Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondoltok az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az emberek romantikus megnyilvánulásairol? Hosszu a kifejtés, de nagyon érdekelnek a meglátásaitok.

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy sokszor az ember ha nagyon demozik, akár a párjának, akár a külvilágnak, hogy mennyire odavan valakiért, nagyivű gesztusokat tesz, az talán nem is feltétlenül ugy van belül. Ismerek egy pasit, aki rozsahalmokkal, designer ékszerrel lepi meg a párját és mindenki azt hiszi a sok fb-os randis és együttlevős képeik alapján ,hogy ők az álompár. Aztán megtudtam, hogy sok a feszültség, veszekedés otthon.


Ugyanez a hapsi 9 éve bele volt esve egy barátnőmbe, évekig , és csunyán bánt vele az ismerősök előtt. Volt olyan, hogy remegve ment oda hozzá meg nem mert szolni sem hozzá és 5 perc különbséggel kifigurázta a kocsmában a haverjainak, miközben a csaj is ott volt, meg mutogatott a háta mögött.. ezeket vagy 15-20-szor eljátszotta. Aztán nem lett belőle semmi és mindkettő évekig kesergett, a csajnak leépitette az önértékelését, a pasi meg mindig részeg volt, a legközelebbi barátai tudták, hogy emiatt az ügy miatt.

Most meg annyira megváltozott, hogy nagyon exibicionista, látványos fotokat tolnak fel a mostani nőjével a netre, közben meg a nő szivja a vérét otthon.



Velem is volt olyan, hogy nagyon tetszett egy pasi, azt hittem másfél évig, hogy életem szerelme is lehetne, a dolog kölcsönös volt, de neki volt akkor már barátnője, amiről én sokáig nem is tudtam- szoval egy külcsönös plátoi szerelem volt (vagy szerelem-kezdemény) na , ő is nagyon aranyos, kisfius gesztusokat tett felém, aztán meg többsözr hátbaszurt és mikor megtudtam, hogy van nője, megkerestem a közös képeiket és azokon nem kisfius volt, hanem olyan macsos, nagyfiu. Alig ismertem rá, velem olyan félős, mint egy szerelmes kistinédzser, a csajjal meg olyan képeik voltak, hogy nyalogatták egymást meg ilyenek.. mintha nem is ugyanaz az ember lenne, csak ugy, mint a másik párocskánál a hapsi. És én is ilyen voltam, egyszer nagy nehezen rávettem magam, hogy lépek felé, és vettem neki egy sálat ajándékba. Alig mertem odaadni,aki kivűlről látta, szerintem jot mosolygott, hogy mindketten mennyire zavarban voltunk. Egy év mulva meg - mivel nagoyn csalodtam benne a párkapcsolata eltitkolása és a játszmázásai miatt - már nem is érdekelt és magamon csodálkoztam, hogy vajon komolyan gonodltam én a lelkem mélyén is ezt a sálas jelenetet meg ezt a potenciális románcot, amit beleképzeltem a dologba, vagy csak azt hazudtam magamnak...ugyanis utána sok gonodlkodás után ráébredtem, hogy hiába voltam már többször is szerelemes, annyira őszintén és hitelesen és mélyen senki iránt nem éreztem még, mint egy régebbi, első szerelmem iránt. Szoval talán én is csak ezeket a filmes jeleneteket, csöpögős romantikus kliséket ismételgetem olyan emberekkel, akikbe belevetitek egy képet és akikben az első fiut keresem, csak én magam sem vagyok vele tisztában.


Aztán egy másik példa, itt a gyakorin olvastam, hogy valaki arrol mesélt, hogy egy haverjánál és a párjánál volt látogatoban és először azt hitte,hogy ők milyen kedves , aranyos pár, mert a srác kiment a konyhába kedveskedni, szendvicset csinálni a barátnőjének. Aztán a konyhában beszélgettek erről és a srác elmondta neki, hogy ne gonodlja igy, már régota inkább rutin és megszokás az egész és már rág nem "szivből" csinálja ezeket a dolgokat, csak mint egyfajta "házimunkát", kötelességet, rutinbol, és egyre több a kapcsolati problémájuk is. De kivülről meg az látszik, hogy minden rendben és szép a kapcsolatuk.


