Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit érdemes csinálni, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit érdemes csinálni, ha egy lány személyisége erősen függő és éretlen (lent kifejtve)?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel régebben barátok voltunk, akkor is tetszett, majd miután tavaly szakított a barátjával, felvettem vele újra a kapcsolatot, és azóta egyre több időt töltünl egymással, és egyre jobban meg is nyílt. Nagyon testszik, élvezem a társaságát, okos, kedves jó a humora is. A probléma, hogy főleg mint barát tekint rám az előzmények miatt, bár én is csak kis jeleekt adok, hogy bej9n (megdicsérem a haját, ruháját). Szerintem én se vagyok semleges neki, mert megdicsérte a humorom, meg a régi fotóimat amiket mutattam neki is eléggé megnézte.

A probléma, hogy ezek ellenére eléggé értelen a személyisége, korábban a barátjától, most a szüleitől függ nagyon. Ők döntenek helyette a fontosabb dolgokban, hogy hol lakjon, mit tanuljon stb. Ő is mondta, hogy nem elég önálló, és zavarja is a megfeelési kényszere, az anyagi meg emocionális kapcsolatok miatt ezen nem tud változtatni. Viszont emiatt elég rossz a kedve, sokszor frusztrált, ingadozik a hangulata. Én ezt tolerálom, de jól látszik, hogy így nem is nagyon tud kapcsolatot létesíteni mással.

Ahogy írtam, az elmúlt időszakban egyre közelebb kerültünk, sokat beszélgetünk személyes témákról, családról, és ad a véleményemre, sokat kérdez. Szerintetek, valahogy tudok segjteni neki, hogy felnőjön 22 évesen, vagy ha kapcsolatot akarok, akkor annak az az egyetlen útja, hogy ahogy a korábbi barátja, megpróbálom én is irányítani, és kihasználom, hogy bizonytalan (ezt nem igazán szeretném, még ha ő lehet jól is érezné magát)?



2021. febr. 28. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na latod, tulkomplikalod, adj neki konyveket meg maradj meg a baratjanak. Most erre van szuksege. Ha kitarto vagy lehet beledszeret. De lehet hogy nem. Az eletet akarod rendbehozni vagy meg akarod dugni? Nem mindegy.
2021. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, hosszú távon bízom ebben, de az a baj, hogy lehet költözni fog, mert a szülei ezt akarják. A kérdésedre sajnos tényleg tudom a választ. A legjobb lenne, ha önálló lenne, és úgy lennénk kapcsolatban.
2021. febr. 28. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

szerintem az alap komfortot már felépítetted vele.

de szintet kell lépni mert beragadsz a barát zónában akk meg kocc lesz.

ha ennyire infantil a csaj,akk vesd fel neki, hogy aludjon nálad.

főzőcskéznétek és néznétek sorozatokat pl, full ártatlan verzióban.


aztán meg persze jól megdugod.

ha pedig rendesre sikerül a dugás,onnantól a tiéd a keret és abba lehet hagyni ezt fos játszmát,meg a nyavalyáival való babrálást.

az ő anya is letisztul és elindulhat egy kellemes kapcsolat.

de ehhez lépni kell mihamarabb.

2021. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zsabra01 válasza:

Nem teljesen kapcsolt az utolsó válaszoló! Egy dugás nem veszi rá a lány szüleit, hogy ne költözzenek el ha úgy van! De amit én mondok, ahogy látom te jót akarsz neki, és ha tényleg jól látod és mind ketten vonzódtok egymáshoz, és nyíltak vagytok egymás felé, akkor a lánynak az lesz a legjobb, ha mihamarabb megfogod magadnak, hisz azzal nem kihasználnád, segítenél neki! Tehát Légy férfi! Ülj le vele, nézz a szemébe tarts egy valóban érett komoly őszinte, nyilt beszélgetést, mond el neki, mennyire odáig vagy érte és a végén mond ki azt a bizonyos "szeretlek" szót! Nos lehet, hogy a szembenézés dolog klisé nek tűnik, de hidd el hogy, ha a lány valóban érdeklődik irántad, és a szemébe

