Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Úgy érzem nem vagyok önmagam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem nem vagyok önmagam a párom mellett, veled is előfordult már?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve vagyok együtt a párommal, érzem, tudom, hogy szeret engem és én is őt. Ennek ellenére gyakran azt veszem észre magamon, hogy nem vagyok 100%-ig önmagam mellette.

Nem nagy dolgokra kell gondolni, tehát egyáltalán nem arról van szó, hogy megjátszom magam mellette, vagy jobbnak probálom mutatni magam, hanem egész egyszerűen csak vannak pillanatok, amikor azon kapom magam mikor együtt vagyunk, hogy most nem vagyok teljesen önmagam.


Pl.: csak úgy együtt vagyunk otthon/kirándulunk vagy bármi mást csinálunk.. és amikor egy-egy percre mondjuk elmegy mellőlem (tehát fizikailag nincs mellettem) elkap egy "nem vagyok teljesen önmagam mellette. Megint nem úgy viselkedek mellette, mintha nem lennék vele." érzés.

Fontos, hogy jól érzem magam a párommal, tehát nem arról van szó, hogy nem kedvelem a társaságát (nyilván akkor nem lennénk együtt, több mint 3 éve). Ugyanakkor ez a "nem teljesen vagyok önmagam" érzés mindig is megvolt részemről, tehát nem újkeletű dolog. Eleinte talán azt hittem, hogy csak azért van ez, mert még nem ismerjük egymást eléggé, viszont ahogy halad előre a kapcsolat (és komolyodna a dolog) egyre inkább aggaszt, hogy mitől lehet ez.


A párom nagyon szeret, rengeteg módon kifejezi a szeretét, a legapróbb dolgoktól kezdve a nagyokig, így az sem lehet az oka, hogy úgy érzem, nem vagyok szeretve. Ill. soha nem is szokott semmit szóvátenni, hogy miért így vagy úgy viselkedtem/cselekedtem valamit, stb., egyáltalán nem ilyen ember, tehát ezért pláne nem értem az egészet.



Más is volt már így egy párkapcsolatban? Mi volt oka? Vagy csak évekkel később jöttetek rá?



24/L



#önmagam #Nem vagyok önmagam
2021. jan. 6. 01:16
 1/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
82%

Nem. De nem gondolom hogy emiatt szakítani kéne azonnal.

Talán sok baráti összejövetelt szervezz, régi barátokkal, és ők mondjanak erre valamit.

2021. jan. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem annó hasonló problémám volt, csak nem kapcsolatban, hanem munka-egyetem-barátok-család kombóban. Attól függően, hol vagyok, másképp viselkedek. Ezt egy terpaeutával is átbeszéltem, s azt mondta, természetes. Hogy mind a 4 viselkedésforma én vagyok, csak el kell fogadnom, hiszen másképp viszonyulok a barátokhoz és másképp az egyetemi társakhoz.


Én meleg szívvel ajánlom, hogy látogass meg egy terapeutát. Sokat tud segíteni.

2021. jan. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen, velem is ez volt, mindig elhessegettem hogy apróság. Ráadásul ő a barátaim is utálta. 4 évig voltunk együtt, majd szakítottunk. (Megcsalt) Szenvedtem 2 évig, azalatt visszataláltam a barátaimhoz, majd megtaláltam a párom, aki a férjem is már 12 éve. Most már tudom milyen önmagam lenni egy kapcsolatban, ég és föld a különbség. A mai napig hálás vagyok hogy már nem vagyunk együtt az exemmel, nem is értem hogy lehettem olyan elvakult hogy éveket pazaroltam rá.
2021. jan. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Senki nem önmaga, ha ott egy másik ember. Hitelesen csak egyedül vagy önmagad. De ez nem baj, mint ahogy az sem, hogy a főnökkel sem úgy beszélsz, mint a nagyival.
2021. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az első pár kapcsolatom volt ilyen, de egyik sem tartott addig, mint a tied. De soha nem éreztem azt, hogy önmagam lennék, mikor egyedül voltam, sokszor emésztettem magam, hogy miért nem tudom önmagam adni, mert így soha nem fognak azért szeretni, aki vagyok, pedig szerintem az mérföldekkel jobb, mint akinek látszom. Egy idó után elhittem, hogy ez normális, ez van, ahogy itt valaki írta "az is én vagyok". Jelenlegi párommal viszont a legelejétől kezdve nem volt ilyen gondom. Végig önmagamat tudtam adni, nem éreztem azt visszagondolva, hogy "ezt miért tettem/mondtam..? Nem is jellemző ez rám". Valahogy nála magától értetődő volt, hogy önmagam vagyok. Persze, ettől még változtam, fejlődtem.