Vagy más példák, szintén a gyakorirol : többször olvastam már, hogy -általában lányok- kiirják, hogy elkezdtek ismerkedni egy pasival, nem olyan kölcsönös szerelem első látásra, csak szimplán ismerkednek, probálnak párt találni és elkezdtek randizni. És még a szikra sem jött létre, de a pasi máris ajándékokkal, romantikus randikkal kápráztatja el a lányt. Ezek is olyan szituk, hogy az ember azt hinné, ez egy nagy szerelem (lesz), de valojában csak egy kémia nélküli ismerkedés, hátha lesz belöle kapcsolat vagy csak egy barátság..


Vagy egy barátnömet térdre ereszkedbe kérte feleségül nemrég egy 36 éves pasi, pedig nem olyan nagy a szerelem, társkeresőn ismerkedtek meg, és csak pár honapja. A lány is ugy érzi, hogy inkább kapuzárási pánik motiválja az egészet, hogy a srác nem akar kifutni az időből családalapitás terén , és valojában nem neki szolnak ezek a gesztusok..

Szoval sokszor azt figyelem meg, hogy az ember, ha nagyon látványosan demozik, romantikázik, annak ellenére valojában nincsenek is olyan mélyenszánto érzései a másik fél iránt, vagy csak azt hiszi egy átmeneti időszakban és talán semmi köze nincs az egésznek az igzi érzéseihez.


Arrol nem is beszélve, hányan hazudnak évekig egy együttélős párkapcsoaltban, a másik fél nem is sejti, hogy megcsalják, vagy már nincs meg a szerelem vagy más érdekli az illetőt vagy egyéb gondok.


Kicsit olyan, mintha a felnőtt emberek nagyranőtt ovodások lennének a játszotéren és majomkodnának, nem őnmagukat adnák és nem annak a személynek, aki igazán érdekli őket. Ha meg jön valaki, aki tényleg megfogja őket, akkor meg sokszor pont azzal bánnak le rutul, letagadják vagy ilyesmi.


Ti megfigyeltétek már ezeket ? Vannak ilyen sztorijaitok ? Miért csinálják ezeket az emberek ?


2016. márc. 23. 16:49
 1/9 A kérdező kommentje:
nemcsak kapcsolatokban látom ezt, pl a munkahelyemen nemrég annyira hátbaszurt két ember, amennyire nem sokan eddigi életemben. és mindkettő hitbuzgo, tempolba járo nagy katolikus, a katolikus közösségeik oszlopos tagjai, programokat szerveznek, cikket is ir az egyik a katolikus lapba... valojában meg hitvány, rosszindulat emberek, én legalábbis annak ismertem meg őket. de ez csak egy kiélezett helyzetben jön elő, addig fel se tételezné roluk senki..
2016. márc. 23. 16:58
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, magam is meglepődök, de olyan érzések szabadultak fel belőlem az írásod olvasva, amiket már nem tudok magamban tartani, nincs hozzád fogható nő e világon. Kérlek, legyél a feleségem! <3 :) :$


https://www.youtube.com/watch?v=e7c1vjB0Qbg


57/F

2016. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mondom én, hogy az emberek valojában nem változnak az ovoda után, csak a játszotérből lesz más helyszin..
2016. márc. 23. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, én is sokat gondolkodtam már ezen. Én ezt a apuci BMW-vel a kiscsávó+plázacica esete. A pasi a szexért van a nővel meg hogy "jó csaj", a csaj meg egyértelmű azért, hogy elmondhassa, hogy a hátsója luxusautóval van furikázva ezt azt kap, ide oda mennek wellnesselni. Máskor mikor meghallod őket, még beszélgetni se tudnak egymással és minden második szavuk a tipikus b+.


