kell, hogy mondjam, érthető is a dolog. Senki sem akar egyből érzelmeket építeni egy bizonytalanabb pontra.)

Ahogy az esetedből is látszik, te nem tudtad hova tenni a dolgot. Elfogadtad, hogy ilyen és ez tök jó. Viszont eszedbe sem jutott, hogy ez talán egy betegség. És ez ilyen. Az ismerősi körömben lévő depressziós emberekről a környezetük meg sem mondja, hogy azok. Én is voltam már kiégésben, talán depresszióban is és a hozzám közel álló emberek lazán azt hitték, hogy a világ egyik legboldogabb embere vagyok. Gondolj bele, hogy egy lenézett problémát milyen közölni úgy, hogy az emberek érezhetően nem is ismernek igazán.


Szóval, szerintem adj neki egy esélyt. Képzeld el, hogy milyen lehet a helyében lenni és adj magadnak is időt az egészre. Beszélgessetek.

2020. dec. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen, az lett volna a korrekt dolog ha már az elején elmondta volna, de megértem az ő érvelését is hogy a félelem benne volt, főleg ha a gyerekkorát is tönkretette. A betegség direktben nem örökölhető, maximum csak a hajlam lesz a gyerekben nagyobb. Ha ez egy dominánsan öröklődő betegség lenne akkor már a szülei is azok lennének, mert a párodba sem csak úgy szállt a betegség. Nekem az anyám paranoid skizofréniás, tudom nem ugyanaz a betegség, de nagyon hasonló, és a genetikai hajlam rá szintén örökölhető, bár az esély, hogy rajtam is szintén kijöjjön, nagyon csekély. Gondolom a párod ez a 8 év alatt is önmagát adta, így nem mondható idegennek, de az tény hogy jobb lett volna erről téged időben tájékoztatnia.
2020. dec. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Nezd azt hogy egy fogyatékos gyerekkel bírnál e évtizedeket
2020. dec. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek bármit megörökölne. De erről egy szakorvos biztos jobb tájékoztatást tudna adni. Alapvetően, ha ilyen régóta együtt vagytok akkor mit változtat ez a dolog kettőtök kapcsolatán?


Gondolom ha a legelején mondja el a kapcsolatotoknak akkor már nem lennétek rég egy pár.

2020. dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Egy mentálisan gyenge/sérült/labilis emberrel NE vállalj gyereket.

Párkapcsolat még úgy ahogy működik, de a gyereknevelés nem fog.

Pláne hogy jó esély van rá, hogy örökölni fogja.

Ne cseszd el az életed, sem a születendő gyerekét sem.

2020. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak nevet adott annak, amit amúgy eddig is tudtál róla. Az meg, hogy örökli-e a gyereketek... Mindig lutri, sok olyan rejtett betegséget is örökölhet, amiről egyikőtök meg egyikőtök felmenői sem tudtak, sőt, teljesen spontán is kialakulhat valami, ez sosem egy bombabiztos dolog. Menjetek el genetikai tanácsadásra, szerintem ott tudnak érdemben segíteni a jövendő gyereketekkel kapcsolatos dolgokban.


Az meg, ami titeket illet... Most más ember lett szerinted? Változott bármi is attól, hogy nevet kapott a viselkedése? Gondolom eddig sem játszotta meg magát, 8 év kapcsolat és 3 év együttélés alatt kibukott volna, ha annyira durva lenne a helyzet vele. Szóval most attól, hogy kaptál hozzá egy címkét is, miért lenne rosszabb? Én megértem, hogy nem rögtön ezzel kezdte az ismerkedést, elég ijesztő lenne ezt így hallani, de már látod, milyen a gyakorlatban az élet vele, nem csak egy absztrakt fogalomról van szó, hanem már ismered, tudod, hogy ez miből áll.

2020. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én megértem, nekem az egyik szülőm skizofrén és már attól féltem hogy másoknak főként pároknak elmondjam, az egyik paromtól megkaptam hogy mi lesz ha a gyerekünk örökli. Még így is hogy nem én voltam az érintett rengeteg szégyenérzet társult hozzá. Nagyon sajnálom a párodat mert nem lehet neki könnyű. Ugyanakkor nem okés ilyet nem elmondani màr a párkapcsolat legelején. Ahogy mondtad némi kockázatot jelent gyerekvállalás miatt, ha szedia gyógyszereit ez a betegség kezelhető. De megborulhat, lehetnek pszichotikus epizódjai és ezt neked is tudni kell kezelni.
2020. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es ugyan ez vagyok, nálam az anyám skizofrén, de szerencsére maxmimum a hajlamot tudjuk örökölni. Elvileg amerikában a populáció 1 százalékát érinti, ha valakinek a szülője az, akkor ez felugrik 10 százalékra. 50 százalék ha mindkét szülőt diagnosztizálták vele és 40-65 százalék között alakul ki egy egypetéjű ikerpár egyik tagjánál, ha a másik tagja beteg lett. Elvileg nem egy kifejezett gén felel a betegség kialakulásáért, hanem egy gén együttes, de akinek meg is vannak a skizofréniára való hajlam génjei, abból sem biztos hogy előjön.
2020. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!