mondod a dolgokat, mélyen megfogja érinteni! Ennek van egy igen erős empátiai hatása! Ezzel mélyen belehatolhatsz az érzéseibe, és új szintre emelsz mindent! Akár hiszed akár nem, a szavak szemből szembe néha többet jelentenek mások számára mint a csók vagy a szex! Ez pedig olyan pillanat! Vagyis, hogy pontosabb legyek, ha tényleg megvan köztetek a kémia, akkor egy ilyen beszélgetés után pár opció történhet, kezdem a legrosszab esettel! Rájössz, hogy csak túl gondoltad a nyiltságát, és csak igazán jó barátként tekint rád, és ezzel kellemetlen helyzetbe hozod, de ez nem rombolja porig a barátságotokat, legalábbis az ő részéről! A terészeden fogg függeni, ha elkezded kerülni ezek után, akkor vége, ha nem, az elején kicsit kellemetlen lesz neked,de igazából nem lesz semmi gond belőle! 2. eset Ha jól láttad a dolgokat és megvan köztetek a kémia akkor a lányt leveszed a lábáról teljesen! Itt lehet szex is, ha úgy adódik! Mármint, hormonokkal túlfűtött 20 on évesek vagytok, átéltem már ezt a kort, a lány lehet azonnal neked ugrik! Ebben az esetben próbálj meg lefeküdni vele mindenféleképpen! Ha nem voltál még előtte nővel, amit kötve hiszek, de ha mégsem, mindenféleképpen említsd meg neki! És persze hogy, nem tudod készen állsz-e a dologra! De még ha tudod is hogy, nem állsz készen, mond

el neki és mond azt is, hogy azért szeretnéd megpróbálni ezért kérd hogy, vezessen! Lehet hogy, közben eltűnik az a gát! Egyben így érezteted a lánnyal, hogy érte tényleg mindent megpróbálsz! Ezzel csak annyit fűztem hozzá, hogy ne visszakodj mindenféleképpen, adj neki esélyt, bármi is legyen nem fogod megbánni! hiszen itt már csak 2 dolog történhet, és ha nem jön össze így a dolog, legalább nem kell annyit magyarázkodnod. Jóval megértőbb lesz a nő ha tudja, hogy ez lett volna az első próba! Ráadásul utána sem fogja sürgetni a dolgot, mert tudja, hogy akkor ő volt túlfűtve! Megfogja várni hogy, készen állj! Nem is ez a lényeg. Na ugye ha eléritek, hogy együtt vagytok. előszöris, helyzetfüggően, van-e házad, vagy a szüleidnél laksz-e... Ha van saját házad, szülőktől külön a legjobb opció! Mond neki, ha a szülei valóban költözni akarnak, költözzön hozzád, így nem kell elköltöznie.. Oké ez így igencsak gyors,de mégis a helyzet is őrlült annyira, hogy igent mondjon rá! Ha a szüleiddel laksz az a necces dolog. ott mielőtt megkérdezed a lányt még a szüleiddel kell megbeszélni, hogy a lány bejöhet-e ideiglenesen a házukba? Itt arra is számíts a lányak, vagy neked álnod kell a költségvetési részét! Ingyenélésbe én sem egyeznék bele! De a családi viták elkerülése érdekében, jobb lesz albérletet/saját házat keresgetni. Persze vannak olyanok, akiket nem zavar az, hogy a gyerekük párja beköltözik a lakásba, de a legtöbb ember ezt nem tolerálná. De a lényeget elnyered magadnak!

2021. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi utolsó. Annyi háttérinfo, hogy se én se ő nem él a szülőkkel, de az albérletet meg minden mást ők fizetnek neki. Hosszú távon csak úgy műkődhetne a dolog, ha dolgozna ő is, mint én.

Igazából az előző barátjával megpróbálták ezt, akkor el volt távolodva a szülőktől, de nem ment valahogy, elfogyott a pénzük stb, és ugye így került vissza hozzájuk.

Nem állok rosszul anyagilag, és ha találna munkát, az egész jó lenne, de nyilván ez nem az a kényelem, amihez hozzászokott (autó, lakás, étterem).

Nekem viszonylag egyszerű dolgom volt a szüleimet illetően, mert nem támogattak anyagilag, és nem is akarták, hogy velük lakjak, így a leválás elég gyors volt, de ha az ő helyében lennék úgy azért más, bár nyilván felszabadító érzés,hogy csak magadnak tartozol felelősségel.

2021. márc. 1. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!