Szerintem az is befolyásolja a dolgokat, hogy minden ember egyszer szerelmes lesz, és az vagy fájdalmas vagy viszonzatlan és utána már nem érdekli semmi. Persze itt nem az érdekkapcsolatokról beszélek. Nagyon nehéz olyan párt találni, akivel tényleg szerelmesek vagytok. És ha megtalálod az illető nem vesz komolyan, okokat keres, úgy érzi, hogy megfojtod. Utólag mikor rájön, hogy mit vesztett (boldogságot, harmóniát, egisztenciát, előbbrejutást,családot), utána már késő. Nem bízunk az emberben. Utána már csak boldogok akarunk lenni. Már mint a normális kapcsolatot keresők. És mikor végre találunk egy embert, akivel megy a dolog és ő szeret minket, akkor boldogok vagyunk, de nem ugyan az a lángolás. Megalkudunk, elfogadjuk, beletörődünk. Ugyanakkor nem mondom azt, hogy nem lehet komoly szerelem, de már nem olyan mint az első igazi komoly. Nagyon sokat a csalódás után csak úsznak az árral. Csapongnak és nem érdekli őket senki addig még valaki meg nem hóditja őket. A mai fiatalok, (bár én is az vagyok még de a mostani értékrenddel nem értek egyet) nem értékelik a dolgokat. Nem tudják mit jelent megszenvedni valamiért és utána megbecsülni. Nem vesznek észre dolgokat. És sokan úgy vannak inkább legyen meg mindenünk és szerelmet szimulálnak mint hogy ... És hangsúlyozom, hogy nem csak a nők döntenek így. Vannak életképtelen "pasik" is. Egyre több főleg akik 30 felett vannak. (Kivéve azok akik már váltak vagy volt komoly kapcsolatuk.)

Nagyon nehéz párt keresni. Vagyis komoly párt. Discóban is a lányok csak azzal állnak le, aki mindjárt drága piát vesz nekik és mikor már beszélgetni kéne akkor elzavarják az embert.

Amúgy nekem is egyik barátnőm ilyen. Ilyen olyan képek fbn másik meg sír, hogy a párja így úgy bánik vele. Amúgy sokan nem mernek egy rossz kapcsolatból kilépni. Az embernek magával kell összhangban lennie, hogy tudja mi kell neki és mit akar. Ha úgy alakul az embernek bátornak kell lennie hogy a legdrágább kincsét vissza vonja a játékból, a szívét.

Más dolgok is benne vannak szülői nyomás, megfelelni akarás, társadalmi elvárás.

Sokan nem mernek változtatni és mondani, hogy én boldog akarok lenni. Főleg a nőknek nehéz, mert sokat már anyagi megélehetést nézik, ha már gyerek is lesz. De az nem szerelem. Talán a kérdésedre az a válasz, hogy ezek a párok nem szerelmesek, csak a külvilággal akarják elhitetni. Mások fiatalon szülök lesznek, utána meg nehéz olyan férfit találni, aki gyerkőccel is elfogadják őket. Ismerősöm 19 évesen már szülő lett és már lassan 5 éve nincs tartós kapcsolata.


Na mindegy. Sok mindent kiírtam most egy lélegzetvételre magamból. Az a lényeg, hogy az emberek manapság nem a szerelmet keresik. Ha meg igen, nem találnak viszonzásra. Utána már csak átgondolják a dolgokat, megalkusznak. Ritka, ha az ember elmondhatja azt magáról, hogy szerelemből ment hozzá a másikhoz (és persze nem 3-4 év után el is váltak.)


Köszönöm h kiírhattam mindezt. :)

25L

2016. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi. te is igy vagy akkor ezzel, mint én, hogy az első szerelem sokkal másabb ? ebben benne lehet az is, hogy a gyermeki naivitás időszakában volt az ember, de akár az is, hogy tényleg nagyon jo páros voltatok (ismerek több embert, akik nagyon jo pár voltak az első nagy szerelmével - aki lehetett persze a második, harmadik kapcsoat vagy szerelem is, de akár a legleső is, a lényeg, hogy fiatalon történt ) és utána akár tudat alatt is ezeket a mintákat ismétli, ezeket a vonásokat keresi még jo sokáig a későbbi párjaiban ? tényleg nem egyszer láttam már ilyet, sőt én is igy vagyok a legelsővel - nem az elsősége miatt, sajna tényleg ő volt a legérdekesebb ember, akibe botlottam.


vagy valakinek csak plátoian adatott ez meg, vagy egyáltalán nem volt szerelmes, csak idősebben, és sztem ők is ezeket az amcsi filmes-csöpögős-idilli mintákat keresik és az is elég nekik sokszor, ha már halványan hasonlit a illető az elképzeléseihez. de nem nagyon vannka ezzel tisztában, ezek a tudalatattiban végbemenő dolgok, aztán évek mulva döbbennek rá, hogy mi volt az oka. már akinek van igénye és ideje elmélyült önismeretet gyakorolni... és igen, az első nagy pofon után akár 10évekig is vagy még tovább ezt a boldogság-imitáciot csinálják.akár a gyors házasságig , családalapitásig is elmennek vele. csak nem tudom, mi van az után, ha ez lecseng... talán ezért is annyia válás és a döglött, de egyben tartott házasság ..?

