Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy mehet így tovább az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mehet így tovább az élet? El tudtok még képzelni új párt az egyik félnek ilyen esetben? Van rá esély?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy szerelmes pár akik 30-40 között vannak, ők tényleg az igazi nagybetűs PÁR. Valódi, mindentelsöprő szerelem évtizedek óta, gyerek is van. Elveszti az egyik a másikat örökre. Ilyenkor a másik fél hogyan él túl? Van még esély, hogy újra párt talál magának? Vajon fog tudni mást szeretni még?

2021. febr. 2. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát, ez elég nehéz ügy. Azt látom, hogy sok ember sérül a nagyobb traumáktól, de sokan elég lelketlenül túllépnek pár hónap után. Mások, akik jóval kevesebben vannak, viszont nagyon sérülnek és már nem élnek igazán.

Én ilyen helyzetben, valószínűleg teljesen tönkremennék, mert elég érzékeny vagyok. 30 alattiként már volt olyan szerelem, amire majdnem rámentem és már nem is tudok úgy bízni a másik nemben, hogy ilyen szintű pár legyek.

Ami valószínűleg átlendíthetne, azok a gyerekek.

Te ilyen helyzetben vagy? Mi történt?

2021. febr. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem volt osztálytársa és barátnője fiatalon férjhez ment. Évek múlva lett gyerekük. A gyerek születése után pár hónappal rákos lett. Többször volt kemón, többször meggyógyult, majd mindig kiújult a rák. 7 évig éltek így, a rákkal küzdve, az utolsó években már sok szenvedéssel. A férje nagyon szerette, gondozta, mellette volt mindig. Évekkel a halála után aztán újra lett kapcsolata. Nem tudom együtt vannak-e még, de akkor jó volt látni, hogy nem volt egyedül.
2021. febr. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyú fájdom lehet. A gyász megadása után érdemes az életre koncentrálni, "visszatérni" és ha úgy alakul újra egy párrá válni egy megfelelő emberrel. Ha van gyermek nevelni ha nincs akkor családot alapítani. Élni az életet fontos
2021. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A PÁR-okat a halál csinálja, az élet párokat termel.
2021. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amint képes feldolgozni és olyan személy lép az életébe aki vonzalmat kelt, könnyen összejöhet, még 40 éves sincs.
2021. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Hát először is, ha valakit trauma ér, annak a feldolgozásán kéne gondolkodni, nem pedig újabb párkapcsolaton. Ez így elég...betegesen függő hatást kelt, hogy finoman fejezzem ki magam. Még talán ki se hűlt teljesen a másik helye, de már új kapcsolaton agyalni... Sose értettem az ilyen embereket.

Irány a terápia, ha olyan súlyos a dolog. Ha nem, akkor barátok, családok, önfejlesztő könyvek, hobbik... Stb.

Majd ha az ember nem egy élhetetlen roncs, akkor lehet gondolkodni kapcsolaton. Rengeteg probléma, és tönkrement (valójában alapjaiban életképtelen) kapcsolat ered abból, hogy az emberek kapkodnak, és saját maguk felgyógyulása helyett, már teljes erőből sprintelnek neki a falnak.

2021. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
45 voltam mikor meghalt a nagy szerelmem...alig 4év jutott nekünk. Azt hittem belehalok..tönkrementem lelkileg és egészségileg is. Aztan valahogy lassan próbaltam helyrerakni magam, kerestem társat közös kirandulasra, programokra, de úgy éreztem nem tudok érezni, nincs vágy se. Aztan mégis összeakadtam valakivel...egyikünk se igy tervezte, de már együtt is lakunk, nagyon szeretem! Hiszem, hogy ő onnan fentről küldte nekem, mert látta hogy rosszul vagyok és tudta kit kell küldeni...aki szeret és vigyáz rám. Sose hittem volna, hogy valaha még szeretni tudok.
2021. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Lehetséges új kapcsolatot találni, ahol szeretik egymást és működik a dolog. Viszont előtte meg kell gyászolni az elhunyt társat maradéktalanul. Mesélek egy nagyon érdekes történetet.

Anyukámnak volt egy munkatársa, aki fiatalon(40 körül) meghalt. A férjével két gyerekük volt. A férj meggyászolta a feleséget, majd lett új kapcsolata. Nem fogod elhinni, de az új párja úgy néz ki, mintha indigóval másolták volna le az elhunyt feleségét. Mikor egyszer láttuk őket együtt sétálni a gyerekekkel négyesben, úgy néztek ki, mintha még mindig élne anyukám munkatársa. Megdöbbentő volt. Egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy két idegen nő ennyire hasonlíthat egymásra, és pont úgy is alakul az élet, hogy ők egymásra találnak. Ami még furcsább, hogy az elhunyt hölgynek egyáltalán nem olyan külseje volt, amire sokan hasonlíthatnak.

2021. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére velem nem történt ilyen! Csak tudomásom van egy ilyen dologról és felmerült bennem a kérdés, hogy azért még fiatal a hölgy, kellene, hogy legysn neki idővel egy új pár csak mivel tényleg mesebelien szerették és szerelmesek voltak egymásba a kapcsolatuk során, vajon jöhet-e még a hölgynek “megadadhat-e” még egy ilyen kapcsolat. Kevesebbel nem hiszem, hogy beérné.. Neki már megvolt az IGAZ szerelme. Utolsó: Hátborzongató a történet!
2021. febr. 2. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőapum 30on túl vesztette el a feleségét, volt 2 gyerekük. Anya pedig elvált egy rossz házasság után 20on pár évesen. Aztán 10 év magány után egymásra tálalták. Nevelőapum gyászolt, feldolgozta és az, hogy van aki szereti és viszont szerethet a legnagyobb gyógyír mindkettőjük sebeire. Emlékszem, volt hogy mind kimentünk a temetőbe, és ugyan nevelőapu sajnálja, hogy a gyerekeinek meghalt az anyukája mégis tudja, hogy most egy új anya van az életükben és így teljes mi kis családunk. Sose lehet elfelejteni de túllépni szabad és jót is tesz
2021. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!