Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Akik képesek elutasítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik képesek elutasítani a másikat csak mert félnek az érzéseiktől, azokhoz mi a legcélravezetőbb megnyilvánulás hogy visszafordítható legyen az elutasítás?

Figyelt kérdés

Szeretek valakit, ő is engem, viszont mindig csalódás érte csak az életében, valamint gyerekkorában a szülei szörnyen bántak vele, így említette már hogy nem tudja hogy kell szeretni (nem engem, hanem akárkit), viszont a megnyilvánulásai, tettei, szavai mutatják hogy szeret, csak sok a gát benne és szerintem túl "követelő" voltam vele, traktáltam hogy fejezze ki az érzéseit jobban, stb.. nagyon szeretem, ezt ő is tudja, de nem viseli jól ha "kényszerítik", hogy fejezze ki az érzéseit.

Röviden ennyi.


A kérdés olyanokhoz szólna akik bár szeretik a másikat, és a másik is őket, viszont a nehézségek, konfliktusok helyett inkább lezárják a kapcsolatot a jó érzések ellenére.


Mivel tudna a másik "hatni" rátok? Gondolom a követelő magatartás nem jó megoldás. De akkor? Ha kedvesen elmondja a véleményét? Vagy ha helyesel hogy hagyjátok egymást (remélve erre azt mondjátok ne)? Vagy mi? Hülye példákat soroltam itt fel, csak hogy érződjön hogy milyen jellegű dolgokra gondolok.


Felnőttek vagyunk mindketten. 46 éves az egyik fél, a másik 44



2021. jan. 3. 20:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A döntés a tied, szerintem amit szerettél volna, azt megtudtad:)
2021. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Az érdekelne mivel érnék el ugyan nála valamit, hogy elhigyje szeretheti őt valaki.. Inkább költői kérdés... Nem hagy nyugodni mit kéne tennem. Azért köszi a válaszokat
2021. jan. 3. 20:53
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
Ehhez nagyon nagyon sok idő kell és az se biztos, hogy működne. Azonnali válasz nincs rá. negyveniksz évig igy élt, mitől változna? Ehhez kevés bárki.
2021. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Menjen el pszichológushoz, mert te nem fogod megváltoztatni akármennyire is szereted. Egy idő után be fogsz sokalni az egyoldalúságtól, nem leszel boldog mellette.

Ha viszont őt nem érdekli ez annyira, hogy tegyen valamit, akkor semmi értelme, csak le fog húzni a negatívitásával.

2021. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen exem(ő is 46most.) Soha nem fogod tudni megváltoztatni. Bocs, hogy ezt írom, de elég idős vagy már ahhoz, hogy ezzel áltasd magad. Ez olyan pszichés probléma, amit pszichológus is max.javítani tud, megszüntetni ő se. Egyébként arra a marha nagy őszintesége ne vegyél mérget, tökéletesen el tudják játszani, általában az ellenkezője az igaz. Ez egy játszma, ahol tiéd a "megmentő" szerepe, amire neki szüksége van, és már te is ragaszkodsz hozzá. Csak vesd fel neki a pszichológus lehetőségét. Kézzel-lábbal tiltakozni fog. Aztán gondolkodj el, hogy mitől akarsz te megmenteni valakit, mert jajjjj, szegénykenek olyan rossz! Aha, annyira, hogy esze ágában sincs változtatni rajta. Akkor azért csak nem olyan rossz ez neki. Rossz hírem van: A pasi közönséges energiavámpír, van belőle rajta kívül egy csomó, nem valami különlegesség.
2021. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 dizelesgozgep ***** válasza:
100%

Ja pszichológus!

Neki kell dolgoznia magán!

Te nyújthatsz max egy szerető közeget.

Ha nem hajlandó szakszerűen neki menni a problémának akkor viszont hagyni kell.


És ez tényleg egy hosszú folyamat. Több éves terápia is lehet belőle.

2021. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajna ez a helyzet, alig hiszem, hogy hamar lehetne rajta változtatni. Szerintem a pszichologus is csak kezelgetné.
2021. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!