2016. márc. 23. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem a szószerinti első volt, de ő olyan érzelmeket váltott ki belőlem, hogy már komolyabban gondolkodtam (családalapítás). Pedig rólam ez nem volt elmondható, hogy gyermeket szeretnék. Nem voltam akkor már tini. És komolyan vettem a dolgokat 20 évesen, még ő 30 évesen sehogy. (Ilyen idősen se komoly fix munkahely, és csak úgy élünk napról napra.) Szerintem minden emberben van egy elképzelés, hogy milyen férfit/nőt szeretne maga mellé. Nálam akkor ez teljesen nem volt valós. A mai napig nem értem, hogy mivel fogott meg. Talán ezért is volt mélyebb. Viszont a mostani párom, megfelel az „ideálomnak” és szeretem őt. Igaz, nem olyan viharos, mint az első, de ugyanúgy érzek vele mindent, mint annó. Én boldog vagyok így, és nem kürtölöm világgá. A mai fiatalokban benne van ez a fellengzés. Jaj, nekem ilyen telefonom van, és ha neked nincs, akkor egy sz@r vagy. Mert, ha megnézed az idősebb generációknál ez nincs meg. Ha nincs meg az érzelem, és már kezd a kapcsolat zátonyra futni, akkor szoktak a nők gyerekeket vállalni. De ennek nincs értelme. Ha valaki érdekből van a másikkal, akkor az fogadja el a helyzetét, ahogy van. De ha valakinek nem jó a helyzete, akkor miért nem lép ki? Miért megy sz@rból fosba azért, hogy egy olyan kapcsolatot tartson össze, ami az elején bedöglött mielőtt elkezdődött volna? Persze, majd a gyermek felnőhet apa nélkül.

Bár csak hollywoodi álomképeket kergetnénk. De sajnos szerintem ez sokkal komolyabb. A mai világban, ahol sok „pasi” jobban elmegy nőnek… az hogy akarjon egy nőt meghódítani? Hogy tart össze egy családot? Képtelenek az ilyen emberek egy rendes kapcsolatot fent tartani, de inkább ez, mint hogy egyedül legyenek és az „ciki”. És akkor az ember normális elvárásai a másik felé dologról ne is beszéljünk. Itt jön az, hogy például ne mondja el a párját mindennek, lehessen rá számítani. Ha a pár pénz szűkében van, és együtt élnek, ne egy új telefon legyen az első, stb… Szóval ezért. Innen indulnak a problémák. Volt egy német felmérés, ahol a német férfiak egyáltalán nem akarnak családot, inkább élvezik az életet. Míg a magyar férfiak 20% az vallotta, hogy ő szeretné családjának megadni azt a kellemet, melyben nyugodságban és biztonságban élhetnek. Na, ez az, ami a férfiakból hiányzik. (Leszögezném, nem védem a nőket, csak ezt az oldalt jobban látom.) És miért van az, hogy a hajléktalanok többségében férfiak? Mert válás után semmijük sem marad. És az a ház, amit kínkeservesen felépítettek a családi légkör, otthon melegének egyszerűen a volt feleségé lesz, akinek lehet, hogy még egy ecsetvonása sincs benne. Ilyenkor egy férfi önbecsülése oda lesz. És az ilyen férfiakat kell tisztelni és megragadni, a többi meg szeresse önmagát.


Ja, házasság. Mikor a 17 éves lány 3 év távkapcsolat után el lett jegyezve és igent mondott. Vagy van, akit fél év után jegyeznek el. Ilyen emberek nem is értik, mi az, hogy együttélés, házasság. Akkor miért bolygatnak egy olyan dolgot, amihez még éretlenek gyerekek? Most hogy régen ez volt, jó, de ők le is élték úgy az életüket. Na, én fogom az ilyen dolgokon a fejem. Egy gyűrűt lehet venni kötelesség nélkül is. A házasság csak papír munka és a szerelmet (!) teszi hivatalossá.