Nyilván máshogy viselkedik az ember, attól függően, hogy kikkel van körülvéve, ez normális. De párunkkal szemben szerintem ezzel ellentétben az a normális, ha úgy viselkedünk, mintha ő is mi lennénk. Vagy legalábbis nekem ez a normális, és a kellemes. Ha neked is ez lenne kérdező, akkor valahogy próbáld felvetni párodnak, beszélgessetek erről, esetleg más dolgokról is mélyebben, aztán idővel hátha sikerül teljesen kinyílni. Nálam egyébként a megfelelési kényszerem miatt volt ez. Annyira jó akartam lenni aktuális páromnak hogy sokkal rosszabb lettem. Ellenben páromnak annyira nem akartam megfelelni, nem voltam szerelmes az elején, nem érdekelt, hogyan alakul, és ez azzal járt, hogy a lehető legjobb oldalam került a felszínre, és a legmélyebb kapcsolatom alakul ki, amiben valaha részem volt.

2021. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Műprobléma. Sok nő, nem tudja, hogy jó dolgában mit tegyen, hát kitalál magának valami álproblémát, hogy azon rugózzon. Szegény pasas meg nem is sejti, hogy mi az oka, hogy egyszer csak derült égből hideg zuhany a nyakába.


Egyértelmű, hogy amikor társaságban vagy, akkor társasági lényként működsz.

Amikor a pároddal vagy, akkor felé irányulsz, vele vagy kommunikációban.

Nem pedig önmagaddal.

2021. jan. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik exemmel ez volt, kivéve a mostani barátomat. Össze sem lehet hasonlítani ezt az érzést. Látott már mindenhogyan, kinyúlt pólóban, Hársfájással, sírva, idegesen, stb, mégis mindig komfortosan érzem magam, mert mindig érezteti, mennyire szeret, bárhogyan is nézek ki vagy viselkedek. A szokásaimmal kapcsolatban ugyanez.


Az exeimnel mindig éreztem egy furcsa szorongást meg megfelelési kényszert a közelükben.

2021. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5 és #7 mond valamit. Én se voltam önmagam az első kapcsolatomban, annyira meg akartam felelni a rózsaszín köd miatt - pedig amúgy a megfelelési kényszer egyáltalán nem volt jellemző rám. Az volt az oka, hogy későn jött össze az első tapasztalatom, és annyira tökéletesnek, hihetetlennek tűnt, hogy nem akartam elszúrni. De annyira új volt, hogy el sem tudtam képzelni, hogy ez az én életem. Ezzel aztán az egészet alapjaiban el is szúrtam, mert nem tudtam megmutatni a valódi önmagam, ami sokkal érdekesebb, mint a megfelelési kényszeres lány, akinek próbáltam magam mutatni.


És valóban az volt erre a gyógyír, hogy utána bár tetszett a partnerem, de elsőre nem éltem bele magam nagyon, nem akartam mindenáron, így elengedtem magam, és közvetlen maradtam, önmagam. És annyira jó "taktika" volt, hogy rendes kapcsolat lett belőle :) Persze, itt nem csak én változtam a történetben, hanem a srác is más volt, sokkal nyíltabb. Az első fiúnál valahogy az egész légkör ilyen óvatos, "tökéletes" volt, azt az érzést keltette, hogy kimondatlan elvárások vannak.

De valóban furcsa, hogy neked ez egy 3 éves kapcsolatban még problémád. Szerintem fél év alatt azért általában levetkőzik ezt a kezdeti szorongást az emberek, és addigra sok helyzetben megismerjük a másikat.

Ami még eszembe jutott, hogy a megismerkedés módja is számít: ha sok a közös ismerős, a természetes környezetében látjátok egymást, az segít, hogy a valódi oldalát ismerd meg. Netes ismerkedéskor akaratlanul is nehéz önmagát adnia az embernek, hiszen "légüres térben lebegtek", nincs ott a megszokott környezet, amibe kapaszkodva visszatalálhattok önmagatokhoz.

Tehát valóban segít, ha beavatjátok egymást a saját életetekbe, beviszitek a környezetetekbe: család, baráti társaságok.


Pontosan hogy érted, hogy nem vagy önmagad? Visszafogottabb vagy? Óvatosabb? Kötekedőbb? Kislányosabb, követed őt inkább csak? Vagy épp te irányítod, rendezkedőbb lettél?


Ja, és fura ötlet, de igyatok picit barátokkal, vagy akár csak kettesben, oldjátok a hangulatot. Esetleg beszélgessetek mélyebb érzelmi témákról, félelmekről, sérülésekről, vágyakról, tervekről... Olyan dolgokról, amiket másnak nem mertek elmondani, amit szégyelltek. Ciki dolgokról, tabukról.

2021. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!