Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van itt olyan, akinek vak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, akinek vak párja van?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz az elején, illetve hogyan kezelitek az ebből adódó nehézségeket?

2021. jan. 6. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egyik barátnőmnek van vak pasija. Mivel ők eleve hosszútávra terveztek, azonnal összeköltöztek. Minden úgy alakítottak ki, hogy a vak pasi is tudja élni az életét. Pl. spéci számítógépe van a pasinak (van a lánynak is külön sajátja). Amúgy teljes életet élnek, a pasi is csinál ugyanúgy mindent, mintha látna. Ő mondta,hogy ez függ attól is, hogy valakit hagynak-e elkallódni, vagy annak ellenére, hogy vak, életképesre nevelik.
2021. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én. Mármint én vagyok a vak fél, szóval ez épp a fordítottja. Nem volt gond ebből. a férjem is érintett a történetben az anyukája révén, akinek szintén komoly látásproblémája van, tehát nem volt teljesen idegen a számára a helyzet. A ház úgy van kialakítva, hogy lehetőleg semmi ne legyen a földön: kábelek, elhagyott ruhák, szőnyeg stb. Külön dolgozószobánk van (tudom ez luxusnak számít) hogy az én felolvasó eszközeim ne zavarják őt a munkában. A háztartást ugyanúgy vezetem, mint bárki más. Megtanultam sütni, főzni is. Persze, van ami nehézséget okoz, pl üvegfelületek szép, csíkmentes takarítása, na ezt a férjem szokta csinálni. Vagyh a valamit nem jól mostam el, esetleg nem jól takarítottam le, szól, vagy ő maga megcsinálja. A háztartásban a lehető legtöbb dolgot igyekeztem automatizálni: mosogatógép, robotporszívó, felmosórobot stb, de nyilván manuálisan is meg tudom oldani, csak sokkal körülményesebb és nehezebb.
2021. jan. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a vak fél vagyok. Nálunk sincs Semmi gond a háztartás vezetésével. Mosás, sütés-főzés, takarítás, vasalás...sőt, van, hogy még a varrással is megbírkózok legnagyobb meglepetésemre. 😅 Meg "barkácsolgatni", szerelgetni is szeretek. Például egy összeszerelendő bútorért közelharcot szoktunk vívni férjemmel ki szerelje össze. 😂 Két dolog marad férjemre, az olajban sütés és a bevásárlás. Nálunk annyira nincs, hogy sehol semmi ne legyen, csak annyit kérek, törékeny, dőlékeny dolgokat ne tegyünk nem megszokott helyre.

De szerintem nagyjából azt lehet mondani, ahány választ kapsz majd, annyiféle hozzáállást, szokást olvashatsz. Melyik vak mi mindenre képes, melyik vaknak mivel van gondja...Van vak aki egyedül, esetleg a kutyusa segítségével járja az országot, van aki botot sem vesz a kezébe, nem képes egyedül sehova sem menni a lakáson kívül.

Én valahol középtájon vagyok. A településen elboldogulok a fehérbottal, de ha valahova menni kell intézni valamit, oda már segítséget kérek, néhány már nagyon ismert, és könnyen bejárható helyet leszámítva.

2021. jan. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint a #3 vagyok. A segítség-önállósághoz: Mosáskor különböző technikákkal szét lehet válogatni a ruhákat. Ki hogyan teszi. Kézzel történő felismerés, külön gyűjtés, színfelismerő használata...

Főzésnél fűszerek és ilyesmik felismerése vagy illat, tapintás alapján megy, vagy mobilon vannak karakterfelismerő alkalmazások amikkel el lehet olvastatni a címkét.

Ezeket a levelek, doksik elolvasására is lehet használni.

Van pénzfelismerő alkalmazás is.

Tehát a technika, informatika...fejlődésének köszönhetően alig van már amit egyedül nem lehet megoldani. Innen már csak a vak személyiségén múlik, hogy mennyire tud, és akar önállóvá válni.

2021. jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne, sőt, olyan is, ahol mindkét fél látássérült. Például unokatestvérem és a felesége. A gyerekeik már iskolások, ők jól látnak.
2021. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!