Mostani új őrület emellett még a házassági szerződés. Szerintem ez is megosztja az embereket. Most én nem tudnám az életem egy olyan emberrel összekötni, aki már az elején azt nézi, ha nem sikerül a dolog ne vegyem el, amijét van, volt a házasság előtt (amit amúgy se tudnék, mert váláskor is csak az akkori javakat felezik). Számomra az sem mentség, mert valaki kordában tartja pénzügyeit és ilyennel is szeret elszámolni. Erről mi a véleményed?

Én sajnálom az ilyen embereket, akikről ezt a kérdést felvetetted. Sok dolog van, az embert megkeseríti.

2016. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak arról tudok nyilatkozni ismeretségi körben, hogy igen, nálunk is az a kapcsolat volt a legrosszabb, amit a leginkább reklámoztak a facebookon, instagramon stb., hogy mennyire tökéletesen ideális. Én úgy gondolom, hogyha mi magunk jól érezzük magunkat a kapcsolatban, akkor nem arra fogunk ügyelni, hogy most kirakjuk, hogy mennyireszeretlekkiscicám. Aki meg ennyire a külvilágnak él és ennyire bizonygat, ott vmi nincs rendben. Így imádlka, úgy imádlak, ezt vette nekem a mackóm, itt eszünk, ott iszunk, most itt vagyunk, ott vagyunk, Coelho szerelmes idézet összes... 2 hét múlva meg megy szintén a hiszti ezekkel a "csalódtam benned" típusú szintén magasröptű idézetekkel meg a "miután kiosztottam a szemétláda anyádat, füled-farkad behúzva kúsztál a szoknyája alá vissza, bmeg, pedig van egy gyereked is, te f..." c. kirohanásokkal.
2016. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban sok a felszínes kapcsolat és a kétszínű ember, erről kár vitázni. Illetve az is tény, hogy idővel megváltozik egy kapcsolat dinamikája. Jobb esetben szerintem a megszokás mellett ott van a meghittség, biztonság, és ilyen esetekben a "rutin kedveskedés" nem nyűg, hanem egy szokás, amin x év után is mosolyog az ember. Ehhez szükséges, hogy később se vegye ezeket természetesnek egyik fél sem, hanem tudják, hogy mennyi minden van ezek mögött: a kezdeti romantikus időszak, a rengeteg közös élmény, siker, és a nehézségek is, amiken közösen keresztül mentek, és megoldottak. Egy párkapcsolat folytonos odafigyelést, energiabefektetést igényel, talán ebbe unnak bele sokan, vagy süppednek bele a napi rutinba, mókuskerékbe. Néha ki kell szakadni ebből tudatosan, csakhát az ilyesmi sose egyszerű, és rengeteg kifogást lehet találni: gyerekek, munka, kimerültség. Pedig mindenkinek szüksége van a lelki feltöltődésre, amit jó esetben a párjukkal közösen érnek el, rosszabb esetben talán ezért tartanak szeretőt.

Az igazság az, hogy valóban hosszú (10-20 éves) kapcsolatom még sosem volt, de én így képzelem el, így gondolom fenntarthatónak. Mostani párommal ezeket az elképzeléseket reálisnak tartom, sose játszmáztunk, és minden problémát elmesélünk, megoldunk együtt. A kedves gesztusaink sose a külvilágnak szólnak, sőt, olyankor mindig visszafogjuk magunkat, és négyszemközt éljük át a valóban érzelmes, intim pillanatokat. Talán ez is az egyik titka ennek: tudatosan privátnak kezelni a privátéletet, és nem színészkedni. Csak a mai modern technológia világában sokan beleesnek abba a csapdába, hogy nem a saját valódi boldogságot keresik, hanem mások előtt akarnak megfelelni ennek a képnek. Szóval inkább kifele koncentrálnak, és nem befelé magukra, párjukra, párkapcsolatukra. Ellenben úgy gondolom, léteznek ilyen emberek, és ők valóban boldogok lehetnek.

2016. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te jó isten! Itt mindenkinek szófosása van? :D
2016. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!